Portuguese Cup 03/04 official thread [R]

Discussion in 'Portugal' started by Frank Cunha, Oct 1, 2003.

  1. Frank Cunha

    Frank Cunha New Member

    Sep 17, 2001
    UNION TOWNSHIP, NJ
    Portuguese Cup thread 03/04 [R]
    3rd leg still without the I liga teams, to be played on the 12 of October

    Programa da terceira eliminatória da Taça de Portugal:
    Fátima (II B) – Alcains (II B)
    Marco (LH) – Torre Moncorvo (III)
    Freamunde (II B) – Mafra (II B)
    União Madeira (LH) – Loures (III)
    União Lamas (LH) – Barreiro SC (III)
    Penafiel (LH) – Sp. Espinho (II B)
    Louletano (II B) – Santa Clara (LH)
    Câmara Lobos (III) – Famalicão (III)
    Feirense (LH) – Caçadores Taipas (II B)
    Santo António (II B) – Avintes (D)
    Seixal (III) – Portimonense (LH)
    Naval (LH) – D. Chaves (LH)
    Rio Maior (III) – Casa Pia (III)
    Sátão (III) – Leixões (LH)
    Infesta (II B) – Ac. Viseu (II B)
    Paços Brandão (III) – Amares (III)
    Sanjoanense (II B) – Pinhalnovense (II B)
    Moitense (D) – Sp. Covilhã (LH)
    Olhanense (II B) – Salgueiros (LH)
    Est. Vendas Novas (II B) – Lourinhanense (III)
    Marinhense (II B) – Cinfães (III)
    Pampilhosa (II B) – Desp. Aves (LH)
    Estoril (LH) – Penalva Castelo (III)
    Pedrouços (III) – Pedras Rubras (II B)
    Lusitânia Açores (II B) – Oliveirense (II B)
    Nogueirense (III) – Cabeceirense (III)
    Vasco Gama Vidigueira (D) – Maia (LH)
    Odivelas (II B) – Sourense (III)
    Atlético (III) – Barreirense (II B)
    Felgueiras (LH) – Santa Maria (III)
    Ovarense (LH) – Farense (II B)
    Varzim (LH) – União Santiago (III)
    Lixa (II B) – Vit. Setúbal (LH)
    1.º Dezembro (III) – Amora (II B)
    Bragança (II B) – Leça (II B)
    Caldas (II B) – Paredes (II B)
    Vilafranquense (II B) – Valdevez (II B)
    Fafe (II B) – Esmoriz (II B)
    Portomosense (II B) – Eléctrico F.C. (III)
    Ideal (III) – S. João Ver (III)


    __________________
     
  2. Frank Cunha

    Frank Cunha New Member

    Sep 17, 2001
    UNION TOWNSHIP, NJ
    this teams will join the Superliga teams on the next round


    LIGA DE HONRA
    Estoril
    Felgueiras
    Marco
    União Madeira
    Penafiel
    Feirense
    Portimonense
    Naval 1.º Maio
    Leixões
    Sp. Covilhã
    Salgueiros
    Desp. aves
    Maia
    Ovarense
    Varzim
    Vit. Setúbal

    II DIVISÃO B
    Fátima
    Freamunde
    Louletano
    Santo António
    Infesta
    União Lamas
    Sanjoanense
    Leça
    Paredes
    Vilafranquense
    Fafe
    Portomosense
    Oliveirense

    III DIVISÃO
    Câmara de Lobos
    Casa Pia
    Lourinhanense
    Paços Brandão
    S. João Ver
    1.º Dezembro
    Atlético
    Sourense
    Nogueirense
    Cinfães


    _______
     

Share This Page