News: MLS Quakes & Foreign Soccer Local TV Listings

Discussion in 'San Jose Earthquakes' started by falvo, Dec 28, 2009.

  1. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]

    Monday, January 22, 2024



    [​IMG]

    On Monday, Inter Miami will play FC Dallas in a friendly at the Cotton Bowl.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    MONDAY, January 22
    BeIN SPORTS
    Africa Cup of Nations
    Guinea-Bissau-Nigeria Noon.
    Mozambique-Ghana 3 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Brighton & Hove Albion-Wolves 2:45 pm.
    BeIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations
    Guinea-Bissau-Nigeria Noon.
    Mozambique-Ghana 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports
    Granada-Atletico Madrid 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX Femenil
    Santos Laguna-Monterrey 9 pm.
    GOLTV
    Serie Río de la Plata
    Liverpool-Colo Colo 6 pm.
    Defensor Sporting-Cesar Vallejo 8:15 pm.
    BeIN SPORTS CONNECT
    Africa Cup of Nations
    Equatorial Guinea-Côte d’Ivoire Noon.
    Cape Verde Islands-Egypt 3 pm.
    ESPN+
    English League Championship
    Leicester City-Ipswich Town 3 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Granada-Atletico Madrid 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Leganés-Burgos 2:20 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A
    Milan-Como Noon.
    MLSSOCCER.com
    Men’s Club Friendly
    FC Dallas-Inter Miami 6 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Championship
    Qatar-Chian 10 am.
    Tajikistan-Lebanon 10 am.
    Italian Supercoppa (Final)
    Inter-Napoli 2 pm.
    ******************

    TUESDAY, January 23

    BeIN SPORTS
    Africa Cup of Nations
    Guinea-Senegal Noon.
    Mauritania-Algeria 3 pm.
    FS2
    Men’s Olympic Qualifying
    Bolivia-Brazil 3 pm.
    Ecuador-Venezuela 6 pm.
    BeIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations
    Guinea-Senegal Noon.
    Mauritania-Algeria 3 pm.
    GOLTV
    Serie Rio de la Plata
    Penarol-Nacional 7:30 pm.
    BeIN SPORTS CONNECT
    Africa Cup of Nations
    Gambia-Cameroon Noon.
    Angola-Burkina Faso 3 pm.
    ESPN+
    English Carabao Cup (Semifinals)
    Chelsea-Middlesbrough 3 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Championship
    Australia-Uzbekistan 6:30 am.
    Syria-India 6:30 am.
    Hong Kong-Palestine 10 am.
    Iran-UAE 10 am.

    ******************

    WEDNESDAY, January 24
    BeIN SPORTS
    Africa Cup of Nations
    South Africa-Tunisia Noon.
    Zambia-Morocco 3 pm.
    FS2
    Men’s Olympic Qualifying
    Paraguay-Uruguay 3 pm.
    Peru-Argentina 6 pm.
    Mexican Liga MX
    Juarez-America 10 pm.
    BeIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations
    South Africa-Tunisia Noon.
    Zambia-Morocco 3 pm.

    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX
    Juarez-America 10 pm.
    GOLTV
    Dutch Cup
    Feyenoord-PSV 2 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Monterrey-Querétaro 8 pm.
    BeIN SPORTS CONNECT
    Africa Cup of Nations
    Namibia-Mali Noon.
    Tanzania-Congo DR 3 pm.
    DAZN USA
    UEFA Women’s Champions League
    Roma-Bayern Munich 12:45 pm.
    Häcken-Paris FC 12:45 pm.
    PSG-Ajax 3 pm.
    Chelsea-Real Madrid 3 pm.
    ESPN+
    Belgian Cup
    Leuven-Royal Antwerp 12:40 pm.
    Spanish Copa del Rey
    Mallorca-Girona 1 pm.
    Athletic Club-Barcelona 3 pm.
    English Carabao Cup (Semifinals)
    Fulham-Liverpool 3 pm.
    German Bundesliga
    Bayern Munich-Union Berlin 3:20 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Championship
    Iraq-Vietnam 6:30 am.
    Japan-Indonesia 6:30 am.
    ViX
    Mexican Liga MX
    Monterrey-Querétaro 8 pm.
     
  2. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Wednesday, January 24, 2024


    [​IMG]

    On Wednesday, group play ends in the Africa Cup of Nations. The UEFA Women’s Champions League resumes.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    WEDNESDAY, January 24
    BeIN SPORTS
    Africa Cup of Nations

    South Africa-Tunisia Noon.
    Zambia-Morocco 3 pm.
    FS2
    Men’s Olympic Qualifying

    Paraguay-Uruguay 3 pm.
    Peru-Argentina 6 pm.
    Mexican Liga MX
    Juarez-America 10 pm.
    BeIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations

    South Africa-Tunisia Noon.
    Zambia-Morocco 3 pm.

    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX

    Juarez-America 10 pm.
    GOLTV
    Dutch Cup

    Feyenoord-PSV 2 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Monterrey-Querétaro 8 pm.
    BeIN SPORTS CONNECT
    Africa Cup of Nations

    Namibia-Mali Noon.
    Tanzania-Congo DR 3 pm.
    DAZN USA
    UEFA Women’s Champions League

    Roma-Bayern Munich 12:45 pm.
    Häcken-Paris FC 12:45 pm.
    PSG-Ajax 3 pm.
    Chelsea-Real Madrid 3 pm.
    ESPN+
    Belgian Cup

    Leuven-Royal Antwerp 12:40 pm.
    Spanish Copa del Rey (Quarterfinals)
    Mallorca-Girona 1 pm.
    Athletic Club-Barcelona 3 pm.
    English Carabao Cup (Semifinals)
    Fulham-Liverpool 3 pm.
    German Bundesliga
    Bayern Munich-Union Berlin 3:20 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Championship

    Iraq-Vietnam 6:30 am.
    Japan-Indonesia 6:30 am.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Monterrey-Querétaro 8 pm.
    ******************

    THURSDAY, January 25
    beIN SPORTS
    Turkish Super Lig

    Galatasaray-İstanbulspor Noon.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish Super Lig

    Galatasaray-İstanbulspor Noon.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX Femenil

    Atlas-Necaxa 8 pm.
    Juarez-Santos Laguna 10 pm.
    DAZN USA
    UEFA Women’s Champions League

    Rosengard-Benfica 12:45 pm.
    Slavia Prague-Brann 12:45 pm.
    Barcelona-Eintracht Frankfurt 3 pm.
    St. Pölten-Lyon 3 pm.
    ESPN+
    Belgian Cup

    Union St. Gilloise-Anderlecht 2:30 pm.
    English FA Cup (Fourth Round)
    Bournemouth-Swansea City 2:45 pm.
    Spanish Copa del Rey (Quarterfinals)
    Atlético Madrid-Sevilla 3 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Championship

    Jordan-Bahrain 6:30 am.
    South Korea-Malaysia 6:30 am.
    Kyrgyzstan-Oman 10 am.
    Saudi Arabia-Thailand 10 am.
    ******************

    FRIDAY, January 26

    BeIN SPORTS
    French Ligue 1

    Rennes-Lyon 3 pm.
    FS2
    Men’s Olympic Qualifying

    Brazil-Colombia 6 pm.

    BeIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Rennes-Lyon 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Almería-Deportivo Alavés 3 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Puebla-Toluca 8 pm.
    DAZN USA
    German Frauen-Bundesliga

    Werder Bremen-Bayer Leverkusen 12:30 pm.
    ESPN+
    German Bundesliga 2

    Kaiserslautern-Schalke 12:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Almería-Deportivo Alavés 3 pm.
    English FA Cup (Fourth Round)
    Sheffield Wednesday-Coventry City 2:45 pm.
    Chelsea-Aston Villa 2:45 pm.
    Bristol City-Nottingham Forest 2:45 pm.
    Tottenham-Manchester City 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Men’s Olympic Qualifying

    Bolivia-Ecuador 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Argentine Primera División

    Independiente Rivadavia-Independiente 7:15 pm.
    PARAMOUNT+
    Italian Serie A

    Cagliari-Torino 2:45 pm.
    Argentine Primera División
    Barracas Central-Vélez Sarsfield 5 pm.
    Talleres Córdoba-Gimnasia La Plata 5 pm.
    Banfield-Huracán 7:15 pm.
    Independiente Rivadavia-Independiente 7:15 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Tijuana-Guadalajara 10 pm.
    The post Soccer on TV appeared first on Soccer America.
     
  3. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]


    TUESDAY, January 30

    beIN SPORTS

    Africa Cup of Nations

    Mali-Burkina Faso Noon.

    Morocco-South Africa 3 pm.

    FS2

    Men’s Olympic Qualifying

    Uruguay-Perú 3 pm.

    Chile-Argentina 6 pm.



    USA NETWORK

    English Premier League

    Aston Villa-Newcastle 3:15 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL

    Africa Cup of Nations

    Mali-Burkina Faso Noon.

    Morocco-South Africa 3 pm.

    FOX DEPORTES

    Mexican Liga MX

    Santos-Laguna-Puebla 10 pm.

    TUDN

    Mexican Liga MX

    Mazatlan-Leon 8 pm.

    UNIVERSO

    English Premier League

    Aston Villa-Newcastle 3:15 pm.

    Mexican Liga MX

    Guadalajara-Toluca 10:05 pm.

    DAZN USA

    UEFA Women’s Champions League

    Real Madrid-Häcken 12:45 pm.

    Paris-Chelsea 12:45 pm

    Bayern München-PSG 3 pm.

    Ajax-Roma 3 pm.

    ESPN+

    Belgian Pro League

    Club Brugge-Kortrijk 2:30 pm.

    German Cup

    St. Pauli-Fortuna Düsseldorf 2:45 pm.



    PARAMOUNT+

    AFC Asian Cup

    Uzbekistan-Thailand 6:30 am.

    Saudi Arabia-South Korea 11 am.

    Argentine Primera Division

    Gimnasia La Plata-Independiente Rivadavia 3 pm.

    Huracan-Talleres Cordoba 5:15 pm.

    Rosario Central-Banfield 5:15 pm.

    Lanus-Newell’s Old Boys 7:30 pm.

    Velez Sarsfield-Independiente 7:30 pm.

    PEACOCK

    English Premier League

    Nottingham Forest-Arsenal 2:30 pm.

    Fulham-Everton 2:45 pm.

    Luton Town-Brighton & Hove Albion 2:45 pm.

    Crystal Palace-Sheffield United 3 pm.

    ViX

    Mexican Liga MX

    Cruz Azul vs Tijuana 8 pm.

    Santos Laguna-Puebla 10 pm.



    ******************



    WEDNESDAY, January 31

    USA NETWORK

    English Premier League

    Tottenham-Brentford 2:30 pm.



    ESPN DEPORTES

    Spanish La Liga EA Sports

    Barcelona-Osasuna 1 pm.

    Atlético Madrid-Rayo Vallecano 3 pm.

    TUDN

    Mexican Liga MX

    UNAM-Necaxa 10 pm.



    UNIVERSO

    English Premier League

    Tottenham-Brentford 2:30 pm.

    DAZN USA

    UEFA Women’s Champions League

    Lyon-Slavia Praha 12:45 pm.

    Benfica-Barcelona 3 pm.

    Eintracht Frankfurt-Rosengard 3 pm.

    ESPN+

    Spanish La Liga EA Sports

    Barcelona-Osasuna 1 pm.

    Atlético Madrid-Rayo Vallecano 3 pm.

    German Cup

    Hertha Berlin-Kaiserslautern 2:45 pm.

    Belgian Pro League

    Standard Liège vs Antwerp 3 pm.



    PARAMOUNT+

    AFC Asian Cup

    Bahrain-Japan 6:30 am.

    Iran-Syria 11 am.

    Argentine Primera Division

    Argentinos Juniors-Deportivo Riestra 3 pm.

    Defensa y Justicia-Platense 3 pm.

    Belgrano-San Lorenzo 5:15 pm.

    Racing Club-Tigre 6 pm.

    Barracas Central-River Plate 7:30 pm.

    PEACOCK

    English Premier League

    Manchester City-Burnley 2:30 pm.

    Liverpool-Chelsea 3:15 pm.

    ViX

    Mexican Liga MX

    Pachuca-Atlas 10 pm.

    ******************



    THURSDAY, February 1

    FS2

    Men’s Olympic Qualifying

    Venezuela-Brazil 6 pm.

    Concacaf Women’s U-17 Championship

    Haiti-Costa Rica 1 pm.

    Mexico-El Salvador 4 pm.



    USA NETWORK

    English Premier League

    Wolves-Manchester United 3:15 pm.

    ESPN DEPORTES

    Spanish La Liga EA Sports

    Getafe-Real Madrid 3 pm.

    FOX DEPORTES

    Honduras Liga Nacional

    Marathon-Genesis 7 pm.

    Vida-Olimpia 9 pm.

    UNIVERSO

    English Premier League

    Wolves-Manchester United 3:15 pm.



    APPLE TV/MLS SEASON PASS

    Men’s Club Friendly

    Al Nassr-Inter Miami 1 pm.

    ESPN+

    Spanish La Liga EA Sports

    Getafe-Real Madrid 3 pm.

    Belgian Pro League

    Mechelen-Anderlecht 3 pm.

    FOX SOCCER PLUS

    Men’s Olympic Qualifying

    Colombia-Bolivia 6 pm.

    PARAMOUNT+

    Argentine Primera Division

    Boca Juniors-Sarmiento 5 pm.

    Central Córdoba SdE-Godoy Cruz 7:30 pm.

    Unión Santa Fe-Estudiantes 7:30 pm.

    PEACOCK

    English Premier League

    West Ham-Bournemouth 2:30 pm.

    ViX

    Mexican Liga MX

    Queretaro-Cruz Azul 10 pm.
     
  4. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Saturday, February 3, 2024


    [​IMG]
    On Saturday, there are games across Europe with Bayern Munich-Monchengladbach and PSV-Ajax being two games of note from an American perspective. In the evening, it’s America-Monterrey at the Azteca. There are more quarterfinal games at both the Africa Cup of Nations and AFC Asian Cup.
    Preview: The American soccer weekend
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    *******************

    SATURDAY, February 3

    beIN SPORTS
    Africa Cup of Nations

    Mali-Ivory Coast Noon.
    Cape Verde-South Africa 3 pm.
    French Ligue 2
    Dunkerque-Saint Etienne 9 am.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Everton-Tottenham 7:30 am.
    Brighton & Hove Albion-Crystal Palace 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations

    Mali-Ivory Coast Noon.
    Cape Verde-South Africa 3 pm.
    French Ligue 2
    Dunkerque-Saint Etienne 9 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Valencia-Almeria 8 am.
    Granada-Las Palmas 10:15 am.
    Deportivo Alavés-Barcelona 12:30 pm.
    Girona-Real Sociedad 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B

    Parma-Venezia 8 am.
    Honduras Liga Nacional
    Victoria-Olancho 8 pm.
    Mexican Liga MX
    Juarez-Necaxa 6 pm.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Division

    Famalicao-Sporting CP 1 pm.
    Porto-Rio Ave 3:30 pm.
    Peruvian Primera Division
    Universitario-Atletico Grau 8 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Everton-Tottenham 7:30 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Toluca-Leon 6 pm.
    Tigres UANL-Pumas UNAM 8 pm.
    America-Monterrey 10 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Everton-Tottenham 7:30 am.
    Brighton & Hove Albion-Crystal Palace 10 am.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Toluca-Leon 6 pm.
    Tigres UANL-Pumas UNAM 8 pm.
    America-Monterrey 10 pm.

    ESPN+
    Belgian Pro League

    Genk-Union St. Gilloise 2:40 pm.
    Dutch Eredivisie
    Fortuna Sittard-Herenveen 12:40 pm.
    Ajax-PSV 2 pm.
    German Bundesliga
    Freiburg-Stuttgart 9:20 am.
    Mainz-Werder Bremen 9:20 am.
    Bayern Munich-Monchengladbach 9:20 am.
    Darmstadt-Leverkusen 9:20 am.
    Bochum-Augsburg 9:20 am.
    Koln-Frankfurt 12:20 pm.
    German Bundesliga 2
    St. Pauli-Greuther Furth 7 am.
    Hertha BSC-Hamburg 2:30 pm.
    English League Championship
    Preston North End-Ipswich Town 10 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Valencia-Almeria 8 am.
    Granada-Las Palmas 10:15 am.
    Deportivo Alavés-Barcelona 12:30 pm.
    Girona-Real Sociedad 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Parma-Venezia 8 am.
    Sampdoria-Modena 10:15 am.
    Concacaf Under-17 Women’s Championship
    El Salvador-Haití 1 pm.
    Costa Rica-Mexico 4 pm.
    Mexican Liga MX
    Juarez-Necaxa 6 pm.
    GOLAZO NETWORK
    AFC Asian Cup

    Iran-Japan 6:30 am.
    Qatar-Uzbekistan 10:30 am.
    Argentine Primera Division
    Talleres Córdoba-Rosario Central 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Bologna-Sassuolo 2:45 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Cup

    Iran-Japan 6:30 am.
    Qatar-Uzbekistan 10:30 am.
    Argentine Primera Division
    Independiente-Gimnasia La Plata 5 pm.
    Independiente Rivadavia-Huracán 7:15 pm.
    Talleres Córdoba-Rosario Central 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Empoli-Genoa 9 am.
    Udinese-Monza 9 am.
    Frosinone-Milan Noon.
    Bologna-Sassuolo 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    Aberdeen-Celtic 7:30 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Burnley-Fulham 10 am.
    Newcastle-Luton Town 10 am.
    Sheffield United-Aston Villa 12:30 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Pachuca-Tijuana 8 pm.
    ******************

    SUNDAY, February 4
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Monaco-Le Havre 7 am.
    Lille-Clermont 9 am.
    Brest-Nice 11 am.
    Lyon-Marseille 2:45 pm.
    FS2
    Saudi King Cup

    Al Faisaly-Al Ittihad 10:15 am.
    Concacaf Under-17 Women’s Championship
    Puerto Rico-USA 1 pm.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Chelsea-Wolves 9 am.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Monaco-Le Havre 7 am.
    Lille-Clermont 9 am.
    Brest-Nice 11 am.
    Lyon-Marseille 2:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports
    Villarreal-Cadiz 8 am.
    Osasuna-Celta de Vigo 10:15 am.
    Real Betis-Getafe 12:30 pm.
    FOX DEPORTES
    Saudi King Cup

    Al Faisaly-Al Ittihad 10:15 am.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Division

    Vizela-Vitoria Guimaraes 10:30 am.
    Benfica-Gil Vicente 1 pm.
    Peruvian Primera Division
    Sport Boys-Sporting Cristal 4 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Chelsea-Wolves 9 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Atlas-Santos Laguna 7 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Men’s Club Friendly

    Hong Kong XI-Inter Miami 3 am.

    ESPN+
    Belgian Pro League

    Royal Antwerp-Club Brugge 7:30 am.
    Aderlecht-Gent 12:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    AZ-Feyenoord 8:30 am.
    English League Championship
    Middlesbrough-Sunderland 7am.
    German Bundesliga
    Wolfsburg-Hoffenheim 9:20 am.
    RB Leipzig-Union Berlin 11:20 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Villarreal-Cadiz 8 am.
    Osasuna-Celta de Vigo 10:15 am.
    Real Betis-Getafe 12:30 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Racing Ferrol-SD Eibar 8 am.
    Espanyol-Levante 12:20 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Women’s Serie A

    Roma-Juventus 10 am.
    Concacaf Under-17 Women’s Championship
    Panama-Canada 4 pm.

    GOLAZO NETWORK
    Argentine Primera Division

    Newell’s Old Boys-Belgrano 7:30 pm.
    Italian Serie A
    Torino-Salernitana 6:30 am.
    Napoli-Hellas Verona 9 am.
    Atalanta-Lazio Noon.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Deportivo Riestra-Barracas Central 3 pm.
    River Plate-Velez Sarsfield 5:15 pm.
    Platense-Central Córdoba 6:30 pm.
    Newell’s Old Boys-Belgrano 7:30 pm.
    English Women’s Super League
    West Ham-Arsenal 7:30 am.
    Chelsea-Everton 1:45 pm.
    Italian Serie A
    Torino-Salernitana 6:30 am.
    Napoli-Hellas Verona 9 am.
    Atalanta-Lazio Noon.
    Inter-Juventus 2:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Bournemouth-Nottingham Forest 9 am.
    Manchester United-West Ham 9 am.
    Arsenal-Liverpool 11:30 am.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Atlético San Luis vs. Guadalajara 8 pm.
     
  5. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Tuesday, February 6, 2024


    [​IMG]

    On Tuesday, the Concacaf U-17 Women’s Championship group stage ends with USA-Canada. The AFC Asian Cup moves into the semifinals with Jordan-South Korea.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    ******************

    TUESDAY, February 6

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Academia Puerto Cabello-Defensor Sporting 7:30 pm.
    FS2
    Concacaf U-17 Women’s Championship

    USA-Canada 1 pm.
    Puerto Rico-Panama 4 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Communicaciones-Monterrey 8 pm.
    Real Esteli-America 10 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Academia Puerto Cabello-Defensor Sporting 7:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    German Cup

    Bayer Leverkusen-Stuttgart 2:45 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France

    Sochaux-Rennes 2:45 pm.
    GOLTV
    Uruguayan Cup

    Liverpool-Nacional 3:30 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions Cup

    Communicaciones-Monterrey 8 pm.
    Real Esteli-America 10 pm.
    ESPN+
    English FA Cup

    Plymouth Argyle-Leeds United 2:30 pm.
    German Cup
    Bayer Leverkusen-Stuttgart 2:45 pm.
    Spanish Copa Del Rey
    Mallorca-Real Sociedad 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Coupe de France

    Sochaux-Rennes 2:45 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Cup (Semifinals)

    Jordan-South Korea 10 am.
    Argentine Copa de la Liga
    Sarmiento-Defensa y Justicia 5 pm.
    Atletico Tucuman-Argentinos Juniors 7 pm.
    Scottish Premiership
    Rangers-Aberdeen 3 pm.

    ******************

    WEDNESDAY, February 7
    beIN SPORTS
    Africa Cup of Nations (Semifinals)
    Nigeria-South Africa Noon.
    Ivory Coast-DR Congo 3 pm.
    Copa Libertadores
    Aurora-Melgar 7:30 pm.
    FS2
    Coupe de France

    Lyon-Lille 12:30 pm.
    PSG-Brest 3 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations (Semifinals)

    Nigeria-South Africa Noon.
    Ivory Coast-DR Congo 3 pm.
    Copa Libertadores
    Aurora-Melgar 7:30 pm.
    FOX DEPORTES
    French Cup

    Lyon-Lille 12:30 pm.
    PSG-Brest 3 pm.
    GOLTV
    Dutch Cup

    Feyenoord-AZ 3 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions
    Cup
    Independiente-New England 8 pm.
    Cavalry-Orlando City 10 pm.
    ESPN+
    English FA Cup

    Aston Villa-Chelsea 3 pm.
    German Cup
    Saarbrücken-Moenchengladbach 2:30 pm.
    Spanish Copa del Rey
    Atletico Madrid-Athletic Club 3:20 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Coupe de France

    Montpellier-Nice 2:30 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Cup (Semifinals)

    Qatar-Iran 10 am.
    Scottish Premiership
    Hibernian-Celtic 3 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup

    Forge-Guadalajara 8 pm.
    Vancouver Whitecaps-Tigres 10 pm.
    ******************

    THURSDAY, February 8
    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Aucas-Nacional Asunción 7:30 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Aucas-Nacional Asunción 7:30 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France

    Rouen-Monaco 2:45 pm.
    GOLTV
    Dutch Cup

    Groningen-Fortuna Sittard 2 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Coupe de France

    Rouen-Monaco 2:45 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Huracán-Independiente 6 pm.
    Rosario Central-Independiente Rivadavia 7 pm.
    ******************

    FRIDAY, February 9

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Marseille-Metz 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Marseille-Metz 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Cadiz-Real Betis 3 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Sheffield Wednesday-Birmingham City 3 pm.
    German Bundesliga
    Borussia Dortmund-Freiburg 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hamburger-Hannover 12:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Cadiz-Real Betis 3 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Estudiantes-Tigre 5 pm.
    Union Santa Fe-Newell’s Old Boys 5 pm.
    Racing Club-San Lorenzo 7:15 pm.
    Vélez Sarsfield-Gimnasia La Plata 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Salernitana-Empoli 2:45 pm.
     
  6. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, February 9, 2024


    [​IMG]
    On Friday, the USA faces Haiti with a berth in the 2024 Under-17 Women’s World Cup on the line. There are league games in France, Germany, Italy and Spain.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    FRIDAY, February 9

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Marseille-Metz 3 pm.
    FS2
    Concacaf U-17 Women’s Championship

    USA-Haiti 1 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Marseille-Metz 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Cadiz-Real Betis 3 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Mazatlán-Atlas 8 pm.
    Tijuana-Querétaro 10 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Sheffield Wednesday-Birmingham City 3 pm.
    German Bundesliga
    Borussia Dortmund-Freiburg 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hamburger-Hannover 12:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Cadiz-Real Betis 3 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Estudiantes-Tigre 5 pm.
    Union Santa Fe-Newell’s Old Boys 5 pm.
    Racing Club-San Lorenzo 7:15 pm.
    Vélez Sarsfield-Gimnasia La Plata 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Salernitana-Empoli 2:45 pm.
    ******************

    SATURDAY, February 10

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lens-Strasbourg 11 am.
    PSG-Lille 3 pm.
    French Ligue 2
    Auxerre-Angers 9 am.
    FS2
    Mexican Liga MX

    Santos Laguna-Tigres UANL 10 pm.
    NBC
    English Premier League

    Nottingham Forest-Newcastle 12:30 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League

    Manchester City-Everton 7:30 pm.
    Liverpool-Burnley 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lens-Strasbourg 11 am.
    PSG-Lille 3 pm.
    French Ligue 2
    Auxerre-Angers 9 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Deportivo Alavés-Villarreal 8 am.
    Real Sociedad-Osasuna 10:15 am.
    Real Madrid-Girona 12:30 pm.
    Las Palmas-Valencia 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX

    Santos Laguna-Tigres UANL 10 pm.
    Italian Serie B
    Cittadella-Parma 8 am.
    Pisa-Sampdoria 10:15 am.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Manchester City-Everton 7:30 pm.
    Liverpool-Burnley 10 am.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-Juarez 6 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Cruz Azul-Atlético San Luis 8 pm.
    Monterrey-Pachuca 10 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Manchester City-Everton 7:30 pm.
    Liverpool-Burnley 10 am.
    Nottingham Forest-Newcastle 12:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-Juarez 6 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Cruz Azul-Atlético San Luis 8 pm.
    Monterrey-Pachuca 10 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Brugge-Eupen 2:40 pm.
    Dutch Eredivisie
    Almere-AZ 2 pm.
    English League Championship
    Ipswich Town-West Brom 7:30 am.
    Southampton-Huddersfield Town 10 am.
    German Bundesliga
    Union Berlin-Wolfsburg 9:20 am.
    Frankfurt-Bochum 9:20 am.
    Monchengladbach-Darmstadt 9:20 am.
    Werder Bremen-Heidenheim 9:20 am.
    Augsburg-RB Leipzig 9:20 am.
    Leverkusen-Bayern Munchen 12:20 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Deportivo Alavés-Villarreal 8 am.
    Real Sociedad-Osasuna 10:15 am.
    Real Madrid-Girona 12:30 pm.
    Las Palmas-Valencia 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Cittadella-Parma 8 am.
    Pisa-Sampdoria 10:15 am.
    GOLAZO NETWORK
    AFC Asian Cup

    Jordan-Qatar 10 am.
    Italian Serie A
    Sassuolo-Torino 2:45 pm.
    Argentine Primera Division
    Belgrano-Godoy Cruz 7:30 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Cup

    Jordan-Qatar 10 am.
    Argentine Copa de la Liga
    Argentinos Juniors-Banfield 3 pm.
    Boca Juniors-Defensa y Justicia 5:15 pm.
    Belgrano-Godoy Cruz 7:30 pm.
    Central Cordoba SdE-Sarmiento 7:30 pm.
    Italian Serie A
    Cagliari-Lazio 9 am.
    Roma-Inter Noon.
    Sassuolo-Torino 2:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Fulham-Bournemouth 10 am.
    Luton Town-Sheffield United 10 am.
    Tottenham-Brighton & Hove Albion 10 am.
    Wolves-Brentford 10 am.
    Nottingham Forest-Newcastle 12:30 pm.

    ******************

    SUNDAY, February 11
    beIN SPORTS
    Africa Cup of Nations

    Nigeria-Côte d’Ivoire 3 pm.
    French Ligue 1
    Le Havre-Rennes 7 am.
    Toulouse-Nantes 9 am.
    Montpellier-Lyon 11 am.

    USA NETWORK
    English Premier League

    West Ham-Arsenal 9 am.
    Aston Villa-Manchester United 11:30 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Africa Cup of Nations

    Nigeria-Côte d’Ivoire 3 pm.
    French Ligue 1
    Le Havre-Rennes 7 am.
    Toulouse-Nantes 9 am.
    Montpellier-Lyon 11 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Getafe-Celta de Vigo 8 am.
    Mallorca-Rayo Vallecano 10:15 am.
    Sevilla-Atletico Madrid 12:30 pm.
    Barcelona-Granada 3 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    West Ham-Arsenal 9 am.
    Aston Villa-Manchester United 11:30 am.

    ESPN+
    Belgian Pro League

    Molenbeek-Royal Antwerp 7:30 am.
    Charleroi-Anderlecht 12:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    Heerenveen-Ajax 8:30 am.
    Volendam-PSV 10:40 am.
    Feyenoord-Rotterdam 2 pm.
    English League Championship
    Coventry City-Millwall 7 am.
    FA Women’s Cup
    Arsenal-Manchester City 7:20 am.
    German Bundesliga
    Stuttgart-Mainz 9:20 am.
    Hoffenheim-Koln 11:20 am.
    German Bundesliga 2
    Holstein Kiel-Schalke 7:30 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Getafe-Celta de Vigo 8 am.
    Mallorca-Rayo Vallecano 10:15 am.
    Sevilla-Atletico Madrid 12:30 pm.
    Barcelona-Granada 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Fiorentina-Sampdoria 9 am.
    Juventus-Como Noon.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Fiorentina-Frosinone 6:30 am.
    Monza-Hellas Verona 9 am.
    Genoa-Atalanta Noon.
    Argentine Primera Division
    Deportivo Riestra-River Plate 3 pm.
    Barracas Central-Atletico Tucuman 7 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Deportivo Riestra-River Plate 3 pm.
    Lanus-Platense 5 pm.
    Barracas Central-Atletico Tucuman 7 pm.
    Italian Serie A
    Fiorentina-Frosinone 6:30 am.
    Bologna-Lecce 9 am.
    Monza-Hellas Verona 9 am.
    Genoa-Atalanta 9 am.
    Milan-Napoli 2:45 pm.
     
  7. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Monday, February 12, 2024


    [​IMG]
    On Monday, club action include Crystal Palace-Chelsea and Juventus-Udinese.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    ******************
    MONDAY, February 12

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig

    Kayserispor-Besiktas Noon.

    USA NETWORK
    English Premier League

    Crystal Palace-Chelsea 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig

    Kayserispor-Besiktas Noon.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Almeria-Athletic Club 3 pm.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Liga

    Arouca-Porto 3:15 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Crystal Palace-Chelsea 3 pm.
    DAZN USA
    German Frauen-Bundesliga

    Nuremberg-Bayer Leverkusen 1:30 pm.

    ESPN+
    Spanish La Liga EA Sports

    Almeria-Athletic Club 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A
    Juventus-Udinese 2:45 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Instituto-Talleres Córdoba 5 pm.
    Newell’s Old Boys-Racing Club 7 pm.
    Italian Serie A
    Juventus-Udinese 2:45 pm.
    ******************

    TUESDAY, February 13

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Defensor Sporting-Academia Puerto Cabello 7:30 pm.
    CBS
    UEFA Champions League
    Kobenhavn-Manchester City 3 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Guadalajara-Forge 10 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Defensor Sporting-Academia Puerto Cabello 7:30 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions Cup

    Guadalajara-Forge 10 pm.
    UEFA Champions League
    RB Leipzig-Real Madrid 3 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Bristol City-Southampton 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Roma-Sassuolo 11 am.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Champions League
    Shandong Taishan-Kawasaki Frontale 5 am.
    Argentine Copa de la Liga
    San Lorenzo-Estudiantes 3 pm.
    Gimnasia la Plata-Huracán 5:15 pm.
    Godoy Cruz-Union Santa Fe 7:30 pm.
    Independiente-Rosario Central 7:30 pm.
    UEFA Champions League
    Kobenhavn-Manchester City 3 pm.
    RB Leipzig-Real Madrid 3 pm.
    ******************

    WEDNESDAY, February 14

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Melgar-Aurora 7:30 pm.
    CBS
    UEFA Champions League
    PSG-Real Sociedad 3 pm.
    ESPN+
    English League Championship

    Millwall-Ipswich Town 3 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Tigres UANL-Vancouver 8 pm.
    America-Real Esteli 10:15 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Melgar-Aurora 7:30 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Inter-Juventus 1 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Champions League

    Jeonbuk Motors-Pohang Steelers 5 am.
    Bangkok United-Yokohama F. Marinos 7 am.
    Nasaf-Al Ain 9 am.
    Al Feiha-Al Nassr 1 pm.
    Argentine Copa de la Liga
    Sarmiento-Lanus 3 pm.
    Tigre-Defensa y Justicia 3 pm.
    Banfield-Barracas Central 5:15 pm.
    Boca Juniors-Central Cordoba SdE 5:15 pm.
    Atletico Tucuman-River Plate 7:30 pm.
    Italian Serie A
    Bologna-Fiorentina 1 pm.
    UEFA Champions League
    Lazio-Bayern Munich 3 pm.
    PSG-Real Sociedad 3 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup

    America-Real Esteli 10:15 pm.
     
  8. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, February 16, 2024


    [​IMG]
    On Friday, there are games in France, Germany, Italy and Spain. In addition, unbeaten PSV is in action in the Netherlands.

    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    FRIDAY, February 16

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lyon-Nice 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lyon-Nice 3 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Queretaro-Necaxa 7:30 pm.

    ESPN+
    Dutch Eredivisie

    PSV-Heracles Almelo 2 pm.
    English League Championship
    West Brom-Southampton 3 pm.
    German Bundesliga
    Koln-Werder Bremen 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hannover-Greuther Furth 12:30 pm.
    German Bundesliga 3
    Ingolstadt-Freiburg 1 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Villarreal-Getafe 3 pm.

    PARAMOUNT+
    Italian Serie A

    Torino-Lecce 1 pm.
    Inter-Salernitana 3 pm.
    Scottish Premiership
    Raith Rovers-Dundee United 2:45 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Mazatlan-Guadalajara 9:55 pm.
    ******************

    SATURDAY, February 17

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lille-Le Havre 11 am.
    Nantes-PSG 3 pm.
    French Ligue 2
    Angers-Saint Etienne 9 am.
    CBS SPORTS NETWORK
    English Women’s Super League

    Arsenal-Manchester United 7:30 am.
    FS2
    Beach Soccer World Cup

    UAE-USA 10:30 am.
    NBC
    English Premier League

    Manchester City-Chelsea 12:30 pm.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Brentford-Liverpool 7:30 am.
    Burnley-Arsenal 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lille-Le Havre 11 am.
    Nantes-PSG 3 pm.
    French Ligue 2
    Angers-Saint Etienne 9 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Atletico Madrid-Las Palmas 8 am.
    Osasuna-Cadiz 10:15 am.
    Celta de Vigo-Barcelona 12:30 pm.
    Valencia-Sevilla 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Prelims)
    El Salvador-Guatemala 10 pm.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B
    Sampdoria-Brescia 10:15 am.
    Saudi Pro League
    Al Nassr-Al Fateh Noon.
    Honduras Liga Nacional
    Olimpia-Olancho 8 pm.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Liga

    Portimonense-Vitória Guimarães 1 pm.
    Porto-Estrela 3:30 pm.
    Peruvian Primera Division
    Universitario-Melgar 8 pm.
    TELEMUNDO
    Beach Soccer World Cup

    UAE-USA 10:30 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Pachuca-America 8 pm.
    Cruz Azul-Tigres UANL 10 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Pachuca-America 8 pm.
    Cruz Azul-Tigres UANL 10 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Royal Antwerp-Mechelen 2:40 pm.
    Dutch Eredivisie
    Fortuna Sittard-AZ 12:40 pm.
    English League Championship
    Plymouth-Leeds United 7:30 pm.
    Leicester City-Middlesbrough 10 am.
    German Bundesliga
    Hoffenheim-Union Berlin 9:20 am.
    Darmstadt-Stuttgart 9:20 am.
    Wolfsburg-Borussia Dortmund 9:20 am.
    Heidenheim-Leverkusen 9:20 am.
    Mainz-Augsburg 9:20 am.
    RB Leipzig-Monchengladbach 12:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hansa Rostock-Hamburger 7 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Atletico Madrid-Las Palmas 8 am.
    Osasuna-Cadiz 10:15 am.
    Celta de Vigo-Barcelona 12:30 pm.
    Valencia-Sevilla 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Sporting Gijon-Valladolid 12:20 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Prelims)
    Guyana-Dominican Republic 4 pm.
    Haiti-Puerto Rico 7 pm.
    El Salvador-Guatemala 10 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Parma-Pisa 8 am.
    Sampdoria-Brescia 10:15 am.
    Saudi Pro League
    Al Nassr-Al Fateh Noon.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Napoli-Genoa 9 am.
    Hellas Verona-Juventus Noon.
    Atalanta-Sassuolo 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Prelims)
    Haiti-Puerto Rico 7 pm.
    El Salvador-Guatemala 10 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    San Lorenzo-Tigre 3 pm.
    Racing Club-Godoy Cruz 5 pm.
    Rosario Central-Gimnasia La Plata 7 pm.
    Italian Serie A
    Napoli-Genoa 9 am.
    Hellas Verona-Juventus Noon.
    Atalanta-Sassuolo 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Prelims)
    Guyana-Dominican Republic 4 pm.
    Haiti-Puerto Rico 7 pm.
    El Salvador-Guatemala 10 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Fulham-Aston Villa 10 am.
    Newcastle-Bournemouth 10 am.
    Nottingham Forest-West Ham 10 am.
    Tottenham-Wolves 10 am.
    Manchester City-Chelsea 12:30 pm.

    ******************

    SUNDAY, February 18
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Strasbourg-Lorient 7 am.
    Monaco-Toulouse 9 am.
    Reims-Lens 11 am.
    Brest-Marseille 2:45 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    German Women’s Bundesliga

    Bayern München-SGS Essen 10 am.
    USA NETWORK
    English Premier League
    Sheffield United-Brighton & Hove Albion 9 am.
    Luton Town-Manchester United 11:30 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Strasbourg-Lorient 7 am.
    Monaco-Toulouse 9 am.
    Reims-Lens 11 am.
    Brest-Marseille 2:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Rayo Vallecano-Real Madrid 8 am.
    Granada-Almeria 10:15 am.
    Mallorca-Real Sociedad 12:30 pm.
    Real Betis-Deportivo Alavés 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX Femenil

    Santos Laguna-Atletico San Luis 8 pm.
    Saudi Pro League
    Al Hilal-Al Raed 9 am.
    Al Ittihad-Al Riyadh Noon.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Liga

    Benfica-Vizela 1 pm.
    Sporting Braga-Farense 3:30 pm.
    Uruguay Primera Division
    Cerro Largo-Penarol 6 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Sheffield United-Brighton & Hove Albion 9 am.
    Luton Town-Manchester United 11:30 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Atlas-Leon 5 pm.
    Pumas UNAM-Santos Laguna 7 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Cercle Brugge-Club Brugge 7:30 am.
    Anderlecht-STVV 12:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    Ajax-NEC 8:30 am.
    Feyenoord-Waalwijk 10:40 am.
    German Bundesliga
    Freiburg-Frankfurt 9:20 am.
    Bochum-Bayern München 11:20 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Rayo Vallecano-Real Madrid 8 am.
    Granada-Almeria 10:15 am.
    Mallorca-Real Sociedad 12:30 pm.
    Real Betis-Deportivo Alavés 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Elche-Eibar 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Saudi Pro League

    Al Hilal-Al Raed 9 am.
    Al Ittihad-Al Riyadh Noon.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Lazio-Bologna 6:30 am.
    Frosinone-Roma Noon.
    Argentine Primera Division
    Lanus-Boca Juniors 7:30 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Instituto-Independiente 3 pm.
    Velez Sarsfield-Huracan 3 pm.
    River Plate-Banfield 5:15 pm.
    Lanus-Boca Juniors 7:30 pm.
    Italian Serie A
    Lazio-Bologna 6:30 am.
    Empoli-Fiorentina 9 am.
    Udinese-Cagliari 9 am.
    Frosinone-Roma Noon.
    Monza-Milan 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    St. Johnstone-Rangers 7 am.
     
  9. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]

    [​IMG]
    Monday, February 19, 2024


    [​IMG]
    On Monday, there are matches in the Premier League and LaLiga.

    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    MONDAY, February 19

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig

    Besiktas-Konyaspor Noon.
    FS2
    Beach Soccer World Cup

    USA-Egypt 6:30 am.

    USA NETWORK
    English Premier League

    Everton-Crystal Palace 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig

    Besiktas-Konyaspor Noon.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Athletic Club-Girona 3 pm.
    GOLTV
    Portuguese Primeira Liga

    Moreirense-Sporting CP 3:15 pm.
    UNIVERSO
    Beach Soccer World Cup

    USA-Egypt 6:30 am.
    English Premier League
    Everton-Crystal Palace 3 pm.
    ESPN+
    Spanish La Liga EA Sports

    Athletic Club-Girona 3 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Champions League
    Al Ittihad-Navbahor 1:45 pm.
    Argentine Primera Division
    Deportivo Riestra-Atletico Tucuman 3 pm.
    Barracas Central-Talleres Córdoba 5:15 pm.
    Estudiantes-Newell’s Old Boys 5:15 pm.
    Belgrano-Sarmiento 7:30 pm.
    Unión Santa Fe-Platense 7:30 pm.
    ******************

    TUESDAY, February 20

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Portuguesa-Palestino 5 pm.
    Always Ready-Sporting Cristal 7:30 pm.
    CBS
    UEFA Champions League

    Inter-Atletico Madrid 3 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    St. Louis City-Houston 8 pm.
    Saprissa-Philadelphia 10 pm.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Man City-Brentford 2:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Portuguesa-Palestino 5 pm.
    Always Ready-Sporting Cristal 7:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    Concacaf W Gold Cup

    Mexico-Argentina 7:30 pm.
    USA-Dominican Republic 10:15 pm.
    GALAVISION
    UEFA Champions League

    Inter-Atletico Madrid 3 pm.
    GOLTV
    Copa Uruguay

    La Luz-Danubio 6:30 pm.
    TUDN
    UEFA Champions League

    PSV-Borussia Dortmund 3 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Saprissa-Philadelphia 10 pm.
    UNIMAS
    UEFA Champions League

    PSV-Borussia Dortmund 3 pm.

    ESPN+
    English EFL Trophy

    Blackpool-Peterborough United 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Mexico-Argentina 7:30 pm.
    USA-Dominican Republic 10:15 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Champions League

    Kawasaki Frontale-Shandong Taishan 3 am.
    Pohang Steelers-Jeonbuk Motors 5 am.
    Argentine Primera Division
    Argentinos Juniors-Independiente Rivadavia 3 pm.
    Defensa y Justicia-Central Córdoba SdE 6 pm.
    UEFA Champions League
    Inter-Atletico Madrid 3 pm.
    PSV-Borussia Dortmund 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Mexico-Argentina 7:30 pm.
    USA-Dominican Republic 10:15 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Puebla-Pachuca 7 pm.
    Necaxa-Guadalajara 10 pm.
    ******************

    WEDNESDAY, February 21
    CBS
    UEFA Champions League

    Napoli-Barcelona 3 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Cavalry-Orlando 10 pm.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Liverpool-Luton Town 2:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    Concacaf W Gold Cup

    Panama-Colombia 7:30 pm.
    Brazil-Puerto Rico 10:15 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions Cup

    Independiente-New England 8 pm.
    Cavalry-Orlando 10 pm.
    UNIMAS
    Mexican Liga MX

    América-Mazatlán 10 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Inter Miami-Real Salt Lake 8 pm.

    ESPN+

    English EFL Trophy
    Bradford City-Wycombe Wanderers 3 pm.
    English FA Youth Cup (Quarterfinals)
    Millwall-Chelsea 2 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Panama-Colombia 7:30 pm.
    Brazil-Puerto Rico 10:15 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Champions League

    Ventforet Kofu-Ulsan 4 am.
    Yokohama F. Marinos-Bangkok United 6 am.
    Al Ain-Nasaf 11 am.
    Al Nassr-Al Feiha 1 pm.
    UEFA Champions League
    Napoli-Barcelona 3 pm.
    Porto-Arsenal 3 pm.
    Europa Conference League
    Gent-Maccabi Haifa Noon.
    Concacaf W Gold Cup
    Panama-Colombia 7:30 pm.
    Brazil-Puerto Rico 10:15 pm.
    TUBI
    Concacaf Champions Cup

    Independiente-New England 8 pm.
    ViX
    UEFA Champions League

    Porto-Arsenal 3 pm.
    Mexican Liga MX
    Toluca-Santos Laguna 8 pm.
    León-Cruz Azul 10 pm.
     
  10. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, February 23, 2024


    [​IMG]
    On Friday, it’s USA vs. Argentina at the Concacaf W Gold Cup.

    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    FRIDAY, February 23

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Metz-Lyon 3 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    UEFA Women’s Nations League
    France-Germany 3 pm.
    FS2
    Mexican Liga MX

    Juarez-Monterrey 10 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Metz-Lyon 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Concacaf W Gold Cup

    Dominican Republic-Mexico 7:30 pm.
    USA-Argentina 10:15 pm.

    ESPN+
    Belgian Pro League

    Charleroi-Genk 2:40 pm.
    English League Championship
    Leeds United-Leicester City 3 pm.
    German Bundesliga
    Leverkusen-Mainz 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Holstein Kiel-St. Pauli 12:30 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Dominican Republic-Mexico 7:30 pm.
    USA-Argentina 10:15 pm.
    GOLAZO NETWORK
    UEFA Women’s Nations League

    Spain-Netherlands 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Dominican Republic-Mexico 7:30 pm.

    PARAMOUNT+
    UEFA Women’s Nations League

    Spain-Netherlands 3 pm.
    Italian Serie A
    Bologna-Hellas Verona 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Dominican Republic-Mexico 7:30 pm.
    USA-Argentina 10:15 pm.
    ******************

    SATURDAY, February 24

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lorient-Nantes 11 am.
    Strasbourg-Brest 3 pm.
    French Ligue 2
    Saint Etienne-Annecy 9 am.
    FOX
    Major League Soccer

    LAFC-Seattle 4:30 pm.

    NBC
    English Premier League

    Bournemouth-Manchester City 12:30 pm.
    USA
    English Premier League

    Aston Villa-Nottingham Forest 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lorient-Nantes 11 am.
    Strasbourg-Brest 3 pm.
    French Ligue 2
    Saint Etienne-Annecy 9 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Granada-Valencia 8 am.
    Barcelona-Getafe 10:15 am.
    Deportivo Alaves-Mallorca 12:30 pm.
    Almeria-Atletico Madrid 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B

    Como-Parma 10:15 am.
    Major League Soccer
    LAFC-Seattle 4:30 pm.
    Honduras Liga Nacional
    Motagua-Olimpia 8 pm.
    TELEMUNDO
    Mexican Liga MX

    Guadalajara-Pumas UNAM 8 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Tigres UANL-Atlas 8 pm.
    America-Cruz Azul 10 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Aston Villa-Nottingham Forest 10 am.
    Bournemouth-Manchester City 12:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-Pumas UNAM 8 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Tigres UANL-Atlas 8 pm.
    America-Cruz Azul 10 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Columbus-Atlanta 2 p.m.
    LAFC-Seattle 4:30 pm.
    Charlotte-NYCFC 7:30 pm.
    DC-New England 7:30 pm.
    Orlando-Montreal 7:30 pm.
    Philadelphia-Chicago 7:30 pm.
    Austin-Minnesota 8:30 pm.
    Dallas-San Jose 8:30 pm.
    Houston-Kansas City 8:30 pm.
    St. Louis-Real Salt Lake 8:30 pm.
    Portland-Colorado 10:30 pm.
    ESPN+
    Concacaf W Gold Cup

    Puerto Rico-Panama 7:30 pm.
    Colombia-Brazil 7:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    PEC Zwolle-PSV 2 pm.
    English League Championship
    Hull City-West Brom 7:30 am.
    Sunderland-Swansea City 10 am.
    German Bundesliga
    Stuttgart-Koln 9:20 am.
    Monchengladbach-Bochum 9:20 am.
    Union Berlin-Heidenheim 9:20 am.
    Werder Bremen-Darmstadt 9:20 am.
    Bayern Munich-Leipzig 12:20 pm.
    German 3. Liga
    Dynamo Dresden-Rot Weiss Essen 8 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Granada-Valencia 8 am.
    Barcelona-Getafe 10:15 am.
    Deportivo Alaves-Mallorca 12:30 pm.
    Almeria-Atletico Madrid 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    SD Eibar-Espanyol 12:20 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Concacaf W Gold Cup

    Puerto Rico-Panama 7:30 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Independiente-Racing Club 3 pm.
    Huracan-San Lorenzo 5:30 pm.
    Sarmiento-Barracas Central 5:30 pm.
    Belgrano-Talleres Córdoba 8 pm.
    Unión Santa Fe-Independiente Rivadavia 8 pm.
    Italian Serie A
    Sassuolo-Empoli 9 am.
    Salernitana-Monza Noon.
    Genoa-Udinese 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Puerto Rico-Panama 7:30 pm.
    Colombia-Brazil 10:15 pm.

    ******************

    SUNDAY, February 25
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lens-Monaco 7 am.
    Toulouse-Lille 9 am.
    PSG-Rennes 11 am.
    Marseille-Montpellier 2:45 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    Scottish Premiership

    Motherwell-Celtic 7 am.
    FS1
    Mexican Liga MX

    Santos Laguna-Mazatlán 9 pm.
    USA
    English Premier League

    Wolves-Sheffield United 8:30 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lens-Monaco 7 am.
    Toulouse-Lille 9 am.
    PSG-Rennes 11 am.
    Marseille-Montpellier 2:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Cadiz-Celta de Vigo 8 am.
    Real Betis-Athletic Club 10:15 am.
    Las Palmas-Osasuna 12:30 pm.
    Real Madrid-Sevilla 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Paraguay-Canada 5 pm.
    El Salvador-Costa Rica 8 pm.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX

    Santos Laguna-Mazatlán 9 pm.
    Costa Rica Primera Division
    Santos de Guapiles-Grecia 4 pm.
    Saudi Pro League
    Al Shabab-Al Nassr Noon.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Toluca-Tijuana 1 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Wolves-Sheffield United 8:30 am.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Toluca-Tijuana 1 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Cincinnati-Toronto-2:30 PM
    Nashville-NYRB 5 pm.
    LA Galaxy-Miami 8:30 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Club Brugge-Anderlecht 7:30 am.
    Concacaf W Gold Cup
    Paraguay-Canada 5 pm.
    El Salvador-Costa Rica 8 pm.
    Dutch Eredivisie
    Twente-Go Ahead Eagles 8:30 am.
    Almere City-Feyenoord 8:30 am.
    AZ-Ajax 10:40 am.
    English Carabao Cup (Final)
    Chelsea-Liverpool 10 am.
    German Bundesliga
    Frankfurt-Wolfsburg 9:20 am.
    Dortmund-Hoffenheim 11:20 am.
    Augsburg-Freiburg 1:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hamburg-Elversberg 7:30 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Cadiz-Celta de Vigo 8 am.
    Real Betis-Athletic Club 10:15 am.
    Las Palmas-Osasuna 12:30 pm.
    Real Madrid-Sevilla 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Modena-Spezia 10:15 am.
    Saudi Pro League
    Al Shabab-Al Nassr Noon.
    Concacaf U-20 Men’s Championship
    Cayman Islands-Puerto Rico 3 pm.
    Aruba-Curacao 5 pm.
    Saint Martin-Guatemala 8 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Concacaf W Gold Cup

    El Salvador-Costa Rica 8 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    River Plate-Boca Juniors 3 pm.
    Gimnasia La Plata-Estudiantes 5:30 pm.
    Newell’s Old Boys-Rosario Central 5:45 pm.
    Instituto-Godoy Cruz 8 pm.
    Lanus-Banfield 8 pm.
    Italian Serie A
    Juventus-Frosinone 6:30 am.
    Cagliari-Napoli 9 am.
    Lecce-Inter Noon.
    Milan-Atalanta 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Paraguay-Canada 5 pm.
    El Salvador-Costa Rica 8 pm.
     
  11. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Tuesday, February 27, 2024


    [​IMG]
    On Tuesday, four MLS teams are in action in the Concacaf Champions Cup.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    TUESDAY, February 27

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Palestino-Portuguesa 5 pm.
    Sporting Cristal-Always Ready 7:30 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    International Women’s Friendly

    England-Italy Noon.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Orlando-Cavalry 6 pm.
    Philadelphia-Deportivo Saprissa 8:15 pm.
    Houston-St. Louis 10:30 pm.
    Coupe de France
    Lyon-Strasbourg 2:45 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Palestino-Portuguesa 5 pm.
    Sporting Cristal-Always Ready 7:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    Concacaf W Gold Cup

    Colombia-Puerto Rico 7 pm.
    Brazil-Panama 10:15 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France
    Lyon-Strasbourg 2:45 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions Cup

    Philadelphia-Saprissa 8:15 pm.
    BeIN SPORTS CONNECT
    The Women’s Cup

    Deportivo Cali-Gotham FC 5 pm.
    América de Cali-Racing Louisville 8 pm.
    ESPN+
    Concacaf W Gold Cup

    Colombia-Puerto Rico 7 pm.
    Brazil-Panama 10:15 pm.
    English FA Cup
    Bournemouth-Leicester City 2:20 pm.
    Blackburn-Newcastle 2:30 pm.
    Luton Town-Manchester City 3 pm.
    Spanish Copa del Rey
    Real Sociedad-Mallorca 3:20 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Concacaf U-20 Championship

    Haiti-Puerto Rico 3 pm.
    Trinidad & Tobago-Canada 6 pm.
    Curacao-Barbados 8 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Concacaf W Gold Cup

    Colombia-Puerto Rico 7 pm.
    Brazil-Panama 10:15 pm.

    PARAMOUNT+
    Scottish Premiership

    Ross County-St. Mirren 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Colombia-Puerto Rico 7 pm.
    Brazil-Panama 10:15 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup

    Orlando-Cavalry 6 pm.
    Houston-St. Louis 10:30 pm.
    ******************

    WEDNESDAY, February 28
    CBS SPORTS NETWORK
    UEFA Women’s Nations League (Final)

    Spain-France 1 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Nashville-Moca 9:15 pm.
    Coupe de France
    Rouen-Valenciennes 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Concacaf W Gold Cup

    Canada-Costa Rica 6 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France
    Rouen-Valenciennes 3 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Tigres-Juarez 7:30 pm.
    ESPN+
    Belgian Cup

    Union St. Gilloise-Club Brugge 2:30 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Canada-Costa Rica 6 pm.
    Paraguay-El Salvador 9 pm.
    English FA Cup
    Chelsea-Leeds United 2:20 pm.
    Wolves-Brighton & Hove Albion 2:30 pm.
    Nottingham Forest-Manchester United 2:30 pm.
    Liverpool-Southampton 3 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Concacaf U-20 Championship

    Jamaica-Bermuda 6 pm.
    Italian Serie B
    Pisa-Modena 2:30 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Inter-Atalanta 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Canada-Costa Rica 6 pm.
    Paraguay-El Salvador 9 pm.

    PARAMOUNT+
    Italian Serie A

    Sassuolo-Napoli Noon.
    Inter-Atalanta 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    Livingston-Motherwell 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Canada-Costa Rica 6 pm.
    Paraguay-El Salvador 9 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup

    Cincinnati-Cavalier 7 pm.
    Nashville-Moca 9:15 pm.
    Mexican Liga MX
    Tijuana-Monterrey 9:55 pm.
    ******************

    THURSDAY, February 29

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    El Nacional-Sportivo Trinidense 5 pm.
    Fluminese-LDU Quito 7:30 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Nashville-Moca 8:15 pm.
    Saudi Pro League
    Al Nassr-Al Hazm Noon.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    El Nacional-Sportivo Trinidense 5 pm.
    Fluminese-LDU Quito 7:30 pm.
    FOX DEPORTES
    French Cup

    Le Puy-Rennes 2:45 pm.
    Saudi Pro League
    Al Nassr-Al Hazm Noon.
    ESPN+
    Belgian Cup

    Royal Antwerp-KV Oostende 2:40 pm.
    Spanish Copa del Rey
    Athletic Club-Atletico Madrid 3:20 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Gimnasia La Plata-Instituto 5 pm.
    Huracan-Rosario Central 7:15 pm.
    Independiente Rivadavia-Barracas Central 7:15 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup

    New England-CAI 8:10 pm.
     
  12. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, March 1, 2024


    [​IMG]
    On Friday, Monaco hosts Paris St. Germain in France’s Ligue 1. Also: Lazio-AC Milan.
    *****************
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    ******************

    FRIDAY, March 1

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Monaco-PSG 3 pm.
    The Women’s Cup Colombia (Final)
    Gotham FC-Racing Louisville 8:30 pm.
    FS2
    Saudi Pro League

    Al Hilal-Al Ittihad Noon.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Monaco-PSG 3 pm.
    The Women’s Cup Colombia (Final)
    Gotham FC-Racing Louisville 8:30 pm.

    FOX DEPORTES
    Saudi Pro League

    Al Hilal-Al Ittihad Noon.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Querétaro-Santos Laguna 8 pm
    Mazatlán-Necaxa 10 pm.
    beIN SPORTS CONNECT
    The Women’s Cup Colombia (3rd-Place Game)

    America de Cali-Deportivo Cali 5:30 pm.
    ESPN+
    German Bundesliga

    Freiburg-Bayern Munich 2:30 pm.
    English League Championship
    West Brom-Coventry City 3 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Celta de Vigo-Almeria 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Argentine Copa de la Liga

    Tigre-Central Córdoba SdE 5 pm.
    Banfield-Deportivo Riestra 7:15 pm.
    Platense-Racing Club 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Lazio-AC Milan 2:45 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Tigre-Central Córdoba SdE 5 pm.
    Banfield-Deportivo Riestra 7:15 pm.
    Platense-Racing Club 7:15 pm.
    Italian Serie A
    Lazio-Milan 2:45 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Atlético San Luis-Puebla 10 pm.
    ******************

    SATURDAY, March 2

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Reims-Lille 11 am.
    Clermont-Marseille 3 pm.
    French Ligue 2
    Paris-Saint Etienne 9 am.
    CBS SPORTS NETWORK
    English Women’s Super League

    Manchester City-Everton 7 am.

    FOX
    Major League Soccer

    Miami-Orlando 4:30 pm.
    USA
    English Premier League

    Everton-West Ham 10 am.
    Luton Town-Aston Villa 12:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Reims-Lille 11 am.
    Clermont-Marseille 3 pm.
    French Ligue 2
    Paris-Saint Etienne 9 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports
    Getafe-Las Palmas 12:30 pm.
    Valencia-Real Madrid 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Quarterfinals)
    Canada-Costa Rica 7 pm.
    Brazil-Argentina, 10:15 pm.
    FOX DEPORTES
    Major League Soccer

    Miami-Orlando 4:30 pm.
    Saudi Pro League
    Al Ahli-Al Fateh Noon.
    Uruguay Liga Nacional
    Xelaju-Coban Imperial 9 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Toluca-Tigres UANL 6 pm.
    Cruz Azul-Guadalajara 8 pm.
    Atlas-America 10 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Everton-West Ham 10 am.
    Luton Town-Aston Villa 12:30 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Toluca-Tigres UANL 6 pm.
    Cruz Azul-Guadalajara 8 pm.
    Atlas-America 10 pm.

    APPLE TV/MLS SEASON PASS

    Major League Soccer
    Minnesota-Columbus 2 p.m.
    Real Salt Lake-LAFC 2 p.m.
    Miami-Orlando 4:30 pm. (free)
    Vancouver-Charlotte 7:30 pm. (free)
    Chicago-Cincinnati 8:30 pm.
    Dallas-Montreal 8:30 pm.
    Houston-NY Red Bulls 8:30 pm.
    Kansas City-Philadelphia 8:30 pm. (free)
    St. Louis-NYCFC 8:30 pm.
    Colorado-Nashville 9:30 pm. (free)
    Portland-DC 10:30 pm.
    San Jose-LA Galaxy 10:30 pm.
    Seattle-Austin 10:30 pm.
    ESPN+
    Dutch Eredivisie

    Vitesse-Twente 2 pm.
    Sparta Rotterdam-AZ 3 pm.
    English League Championship
    Huddersfield Town-Leeds United 7:30 am.
    Birmingham City-Southampton 10 am.
    German Bundesliga
    Bochum-RB Leipzig 9:20 am.
    Union Berlin-Borussia Dortmund 9:20 am.
    Darmstadt-Augsburg 9:20 am.
    Heidenheim-Frankfurt 9:20 am.
    Mainz-Monchengladbach 9:20 am.
    Wolfsburg-Stuttgart 12:20 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Sevilla-Real Sociedad 8 am.
    Rayo-Cadiz 10 am.
    Getafe-Las Palmas 12:30 pm.
    Valencia-Real Madrid 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Espanyol-Huesca 10 am.
    Concacaf W Gold Cup (Quarterfinals)
    Canada-Costa Rica 7 pm.
    Brazil-Argentina, 10:15 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Concacaf U-20 Championship

    Belize-Anguilla 5p m.
    Curacao-Guatemala 8 pm.
    Italian Serie B
    Brescia-Palermo 8 am.
    Saudi Pro League
    Al Ahli-Al Fateh Noon.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Sarmiento-Union Santa Fe 3 pm.
    Atletico Tucuman-Velez Sarsfield 5 pm.
    Independiente-Argentinos Juniors 5:15 pm.
    Talleres Cordoba-River Plate 7:30 pm.
    Italian Serie A
    Udinese-Salernitana 9 am.
    Monza-Roma Noon.
    Torino-Fiorentina 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Quarterfinals)
    Canada-Costa Rica 7 pm.
    Brazil-Argentina 10:15 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Brentford-Chelsea 10 am.
    Fulham-Brighton & Hove Albion 10 am.
    Newcastle-Wolves 10 am.
    Nottingham Forest-Liverpool 10 am.
    Tottenham-Crystal Palace 10:30 am.

    ******************

    SUNDAY, March 3
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Toulouse-Nice 7 am.
    Montpellier-Strasbourg 9 am.
    Lyon-Lens 2:45 pm.
    Turkish SuperLig
    Besiktas-Galatasaray 11 am.
    USA
    English Premier League

    Burnley-Bournemouth 8 am.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Toulouse-Nice 7 am.
    Montpellier-Strasbourg 9 am.
    Lyon-Lens 2:45 pm.
    Turkish SuperLig
    Besiktas-Galatasaray 11 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Villarreal-Granada 8 am.
    Atletico Madrid-Real Betis 10:15 am.
    Mallorca-Girona 12:30 pm.
    Athletic Club-Barcelona 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup
    Mexico-Paraguay 5 pm.
    USA-Colombia 8:15 pm.
    FOX DEPORTES
    Honduras Liga Nacional

    Motagua-Vida 8 pm.
    Italian Serie B
    Como-Venezia 10:15 am.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Burnley-Bournemouth 8 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Tijuana-Leon 10 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Burnley-Bournemouth 8 am.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    New England vs. Toronto 2 p.m.
    ESPN+
    Dutch Eredivisie

    Ajax-Utrecht 6 am.
    PSV-Feyenoord 8:30 am.
    German Bundesliga
    Koln-Leverkusen 9:20 am.
    Hoffenheim-Werder Bremen 11:20 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Villarreal-Granada 8 am.
    Atletico Madrid-Real Betis 10:15 am.
    Mallorca-Girona 12:30 pm.
    Athletic Club-Barcelona 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Leganes-SD Eibar 3 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Quarterfinals)
    Mexico-Paraguay 5 pm.
    USA-Colombia 8:15 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Como-Venezia 10:15 am.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Defensa y Justicia-Lanus 3 pm.
    Godoy Cruz-Estudiantes 3 pm.
    Boca Juniors-Belgrano 5:15 pm.
    Newell’s Old Boys-San Lorenzo 7:30 pm.
    English Women’s Super League
    Arsenal-Tottenham 7:30 am.
    Leicester City-Chelsea 1 pm.
    Italian Serie A
    Hellas Verona-Sassuolo 6:30 am.
    Empoli-Cagliari 9 am.
    Frosinone-Lecce 9 am.
    Atlanta-Bologna Noon.
    Napoli-Juventus 2:45 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Quarterfinals)
    Mexico-Paraguay 5 pm.
    USA-Colombia 8:15 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Manchester City-Manchester United 10:30 am.
    ViX
    Mexican Liga MX

    Monterrey-Pumas UNAM 8 pm.
     
  13. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Sunday, March 10, 2024


    [​IMG]
    On Sunday, the USA faces Brazil in the Concacaf W Gold Cup final.
    Previews:
    • USA-Brazil: USWNT squeezes everything it can out of W Gold Cup — now a trophy is on the line
    • Premier League:
    Liverpool, Manchester City face defining moment in title race
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    SUNDAY, March 10
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    PSG-Reims 8 am.
    Strasbourg-Monaco 10 am.
    Lille-Rennes Noon.
    Marseille-Nantes 3:45 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    Italian Serie A

    Milan-Empoli 10 am.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Aston Villa-Tottenham 9 am.
    Liverpool-Manchester City 11:45 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    PSG-Reims 8 am.
    Strasbourg-Monaco 10 am.
    Lille-Rennes Noon.
    Marseille-Nantes 3:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Deportivo Alavés-Rayo Vallecano 9 am.
    Las Palmas-Athletic Club 11:15 am.
    Real Madrid-Celta de Vigo 1:30 pm.
    Real Betis-Villarreal 4 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Final)
    USA-Brazil 8:15 pm.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B

    Venezia-Bari 11:15 am.
    GOLTV
    Ecuador Primera A

    Cumbaya-LDU Quito 7 pm.
    Portuguese Primera Division
    Arouca-Sporting CP 2 pm.
    Benfica-Estoril 4:30 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Aston Villa-Tottenham 9 am.
    Liverpool-Manchester City 11:45 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Pumas UNAM-Tijuana 2 pm.
    Monterrey-Mazatlan 9 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Cincinnati-DC 3 pm.
    Nashville-LA Galaxy 3 pm.
    Miami-Montreal 5 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Genk-Standard Liege 8:30 am.
    Union St. Gilloiuse-Gent 1:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    AZ-Excelsior 7 am.
    Ajax-Fortuna Sittard 9:30 am.
    Feyenoord-Heracles Almelo 3 pm.
    English League Championship
    Huddersfield Town-West Brom 8 am.
    English Women’s FA Cup
    Everton-Chelsea 9 am.
    German Bundesliga
    Bochum-Freiburg 10:20 am.
    Frankfurt-Hoffenheim 12:20 pm.
    Leverkusen-Wolfsburg 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    St. Paul-Hertha 8:30 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Deportivo Alavés-Rayo Vallecano 9 am.
    Las Palmas-Athletic Club 11:15 am.
    Real Madrid-Celta de Vigo 1:30 pm.
    Real Betis-Villarreal 4 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Levante-Sporting Gijon 11 am.
    Concacaf W Gold Cup (Final)
    USA-Brazil 8 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Venezia-Bari 11:15 am.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Lecce-Hellas Verona 7:30 am.
    Juventus-Atalanta 1 pm.
    Fiorentina-Roma 3:45 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Godoy Cruz-Newell’s Old Boys 4 pm.
    Huracan-Argentinos Juniors 4 pm.
    Defensa y Justicia-Unión Santa Fe 6:15 pm.
    Talleres Cordoba-Atletico Tucuman 6:15 pm.
    Boca Juniors-Racing Club 8:30 pm.
    Concacaf W Gold Cup (Final)
    USA-Brazil 8:15 pm.
    Italian Serie A
    Lecce-Hellas Verona 7:30 am.
    Milan-Empoli 10 am.
    Juventus-Atalanta 1 pm.
    Fiorentina-Roma 3:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Brighton & Hove Albion-Nottingham Forest 10 am.
    West Ham-Burnley 10 am.
    ******************

    MONDAY, March 11

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig

    Gaziantepspor-Besiktas 1:30 pm.
    USA NETWORK
    English Premier League

    Chelsea-Newcastle 4 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig

    Gaziantepspor-Besiktas 1:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Almeria-Sevilla 4 pm.

    ESPN+
    Spanish La Liga EA Sports

    Almeria-Sevilla 4 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Lazio-Udinese 3:45 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Champions League

    Al Nassr-Al Ain 3 pm.
    Argentine Primera Division
    Tigre-Lanus 6 pm.
    Banfield-Velez Sarsfield 8:15 pm.
    Independiente Rivadavia-Deportivo Riestra 8:15 pm.
    Italian Serie A
    Lazio-Udinese 3:45 pm.
     
  14. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Tuesday, March 12, 2024


    [​IMG]

    On Tuesday, there are three games in the Concacaf Champions Cup and two in the UEFA Champions League, all second-leg matches in the round of 16.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    TUESDAY, March 12

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Palestino-Nacional Asuncion 8:30 pm.
    FS1
    Concacaf Champions Cup

    Columbus Crew-Houston Dynamo 6 pm.
    Pachuca-Philadelphia 8 pm.
    Tigres-Orlando City 10:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Palestino-Nacional Asuncion 8:30 pm.
    GALAVISION
    UEFA Champions League
    Arsenal-Porto 4 pm.
    TUDN
    UEFA Champions League

    Barcelona-Napoli 4 pm.
    Concacaf Champions League
    Tigres-Orlando City 10:30 pm.
    UNIVISION
    UEFA Champions League

    Barcelona-Napoli 4 pm.

    ESPN+
    German DFB Pokal

    Saarbruecken-Borussia M’gladbach 3:30 pm.
    English League One
    Bolton-Oxford United 4 pm.
    PARAMOUNT+
    AFC Asian Champions League

    Ulsan-Jeonbuk Motors 6 am.
    Al Ittihad-Al Hilal 3 pm.
    Argentine Copa de la Liga
    Central Córdoba SdE-Belgrano 8:15 pm.
    UEFA Champions League
    Arsenal-Porto 4 pm.
    Barcelona-Napoli 4 pm.
    ViX
    UEFA Champions League
    Arsenal-Porto 4 pm.
    Barcelona-Napoli 4 pm.

    WEDNESDAY, March 13

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Colo Colo-Sportivo Trinidense 8:30 pm.

    FS2
    Coupe de France

    PSG-Nice 4:10 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Robin Hood-Herediano 6 pm.
    Inter Miami-Nashville 8 pm.
    America-Guadalajara 10:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Colo Colo-Sportivo Trinidense 8:30 pm.
    GOLTV
    Copa Uruguay

    Defensor Sporting-Danubio 7:30 pm.
    TUDN
    UEFA Champions League
    Borussia Dortmund-PSV 4 pm.
    Concacaf Champions Cup
    America-Guadalajara 10:30 pm.
    UNIVISION
    UEFA Champions League
    Borussia Dortmund-PSV 4 pm.

    ESPN+
    English League One

    Peterborough United-Stevenage 4 pm.
    USL Championship
    El Paso-Monterey Bay 9 pm.

    PARAMOUNT+
    AFC Asian Champions League

    Yokohama F. Marinos-Shandong Taishan 6 am.
    UEFA Champions League
    Atletico Madrid-Inter 4 pm.
    Borussia Dortmund-PSV 4 pm.
    ViX
    UEFA Champions League

    Atletico Madrid-Inter 4 pm.
    Borussia Dortmund-PSV 4 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Inter Miami-Nashville 8 pm.

    THURSDAY, March 14

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Nacional-Always Ready 8:30 pm.
    FS2
    Concacaf Champions Cup

    Alajuelense-New England 8 pm.
    Monterrey-Cincinnati 10:15 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Nacional-Always Ready 8:30 pm.
    TUDN
    Europa League

    West Ham-Freiburg 1:45 pm.
    Liverpool-Sparta Praha 4 pm.
    UNIMAS
    Europa League

    Liverpool-Sparta Praha 4 pm.
    ESPN+
    English League Two

    Salford City-Stockport County 4 pm.

    PARAMOUNT+
    Europa League

    Rangers-Benfica 1:45 pm.
    Slavia Praha-Milan 1:45 pm.
    Villarreal-Marseille 1:45 pm.
    West Ham-Freiburg 1:45 pm.
    Atalanta-Sporting CP 4 pm.
    Leverkusen-Qarabag 4 pm.
    Brighton & Hove Albion-Roma 4 pm.
    Liverpool-Sparta Praha 4 pm.
    Europa Conference League
    Fenerbahce-Union St. Gilloise 1:45 pm.
    Fiorentina-Maccabi Haifa 1:45 pm.
    PAOK-Dinamo Zagreb 1:45 pm.
    Viktoria Plzen-Servette 1:45 pm.
    Aston Villa-Ajax 4 pm.
    Club Brugge-Molde 4 pm.
    Lille-Sturm Graz 4 pm.
    Maccabi Tel Aviv-Olympiakos Piraeus 4 pm.
    ViX+
    Europa League

    Rangers-Benfica 1:45 pm.
    Slavia Praha-Milan 1:45 pm.
    Villarreal-Marseille 1:45 pm.
    West Ham-Freiburg 1:45 pm.
    Atalanta-Sporting CP 4 pm.
    Leverkusen-Qarabag 4 pm.
    Brighton & Hove Albion-Roma 4 pm.
    Liverpool-Sparta Praha 4 pm.
    Europa Conference League
    Fenerbahce-Union St. Gilloise 1:45 pm.
    Fiorentina-Maccabi Haifa 1:45 pm.
    PAOK-Dinamo Zagreb 1:45 pm.
    Viktoria Plzen-Servette 1:45 pm.
    Aston Villa-Ajax 4 pm.
    Club Brugge-Molde 4 pm.
    Lille-Sturm Graz 4 pm.
    Maccabi Tel Aviv-Olympiakos Piraeus 4 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Monterrey-Cincinnati 10:15 pm.
     
  15. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, March 15, 2024


    [​IMG]

    On Friday, the NWSL debuts on Prime Video with the Challenge Cup between Gotham FC and the San Diego Wave. MLS NEXT Pro kicks off its third season. There are also games in France, Germany, Italy and Spain.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    FRIDAY, March 15

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Toulouse-Lyon 4 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Toulouse-Lyon 4 pm.
    GOLTV
    Ecuador Primera A

    Independiente del Valle-Cumbaya 8 pm.
    Peruvian Primera Division
    Universitario-Cusco TBA
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    MLS NEXT Pro

    North Texas SC-Whitecaps FC 2 8:30 pm.
    Austin FC II-Tacoma Defiance 9 pm.
    Real Monarchs-Timbers2 9 pm.

    ESPN+
    German Bundesliga

    Koln-Leipzig 3:20 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Real Sociedad-Cadiz 4 pm.
    USL League One
    Lexington-Chattanooga 7 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Deportivo Riestra-Independiente 3:30 pm.
    Newell’s Old Boys-Platense 8 pm.
    English Women’s Super League
    Chelsea-Arsenal 3 pm.
    Italian Serie A
    Empoli-Bologna 3:45 pm.
    UEFA Champions League
    Quarterfinal Draw 6 am.
    Europa League
    Quarterfinal Draw 7 am.
    Europa Conference League
    Quarterfinal Draw 8 am.
    PRIME VIDEO
    NWSL Challenge Cup

    Gotham FC-San Diego 8 pm.
    SATURDAY, March 16
    ABC
    National Women’s Soccer League

    Kansas City-Portland 1 pm.

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Nantes-Strasbourg Noon.
    Lens-Nice 4 pm.
    French Ligue 2
    Auxerre-Caen 10 am.
    FOX
    Major League Soccer

    Seattle-Colorado 3:30 pm.
    ION
    National Women’s Soccer League

    Utah-Chicago 7:30 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League

    Luton Town-Nottingham Forest 11 am.
    Fulham-Tottenham 1:30 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Nantes-Strasbourg Noon.
    Lens-Nice 4 pm.
    French Ligue 2
    Auxerre-Caen 10 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Mallorca-Granada 9 am.
    Osasuna-Real Madrid 11:15 am.
    Athletic Club-Deportivo Alaves 4 pm.
    National Women’s Soccer League
    Kansas City-Portland 1 pm.
    FOX DEPORTES
    Costa Rica Primera Division

    Puntarenas-Deportivo Saprissa 5 pm.
    Italian Serie B
    Bari-Sampdoria 11:15 am.
    Major League Soccer
    Seattle-Colorado 3:30 pm.
    Mexican Liga MX Femenil
    Juarez-Tijuana 9 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    Fulham-Tottenham 1:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-America 11 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Cruz Azul-Necaxa 7 pm.
    Tigres UANL-Mazatlán 9 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League

    Luton Town-Nottingham Forest 11 am.
    Fulham-Tottenham 1:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-America 11 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Chicago-Montreal 2 p.m. (free)
    DC-Miami 2 p.m. (free)
    Seattle-Colorado 3:30 pm. (free)
    Columbus-NYRB 7:30 pm. (free)
    NYCFC-Toronto 7:30 pm. (free)
    Austin-Philadelphia 8:30 pm. (free)
    Dallas-Vancouver 8:30 pm. (free)
    Houston-Portland 8:30 pm. (free)
    Kansas City-San Jose 8:30 pm. (free)
    Minnesota-LAFC 8:30 pm. (free)
    Nashville-Charlotte 8:30 pm. (free)
    LA Galaxy-St. Louis 10:30 pm.(free)
    MLS NEXT Pro
    Atlanta II-Orlando B 3 pm.
    Chattanooga-Huntsville 3 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    Anderlecht-Kortrijk 3:40 pm.
    English FA Cup
    Wolves-Coventry 8 am.
    Manchester City-Newcastle 1:20 pm.
    English League Championship
    Swansea City-Cardiff City 8:30 am.
    West Brom-Bristol City 11 am.
    German Bundesliga
    Union Berlin-Werder Bremen 10:20 am.
    Mainz-Bochum 10:20 am.
    Heidenheim-Monchengladbach 10:20 am.
    Darmstadt-Bayern München 10:20 am.
    Wolfsburg-Augsburg 10:20 am.
    Hoffenheim-Stuttgart 1:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Nurnberg-St. Pauli 8 am.
    German Bundesliga 3
    Rot Weiss Essen-Dortmund II 8 am.
    National Women’s Soccer League
    Kansas City-Portland 12:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Mallorca-Granada 9 am.
    Osasuna-Real Madrid 11:15 am.
    Getafe-Girona 1:20 pm.
    Athletic Club-Deportivo Alaves 4 pm.
    USL Championship
    El Paso-Louisville 3 pm.
    Rhode Island-New Mexico 4 pm.
    Memphis-Indy 4 pm.
    Loudoun-North Carolina 4 pm.
    Pittsburgh-Orange County 7 pm.
    Miami-Sacramento 7 pm.
    Colorado Springs-Detroit 8 pm.
    Las Vegas-Tulsa 8 pm.
    Oakland-Charleston 10 pm.
    USL League One
    Spokane-Richmond 5 pm.
    Charlotte-Knoxville 7 pm.
    Tormenta-Madison 7:30 pm.
    Central Valley-Omaha 10 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B

    Como-Pisa 9 am.
    Bari-Sampdoria 11:15 am.
    Saudi Pro League
    Al Hilal-Dhamk 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Udinese-Torino 10 am.
    Salernitana-Lecce 1 pm.
    Frosinone-Lazio 3:45 pm.
    USL Championship
    Tampa Bay-San Antonio 7:30 pm.
    Monterey Bay-Phoenix 10 pm.
    MLSNEXTPRO.com
    MLS NEXT Pro

    LAFC II-Minnesota II 4 pm.
    Houston II-KC II 6 pm.
    Cincinnati II-Chicago II 7 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League

    Racing Louisville-Orlando Pride 4 pm.
    NC Courage-Houston 7 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    San Lorenzo-Sarmiento 4 pm.
    Racing Club-Defensa y Justicia 6:15 pm.
    Atletico Tucuman-Independiente Rivadavia 8:30 pm.
    Velez Sarsfield-Instituto 8:30 pm.
    Italian Serie A
    Monza-Cagliari 10 am.
    Udinese-Torino 10 am.
    Salernitana-Lecce 1 pm.
    Frosinone-Lazio 3:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League

    Burnley-Brentford 11 am.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-America 11 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX

    León-Puebla 9 pm.

    ******************

    SUNDAY, March 17
    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Brest-Lille 8 am.
    Monaco-Lorient 10 am.
    Rennes-Marseille Noon.
    Montpellier-PSG 3:45 pm.
    FS1
    Major League Soccer

    Atlanta-Orlando 7 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League

    West Ham-Aston Villa 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Brest-Lille 8 am.
    Monaco-Lorient 10 am.
    Rennes-Marseille Noon.
    Montpellier-PSG 3:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Sevilla-Celta de Vigo 9 am.
    Villarreal-Valencia 11:15 am.
    Rayo Vallecano-Real Betis 1:30 pm.
    Atletico Madrid-Barcelona 4 pm.
    FOX DEPORTES
    Major League Soccer

    Atlanta-Orlando 7 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League

    West Ham-Aston Villa 10 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX

    Atlas-Monterrey 7 pm.
    Atletico San Luis-Pachuca 9 pm.
    Toluca-Pumas UNAM 9 pm.
    UNIVERSO
    Liga MX Femenil

    Chivas-America 9 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX

    Toluca-Pumas UNAM 9 pm.

    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    New England-Cincinnati 2 pm. (free)
    Atlanta-Orlando 7 pm. (free)
    MLS NEXT Pro
    Columbus II-NYRB II 3 pm.
    Miami II-NYCFC II 3 pm.
    Philadelphia II-Toronto II 3 pm.
    Crown Legacy-Carolina 5 pm.
    St. Louis-II-Colorado II 7 pm.
    LA Galaxy II-San Jose II 8 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League

    STVV-Club Brugge 8:30 am.
    Royal Antwerp-Union St. Gilloise 11 am.
    Dutch Eredivisie
    Volendam-AZ 7 am.
    Heerenveen-Feyenoord 9:30 am.
    Sparta Rotterdam-Ajax 11:40 am.
    PSV-Twente 3 pm.
    English FA Cup
    Chelsea-Leicester City 8:30 am.
    Manchester United-Liverpool 11:20 am.
    English League Championship
    Leeds United-Millwall 11 am.
    German Bundesliga
    Borussia Dortmund-Frankfurt 12:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hertha-Schalke 8:30 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Sevilla-Celta de Vigo 9 am.
    Villarreal-Valencia 11:15 am.
    Rayo Vallecano-Real Betis 1:30 pm.
    Atletico Madrid-Barcelona 4 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Racing Ferrol-Valladolid 11 am.
    Zaragoza-Espanyol 1:20 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Inter-Juventus 11 am.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A

    Hellas Verona-Milan 10 am.
    Roma-Sassuolo 1 pm.
    Major Arena Soccer League
    Empire Strykers-San Diego 7 pm.

    MLSNEXTPRO.com
    MLS NEXT Pro

    LAFC II-Minnesota II 4 pm.
    Houston II-KC II 6 pm.
    Cincinnati II-Chicago II 7 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League

    Seattle-Washington 6 pm.
    Angel City-Bay FC 7:30 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Primera Division

    Barracas Central-Huracan 3 pm.
    Godoy Cruz-Tigre 3 pm.
    River Plate-Gimnasia La Plata 5:30 pm.
    Banfield-Talleres Córdoba 8 pm.
    Estudiantes-Boca Juniors 8 pm.
    English Women’s Super League
    Brighton & Hove Albion-Manchester City 8:30 am.
    Italian Serie A
    Juventus-Genoa 7:30 am.
    Hellas Verona-Milan 10 am.
    Atalanta-Fiorentina 1 pm.
    Roma-Sassuolo 1 pm.
    Inter-Napoli 3:45 pm.
    Scottish Premiership
    Dundee-Rangers 8 am.
     
  16. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Saturday, March 23, 2024


    [​IMG]


    On Saturday, there are 13 games in MLS, 10 in the USL Championship and four in the NWSL.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    SATURDAY, March 23

    CBS SPORTS NETWORK
    Copa America Play-in

    Canada-Trinidad & Tobago 4 pm.
    FOX
    International Men’s Friendly

    England-Brazil 3 pm.
    FS2
    International Men’s Friendly

    Ireland-Belgium 1 pm.
    ION
    National Women’s Soccer League
    Washington-Bay FC 7 pm.
    San Diego-KC Current 10 pm.
    FOX DEPORTES
    Mexican Liga MX Femenil

    Atlas-Monterrey 9 pm.
    TUDN
    International Men’s Friendly

    England-Brazil 3 pm.
    France-Germany 3 pm.
    Men’s Club Friendly
    America-Cruz Azul 8 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    New England-Chicago 2 p.m.
    NYRB-Miami 2 p.m.
    Charlotte-Columbus 7:30 pm.
    Cincinnati-NYCFC 7:30 pm.
    Orlando-Austin 7:30 pm.
    Toronto-Atlanta 7:30 pm.
    Vancouver-Real Salt Lake 7:30 pm.
    Kansas City-LA Galaxy 8:30 pm.
    St. Louis-DC 8:30 pm.
    Colorado-Houston 9:30 pm.
    LAFC-Nashville 10:30 pm.
    Portland-Philadelphia 10:30 pm.
    San Jose-Seattle 10:30 pm.
    ESPN+
    English League 2

    Mansfield Town-Colchester United 8:30 am.
    Stockport County-MK Dons 1 pm.
    Spanish Segunda
    Villarreal 2-Leganes 1:20 pm.
    Espanyol-Tenerife 4 pm.
    USL Championship
    Hartford-Birmingham 2 pm.
    Detroit-Loudoun 4 pm.
    Louisville-Pittsburgh 4 pm.
    Indy-Sacramento 7 pm.
    North Carolina-Tampa Bay 7 pm.
    Charleston-New Mexico 7:30 pm.
    Las Vegas-El Paso 8 pm.
    San Antonio-Colorado Springs 8:30 pm.
    Phoenix-Oakland 10 pm.
    USL League One
    Richmond-Tormenta 6 pm.
    Knoxville-Lexington 6:30 pm.
    Greenville-Madison 7 pm.
    Spokane-Colorado 9 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Roma-Sassuolo 10 am.
    International Men’s Friendly
    Denmark-Switzerland 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Copa America Play-in

    Costa Rica-Honduras 7:15 pm.
    USL Championship
    Orange County SC-Miami FC 10 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro

    Whitecaps FC 2-Real Monarchs 2 pm.
    Chattanooga FC-FC Cincinnati 2 3 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League
    Chicago-Seattle 4 pm.
    Houston-Racing Louisville 8:30 pm.

    PARAMOUNT+
    Copa America Play-ins

    Canada-Trinidad & Tobago 4 pm.
    Costa Rica-Honduras 7:15 pm.
    English Women’s Super League
    Manchester City-Manchester United 8:30 am.

    ******************

    SUNDAY, March 24
    CBS SPORTS NETWORK
    French D1 Feminine

    Montpellier-PSG 4 pm.
    ESPN2
    National Women’s Soccer League

    Portland-NJ/NY 7 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Fiorentina-Inter Milan 10 am.
    ESPN DEPORTES
    National Women’s Soccer League

    Portland-NJ/NY 7 pm.
    TUDN
    Concacaf Nations League

    Jamaica-Panama (3rd Place) 6 pm.
    USA-Mexico (Final) 9:15 pm.
    UNIMAS
    Concacaf Nations League

    Jamaica-Panama (3rd Place) 6 pm.
    UNIVISION
    Concacaf Nations League

    USA-Mexico (Final) 9:15 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    MLS NEXT Pro

    Crown Legacy FC-Columbus Crew 2 3pm.
    Philadelphia Union II-New England Revolution II 3pm.
    LAFC 2-Houston Dynamo 2 4pm.
    Sporting KC II-Ventura County FC 5 pm.
    St Louis CITY2-North Texas SC 7 pm.
    Tacoma Defiance-Colorado Rapids 2 10 pm.
    ESPN+
    National Women’s Soccer League

    Portland-NJ/NY 7 pm.
    Spanish Segunda
    Valladolid-SD Eibar 11 am.
    Levante-Elche 1:20 pm.
    USL Championship
    Monterey Bay-Rhode Island 6 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro

    ATL UTD 2-Carolina Core FC 3pm.
    New York Red Bulls II-Inter Miami II 5pm.

    PARAMOUNT+
    Concacaf Nations League

    Jamaica-Panama (3rd Place) 6 pm.
    USA-Mexico (Final) 9:15 pm.
    English Women’s Super League
    West Ham-Chelsea 12:30 pm.
    PAY-PER-VIEW (Information)
    International Men’s Friendly

    Ecuador-Italy 4 pm.
     
  17. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Thursday, March 28, 2024


    [​IMG]

    On Thursday, there are two games in the UEFA Women’s Champions League quarterfinals.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    THURSDAY, March 28
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    MLS NEXT Pro

    Chicago Fire II-Philadelphia Union II 7 pm.
    Houston Dynamo 2-Austin FC II 8 pm.
    DAZN USA
    UEFA Women’s Champions League

    Barcelona-Brann 1:45 pm.
    PSG-Häcken 4 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro

    FC Cincinnati 2-New York Red Bulls II 6 pm.
    Crown Legacy FC-ATL UTD 2 7:30 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Rosario Central-Barracas Central 7 pm.
    Instituto-Argentinos Juniors 8 pm.
    ******************

    FRIDAY, March 29
    FOX DEPORTES
    Saudi Pro League

    Al Ittifaq-Al Ahli 2 pm.
    ESPN+
    English League Championship

    Bristol City-Leicester City 8:30 am.
    Norwich City-Plymouth 11 am.
    Blackburn-Ipswich Town 1:30 pm.
    Watford-Leeds United 4 pm.
    English League Two
    Wrexham-Mansfield Town 11 am.
    Spanish Segunda
    Burgos-Espanyol 3:20 pm.
    USL Championship
    North Carolina-Hartford 7 pm.
    USL League One
    Charlotte-Spokane 7:30 pm.
    Central Valley-Madison 10 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A

    Inter-Roma 12:30 pm.
    GOLAZO NETWORK
    USL League One

    Lexington SC-Greenville 7 pm.
    PRIME VIDEO
    National Women’s Soccer League

    San Diego-Seattle 9 pm.
    ******************

    SATURDAY, March 30

    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Metz-Monaco Noon.
    Lyon-Reims 4 pm.
    French Ligue 2
    Valenciennes-Saint Etienne 10 am.
    CBS SPORTS NETWORK
    Italian Serie A
    Napoli-Atalanta 7:30 am.
    ESPN
    German Bundesliga
    Bayern Munich-Borussia Dortmund 1:30 pm.
    National Women’s Soccer League
    Kansas City-Angel City 3:30 pm.
    ION
    National Women’s Soccer League
    Portland-Racing Louisville 6:30 pm.
    Bay FC-Houston 10 pm
    NBC
    English Premier League
    Aston Villa-Wolves 1:30 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Newcastle-West Ham 8:30 am.
    Nottingham Forest-Crystal Palace 11 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Metz-Monaco Noon.
    Lyon-Reims 4 pm.
    French Ligue 2
    Valenciennes-Saint Etienne 10 am.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga
    Getafe-Sevilla 9 am.
    Almeria-Osasuna 11:15 am.
    Barcelona-Las Palmas 4 pm.
    German Bundesliga
    Bayern Munich-Borussia Dortmund 1:30 pm.
    FOX DEPORTES
    Liga MX Femenil
    Juarez-Toluca 11 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Monterrey-Guadalajara 9 pm.
    Pumas UNAM-Cruz Azul 11 pm.

    UNIVERSO
    English Premier League
    Newcastle-West Ham 8:30 am.
    Nottingham Forest-Crystal Palace 11 pm.
    Aston Villa-Wolves 1:30 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX
    Monterrey-Guadalajara 9 pm.
    Pumas UNAM-Cruz Azul 11 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    Philadelphia-Minnesota 2 p.m.
    Colorado-LAFC 4 pm.
    Charlotte-Cincinnati 7:30 pm.
    DC-Montreal 7:30 pm. (free)
    Miami-NYCFC 7:30 pm.
    Orlando-NY Red Bulls 7:30 pm.
    Toronto-Kansas City 7:30 pm.
    Austin-Dallas 8:30 pm.
    Houston-San Jose 8:30 pm.
    Nashville-Columbus 8:30 pm.
    Real Salt Lake-St. Louis 9:30 pm.
    LA Galaxy-Seattle 10:30 pm.
    Vancouver-Portland 10:30 pm.
    MLS NEXT Pro
    Whitecaps FC 2-Timbers 2 5 pm.
    Huntsville City FC-Columbus Crew 2 8 pm.
    Generation adidas Cup (U-15s)
    Atlanta United-Manchester United 10 am.
    New York Red Bulls-Toulouse Noon.
    Generation adidas Cup (U-17s)
    CF Montréal-AZ Alkmaar 2:30 pm.
    Philadelphia Union-Atlas 4:30 pm.

    ESPN+
    Belgian Pro League
    Anderlecht-Royal Antwerp 3:40 pm.
    Dutch Eredivisie
    NEC-PSV 11:30 am.
    AZ-Vitesse 4 pm.
    German Bundesliga
    RB Leipzig-Mainz 10:20 am.
    Leverkusen-Hoffenheim 9:20 am.
    Monchengladbach-Freiburg 9:20 am.
    Frankfurt-Union Berlin 10:20 am.
    Werder Bremen-Wolfsburg 9:20 am.
    Bayern Munich-Borussia Dortmund 1:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hertha Berlin-Nurnberg 3:30 pm.
    National Women’s Soccer League
    Kansas City-Angel City 3:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Getafe-Sevilla 9 am.
    Almeria-Osasuna 11:15 am.
    Valencia-Mallorca 1:20 pm.
    Barcelona-Las Palmas 4 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Valladolid-Levante 9 am.
    Leganes-Cartagena 11 pm.
    USL Championship
    Louisville-Birmingham 4 pm.
    Miami-Charleston 7 pm.
    Tampa Bay-Rhode Island 7:30 pm.
    San Antonio-Monterey Bay 8:30 pm.
    Orange County-Tulsa 10 pm.
    Oakland-Las Vegas 10 pm.
    Phoenix-New Mexico 10:30 pm.
    USL League One
    Knoxville-Tormenta 4 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Women’s Italian Serie A
    Juventus-Fiorentina 10 am.
    Saudi Pro League
    Al Shabab-Al Hilal 3 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Argentine Copa de la Liga
    Boca Juniors-San Lorenzo 4 pm.
    Italian Serie A
    Torino-Monza 10 am.
    Lazio-Juventus 1 pm.
    USL Championship
    Indy Eleven-Detroit City FC 7 pm.
    Arsenal-Bristol City 10 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League
    NC Courage-Gotham FC 6 pm.
    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Boca Juniors-San Lorenzo 4 pm.
    Central Cordoba SdE-Racing Club 6 pm.
    Talleres Cordoba-Velez Sarsfield 8 pm.
    Italian Serie A
    Napoli-Atalanta 7:30 am.
    Genoa-Frosinone 10 am.
    Torino-Monza 10 am.
    Lazio-Juventus 1 pm.
    Fiorentina-Milan 3:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League
    Bournemouth-Everton 11 am.
    Chelsea-Burnley 11 am.
    Sheffield United-Fulham 11 am.
    Tottenham-Luton Town 11 am.
    Aston Villa-Wolves 1:30 pm.
    Brentford-Manchester United 4 pm.

    ******************

    SUNDAY, March 31
    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Lorient-Brest 7 am.
    Nice-Nantes 9 am.
    Strasbourg-Rennes 11 am.
    Marseille-PSG 2:45 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    French D1 Feminine
    Lyon-Le Havre 3 pm.
    FOX
    Major League Soccer
    Atlanta-Chicago 4:30 pm.
    FS1
    Mexican Liga MX
    Juarez-Santos Laguna 11 pm.

    NBC
    English Premier League
    Manchester City-Arsenal 11:30 am.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Liverpool-Brighton & Hove Albion 9 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Lorient-Brest 7 am.
    Nice-Nantes 9 am.
    Strasbourg-Rennes 11 am.
    Marseille-PSG 2:45 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga
    Celta de Vigo-Rayo Vallecano 8 am.
    Girona-Real Betis 10:15 am.
    Deportivo Alavés-Real Sociedad 12:30 pm.
    Real Madrid-Athletic Club 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Honduran Liga Nacional
    Olimpia-Vida 7:15 pm.
    Major League Soccer
    Atlanta-Chicago 4:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Juarez-Santos Laguna 11 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League
    Liverpool-Brighton & Hove Albion 9 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Atlas-Queretaro 7 pm.
    Necaxa-Leon 9 pm.

    UNIVERSO
    English Premier League
    Manchester City-Arsenal 11:30 am.
    Mexican Liga MX Femenil
    Guadalajara-Atlas 2 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer

    Atlanta-Chicago 3:30 PM (free)
    MLS NEXT Pro
    New England Revolution II-Carolina Core FC 3 pm.
    Colorado Rapids 2-LAFC 2 8 pm.
    Generation adidas Cup (U-15s)
    Orlando City-Arsenal 10 am.
    Portland Timbers-Sporting CP Noon.
    Generation adidas Cup (U-17s)
    Seattle Sounders-Hajduk Split 2:30 pm.
    LAFC-River Plate 4:30 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro
    Sporting KC II-St Louis City 2 5 pm.
    Ventura County FC-Tacoma Defiance 8 pm.

    ESPN+
    Dutch Eredivisie
    PEC Zwolle-Ajax 6 am.
    Feyenoord-Utrecht 8:30 am.
    German Bundesliga
    Augsburg-Koln 9:20 am.
    Stuttgart-Heidenheim 9:20 am.
    Bochum-Darmstadt 1:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Greuther Furth-Hamburger 7:30 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Celta de Vigo-Rayo Vallecano 8 am.
    Girona-Real Betis 10:15 am.
    Deportivo Alavés-Real Sociedad 12:30 pm.
    Real Madrid-Athletic Club 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Racing Ferrol-Elche 10 am.
    GOLAZO NETWORK
    English Women’s Super League
    Tottenham-Chelsea 7:15 am.
    Arsenal-Bristol City 1:45 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Gimnasia La Plata-Deportivo Riestra 3 pm.
    Sarmiento-Newell’s Old Boys 3 pm.
    Independiente-Atletico Tucuman 5:30 pm.
    Independiente Rivadavia-Banfield 8 pm.
    PEACOCK
    English Premier League
    Manchester City-Arsenal 11:30 am.
     
  18. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Monday, April 1, 2024


    [​IMG]

    The eyes of USMNT watchers will be on the English League Championship with its slate of Easter Monday games.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    MONDAY, April 1
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga
    Villarreal-Atletico Madrid 3 pm.
    APPLE TV / MLS SEASON PASS
    Generation adidas Cup (U-15s)

    Genk-FC Dallas 10 am.
    Valencia-Austin FC
    Generation adidas Cup (U-17s)
    Flamengo-St. Louis City
    Jeonbuk Hyundai Motors-Houston Dynamo

    ESPN+
    Belgian Pro League
    Cercle Brugge-Gent 7:30 am.
    Genk-Union St. Gilloise 12:30 pm.
    English League Championship
    Leicester City-Norwich City 7:30 am.
    Stoke City-Huddersfield Town 10 am.
    Coventry City-Cardiff City 10 am.
    Ipswich Town-Southampton 12:30 pm.
    Leeds United-Hull City 3 pm.
    Spanish La Liga
    Villarreal-Atletico Madrid 3 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Platense-Godoy Cruz 6 pm.
    Italian Serie A
    Bologna-Salernitana 6:30 am.
    Cagliari-Hellas Verona 9 pm.
    Sassuolo-Udinese 9 am.
    Lecce-Roma Noon.
    Inter-Empoli 2:45 pm.
    ******************

    TUESDAY, April 2

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig
    Galatasaray-Hatayspor 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Milonarios-Flamengo 6 pm.
    Deportivo Tachira-River Plate 8:30 pm.
    Universitario-LDU Quito 10 pm.
    ESPNU
    German Cup (Semifinals)

    Saarbrücken-Kaiserslautern 2:45 pm.
    FS1
    Concacaf Champions Cup
    Columbus Crew-Tigres 7 pm.
    New England-Club América 9 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig
    Galatasaray-Hatayspor 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Milonarios-Flamengo 6 pm.
    Deportivo Tachira-River Plate 8:30 pm.
    Universitario-LDU Quito 10 pm.
    ESPN DEPORTES
    German Cup (Semifinals)
    Saarbrücken-Kaiserslautern 2:45 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France (Semifinals)
    Lyon-Valenciennes 2:45 pm.
    ESPN+
    Dutch Eredivisie
    Excelsior-PSV 2 pm.
    English League One
    Portsmouth-Derby County 3 pm.
    English FA Youth Cup
    Manchester City-Bristol City 2 pm.
    German Cup
    Saarbrücken-Kaiserslautern 2:45 pm.
    PARAMOUNT+
    Coppa Italia (Semifinals, First Leg)
    Juventus-Lazio 3 pm.
    ViX
    Concacaf Champions Cup
    Columbus Crew-Tigres 7 pm.

    ******************

    WEDNESDAY, April 3

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig
    Fenerbahçe-Adana Demirspor 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Nacional-Libertad 6 pm.
    Alianza Lima-Fluminense 8:30 pm.
    FS1
    Concacaf Champions Cup
    Inter Miami-Monterrey 8 pm.
    ESPNU
    German Cup (Semifinals)
    Bayer Leverkusen-Fortuna Dusseldorf 2:45 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig
    Fenerbahçe-Adana Demirspor 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Nacional-Libertad 6 pm.
    Alianza Lima-Fluminense 8:30 pm.
    ESPN DEPORTES
    German Cup (Semifinals)
    Bayer Leverkusen-Fortuna Dusseldorf 2:45 pm.
    FOX DEPORTES
    Coupe de France (Semifinals)
    PSG-Rennes 3 pm.
    TUDN
    Concacaf Champions Cup
    Inter Miami-Monterrey 8 pm.
    APPLE TV / MLS SEASON PASS
    Generation adidas Cup (U-15s)
    Round of 16 1 pm.
    Round of 16 3 pm.
    Generation adidas Cup (U-15s)
    Round of 16 5:50 pm.
    Round of 16 8 pm.

    ESPN+
    Dutch Eredivisie
    Heracles Almelo-AZ 12:40 pm.
    German Cup (Semifinals)
    Bayer Leverkusen-Fortuna Dusseldorf 2:45 pm.

    PARAMOUNT+
    Coppa Italia (Semifinals, First Leg)
    Fiorentina-Atalanta 3 pm.

    ******************

    THURSDAY, April 4

    beIN SPORTS
    Turkish SuperLig
    Istanbul Basaksehir-Besiktas 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Rosario Central-Penarol 6 pm.
    Liverpool-Independiente del Valle 8 pm.
    Always Ready-Medellin 10 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Turkish SuperLig
    Istanbul Basaksehir-Besiktas 1:30 pm.
    Copa Libertadores
    Rosario Central-Penarol 6 pm.
    Liverpool-Independiente del Valle 8 pm.
    Always Ready-Medellin 10 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga
    Granada-Valencia 2 pm.
    APPLE TV / MLS SEASON PASS
    Generation adidas Cup (U-15s)

    Quarterfinals 10 am.
    Quarterfinals Noon
    Generation adidas Cup (U-17s)
    Quarterfinals 2:30 pm.
    Quarterfinals 5 pm.

    ESPN+
    Dutch Eredivisie
    Volendam-Feyenoord 12:40 pm.
    Ajax-Go Ahead Eagles 3 pm.
    English FA Youth Cup
    Leeds United-Millwall 2 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Granada-Valencia 2 pm.
     
  19. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]
    Friday, April 5, 2024


    [​IMG]


    On Friday, there are league games in France, Germany and Italy.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)
    FRIDAY, April 5

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lille-Marseille 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Lille-Marseille 3 pm.
    APPLE TV / MLS SEASON PASS
    Generation adidas Cup (U-15s, Quarterfinals)

    Valencia-Inter Miami 10 am.
    Arsenal-Toronto FC Noon.
    Generation adidas Cup (U-17s, Quarterfinals)
    LA Galaxy-Sporting KC 2:30 pm.
    Flamengo-PSV 5 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Rotherham United-Plymouth 3 pm.
    German Bundesliga
    Frankfurt-Werder Bremen 2:20 pm.
    USL Championship
    Tulsa-Phoenix 8:30 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga

    Velez Sarsfield-Argentinos Juniors 6 pm.
    Italian Serie A
    Salernitana-Sassuolo 2:45 pm.
    ******************

    SATURDAY, April 6

    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Lens-Le Havre 11 am.
    PSG-Clermont 3 pm.
    French League 2
    Saint Etienne-Concarneau 9 am.
    CBS
    USL Championship
    Louisville City-Indy Eleven 4 pm.
    FOX
    Major League Soccer
    LAFC-LA Galaxy 7:30 pm.
    FS2
    Mexican Liga MX
    Santos Laguna-America 11 pm.
    TNT
    She Believes Cup
    USA-Japan 12:30 pm.
    TRUTV
    She Believes Cup
    USA-Japan 12:30 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Crystal Palace-Manchester City 7:30 am.
    Aston Villa-Brentford 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Lens-Le Havre 11 am.
    PSG-Clermont 3 pm.
    French League 2
    Saint Etienne-Concarneau 9 am.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B
    Palermo-Sampdoria 10:15 am.
    Major League Soccer
    LAFC-LA Galaxy 7:30 pm.
    Mexican Liga MX
    Santos Laguna-America 11 pm.
    GOLTV
    Portuguese Primera Division
    Famalicão-Vizela 10:30 am.
    Sporting Braga-Arouca 1 pm.
    Sporting-Benfica 3:30 pm.
    Ecuadorian Primera A
    Barcelona-Deportivo Cuenca 7 pm.
    TELEMUNDO
    SheBelieves Cup
    USA-Japan 12:30 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Tigres UANL-Pachuca 9 pm.
    Cruz Azul-Monterrey 11 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League
    Crystal Palace-Manchester City 7:30 am.
    Aston Villa-Brentford 10 am.
    SheBelieves Cup
    USA-Japan 12:30 pm.
    Canada Brazil 3:30 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    Cincinnati-NYRB 7:30 pm.
    Columbus-DC 7:30 pm.
    LAFC-LA Galaxy 7:30 pm. (free)
    Miami-Colorado 7:30 pm.
    New England-Charlotte 7:30 pm.
    NYCFC-Atlanta 7:30 pm.
    Vancouver-Toronto 7:30 pm.
    Austin-San Jose 8:30 pm.
    Chicago-Houston 8:30 pm.
    Minnesota-Real Salt Lake 8:30 pm.
    Nashville-Philadelphia 8:30 pm.
    St. Louis-Dallas 8:30 pm.
    Seattle-Montreal 10:30 pm.
    Generation adidas Cup (U-15s)

    Semifinal 10 am.
    Semifinal Noon.
    Generation adidas Cup (U-17s)
    Semifinal 2:30 pm.
    Semifinal 5 pm.

    ESPN+
    Belgian Pro League
    Royal Antwerp-Genk 2:40 pm.
    Dutch Eredivisie
    Sparta Rotterdam-Heracles Almelo 10:30 am.
    PSV-AZ 12:40 pm.
    Twente-Fortuna Sittard 3 pm.
    English League Championship
    Norwich City-Ipswich Town 7:30 am.
    Cardiff City-Hull City 10 am.
    German Bundesliga
    Köln-Bochum 9:20 am.
    Mainz-Darmstadt 9:20 am.
    Freiburg-RB Leipzig 9:20 am.
    Heidenheim-Bayern München 9:20 am.
    Union Berlin-Bayer Leverkusen 9:20 am.
    Borussia Dortmund-Stuttgart 12:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hamburger-Kaiserslautern 7 am.
    Spanish Copa del Rey (Final)
    Mallorca-Athletic Club 3:30 pm.
    USL Championship
    Detroit-North Carolina 2 pm.
    Hartford-Miami 2 pm.
    Memphis-Orange County 4 pm.
    Rhode Island-Charleston 7:30 pm.
    Colorado Springs-Sacramento 8 pm.
    New Mexico-El Paso 9 pm.
    Las Vegas-San Antonio 10:30 pm
    USL League One
    Richmond-Central Valley 6 pm.
    Greenville-Northern Colorado 7 pm.
    Tormenta-Lexington 7:30 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A
    Roma-Lazio Noon.
    Empoli-Torino 2:45 pm.
    USL Championship
    Pittsburgh-Tampa Bay 7 pm.
    Oakland-Monterey Bay 10 pm.
    MAX
    She Believes Cup
    USA-Japan 12:30 pm.
    Canada Brazil 3:30 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro
    North Texas SC-The Town FC 5 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Newell’s Old Boys-Boca Juniors 4 pm.
    Estudiantes-Central Córdoba SdE 6:15 pm.
    San Lorenzo-Defensa y Justicia 6:15 pm.
    Talleres Córdoba-Independiente Rivadavia 8:30 pm.
    Union Santa Fe-Belgrano 8:30 pm.
    Italian Serie A
    Milan-Lecce 9 am.
    Roma-Lazio Noon.
    Empoli-Torino 2:45 pm.
    PEACOCK
    English Premier League
    Everton-Burnley 10 am.
    Fulham-Newcastle 10 am.
    Luton Town-Bournemouth 10 am.
    Wolves-West Ham 10 am.
    Mexican Liga MX
    Guadalajara-Puebla 9 pm.
    She Believes Cup
    USA-Japan 12:30 pm.
    Canada Brazil 3:30 pm.
    ******************

    SUNDAY, April 7
    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Brest-Metz 7 am.
    Reims-Nice 9 am.
    Monaco-Rennes 11 am.
    Nantes-Lyon 2:45 pm.
    CBS SPORTS NETWORK
    Scottish Premiership
    Rangers-Celtic 7 am.
    FOX
    Major League Soccer
    Kansas City-Portland 2:30 pm. (free)
    GOLTV
    Portuguese Primera Division
    Moreirense-Estrela 1 pm.
    Porto-Vitoria Guimaraes 3:30 pm.
    Ecuadorian Primera A
    Tecnico Universitario-Emelec 7 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Manchester United-Liverpool 10:30 am.
    Sheffield United-Chelsea 12:30 pm.
    Tottenham-Nottingham Forest 1 pm.
    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Brest-Metz 7 am.
    Reims-Nice 9 am.
    Monaco-Rennes 11 am.
    Nantes-Lyon 2:45 pm.
    FOX DEPORTES
    Major League Soccer
    Kansas City-Portland 2:30 pm.
    Honduran Liga Nacional
    Olimpia-Real Espana 9:30 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League
    Manchester United-Liverpool 10:30 am.
    Sheffield United-Chelsea 12:30 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Toluca-Atlas 2 pm.
    Atlético San Luis-Juárez 8 pm.

    UNIVERSO
    English Premier League
    Tottenham-Nottingham Forest 1 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    Kansas City-Portland 1:30 PM
    MLS NEXT Pro

    Inter Miami II-Huntsville City FC 2 pm.
    St Louis CITY2-Timbers2 7 pm.
    Generation adidas Cup (U-15s)
    Consolation Final (Premier) 10 am.
    Championship Final Noon.
    Generation adidas Cup (U-17s)
    Consolation Final 2:30 pm.
    Championship Final 5 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League
    Union St. Gilloise-Cercle Brugge 7:30 am.
    Club Brugge-Anderlecht 12:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    Feyenoord-Ajax 8:30 am.
    English EFL Trophy (Final)
    Peterborough United-Wycombe Wanderers 11:30 am.
    German Bundesliga
    Hoffenheim-Augsburg 9:20 am.
    Wolfsburg-Borussia Monchengladbach 11:20 am.
    German Bundesliga 2
    Hannover-Schalke 7:30 am.
    USL Championship
    Birmingham-Loudoun 5 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A
    Frosinone-Bologna 6:30 am.
    Monza-Napoli 9 am.
    Cagliari-Atalanta Noon.
    Juventus-Fiorentina 2:45 pm.
    Argentina Copa de la Liga
    River Plate-Rosario Central 8 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro
    Columbus Crew 2-Toronto FC II 3 pm.
    Tacoma Defiance-LAFC2 8 pm.
    Ventura County FC-Whitecaps FC 2 8 pm.
    Colorado Rapids 2-Sporting KC II 9:30 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentina Copa de la Liga
    Atletico Tucuman-Gimanasia La Plata 3 pm.
    Barracas Central-Instituto 3 pm.
    Racing Club-Lanus 5:30 pm.
    River Plate-Rosario Central 8 pm.
    Italian Serie A
    Frosinone-Bologna 6:30 am.
    Monza-Napoli 9 am.
    Cagliari-Atalanta Noon.
    Hellas Verona-Genoa Noon.
    Juventus-Fiorentina 2:45 pm.
     
  20. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
  21. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]


    Tuesday, April 9, 2024


    [​IMG]


    Tuesday is a big soccer day with games on 17 different outlets, including SheBelieves Cup, Concacaf Champions Cup and UEFA Champions League. Also: USL Championship, English Championship, Copa Libertadores and Women’s Euro 2025 Qualifying.

    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.

    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)



    TUESDAY, April 9

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Gremio-Huachipato 6 pm.
    Fluminese-Colo Colo 8 pm.
    Junior-Universitario 10 pm.

    CBS
    UEFA Champions League

    Arsenal-Bayern Munich 3 pm.

    CBS SPORTS NETWORK
    Women’s Euro 2025 Qualifying

    Sweden-France 1 pm.
    USL Championship
    Charleston-Louisville 7 pm.

    ESPN2
    English Championship

    Leeds United-Sunderland 3 pm.

    FS1
    Concacaf Champions Cup

    Tigres-Columbus Crew 8:45 pm.
    America-New England 10:30 pm.

    TBS
    SheBelieves Cup

    USA-Canada (Final) 7 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Estudiantes-The Strongest 6 pm.
    Fluminese-Colo Colo 8 pm.
    Junior-Universitario 10 pm.

    ESPN DEPORTES
    English Championship

    Leeds United-Sunderland 3 pm.

    FOX DEPORTES
    Honduran Liga Nacional

    Motagua-Real España 9 pm.

    TUDN
    Concacaf Champions Cup

    America-New England 10:30 pm.

    UNIMAS
    UEFA Champions League

    Real Madrid-Manchester City 3 pm.

    UNIVERSO
    SheBelieves Cup

    USA-Canada (Final) 7 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Leeds United-Sunderland 3 pm.

    MAX
    SheBelieves Cup

    Brazil-Japan (3rd Place) 4 pm.
    USA-Canada (Final) 7 pm.

    PARAMOUNT+
    Women’s Euro 2025 Qualifying

    Germany-Iceland 1 pm.
    UEFA Champions League
    Arsenal-Bayern Munich 3 pm.
    Real Madrid-Manchester City 3 pm.

    PEACOCK
    SheBelieves Cup

    USA-Canada (Final) 7 pm.

    ViX
    UEFA Champions League

    Arsenal-Bayern Munich 3 pm.
    Real Madrid-Manchester City 3 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Tigres-Columbus Crew 8:45 pm.

    ******************

    WEDNESDAY, April 10

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Atlético Mineiro-Rosario Central 6 pm.
    Flamengo-Palestino 8:30 pm.
    Barcelona-Talleres Cordoba 10 pm.

    CBS
    UEFA Champions League

    PSG-Barcelona 3 pm.

    FS1
    Concacaf Champions Cup

    Pachuca-Herediano 8:15 pm.
    Monterrey-Inter Miami 10:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    Independiente del Valle-San Lorenzo 6 pm.
    São Paulo-Cobresal 8:30 pm.
    Barcelona-Talleres Cordoba 10 pm.

    TUDN
    UEFA Champions League

    PSG-Barcelona 3 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Monterrey-Inter Miami 10:30 pm.

    UNIMAS
    UEFA Champions League

    PSG-Barcelona 3 pm.

    ESPN+
    English League Championship

    Swansea City-Stoke City 3 pm.

    PARAMOUNT+
    UEFA Champions League

    Atletico Madrid-Borussia Dortmund 3 pm.
    PSG-Barcelona 3 pm.
    Scottish Premiership
    Dundee-Rangers 3 pm.

    ViX
    UEFA Champions League

    Atletico Madrid-Borussia Dortmund 3 pm.
    PSG-Barcelona 3 pm.
    Concacaf Champions Cup
    Pachuca-Herediano 8:15 pm.

    ******************

    THURSDAY, April 11

    beIN SPORTS
    Copa Libertadores

    Rosario Central-Penarol 6 pm.
    Liverpool-Independiente del Valle 8 pm.
    Always Ready-Medellin 10 pm.
    Turkish SuperLig
    Basaksehir-Besiktas 1:30 pm.

    CBS SPORTS NETWORK
    Europa League

    Milan-Roma 3 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    Copa Libertadores

    LDU Quito-Botafogo 6 pm.
    River Plate-Nacional 8 pm.

    TUDN
    Europa League

    Milan-Roma 3 pm.

    UNIMAS
    Europa League

    Milan-Roma 3 pm.

    ESPN+
    USL Championship
    Miami-Tampa Bay 7 pm.

    PARAMOUNT+
    Europa League
    Bayer Leverkusen-West Ham 3 pm.
    Benfica-Marseille 3 pm.
    Liverpool-Atalanta 3 pm.
    Milan-Roma 3 pm.
    Europa Conference League
    Olympiacos Piraeus-Fenerbahce 12:45 pm.
    Viktoria Plzen-Fiorentina 12:45 pm.
    Aston Villa Lille 3 pm.
    Brugge-PAOK 3 pm.

    ViX
    Europa League
    Bayer Leverkusen-West Ham 3 pm.
    Benfica-Marseille 3 pm.
    Liverpool-Atalanta 3 pm.
    Milan-Roma 3 pm.

    ******************

    FRIDAY, April 12

    beIN SPORTS
    French Ligue 1

    Lille-Marseille 3 pm.

    FS1
    Italian Serie B

    Modena-Catanzaro 2:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1

    Metz-Lens 3 pm.

    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports

    Athletic Club-Granada 3 pm.

    TUDN
    Mexican Liga MX

    Pachuca-Guadalajara 8:55 pm.
    Necaxa-Santos Laguna 10:55 pm.

    ESPN+
    English League Championship
    Plymouth-Leicester City 3 pm.
    German Bundesliga
    Augsburg-Union Berlin 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hertha Berlin-Hansa Rostock 12:30 pm.
    Spanish La Liga
    Real Betis-Celta de Vigo 3 pm.
    USL League One
    Charlotte-Greenville 7:30 pm.

    GOLAZO NETWORK
    USL League One
    Knoxville-Omaha 6:30 pm.

    PARAMOUNT+
    Italian Serie A
    Lazio-Salernitana 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    Greenock Morton-Dundee United 2:45 pm.

    PRIME VIDEO
    National Women’s Soccer League
    Houston-Washington 8 pm.

    ViX
    Mexican Liga MX
    Puebla-Cruz Azul 10:55 pm.
     
    Earthshaker repped this.
  22. falvo

    falvo Member+

    Mar 27, 2005
    San Jose & Florence
    Club:
    San Jose Earthquakes
    Nat'l Team:
    Italy
    [​IMG]

    Friday, April 12, 2024

    On Friday, the NWSL returns with two games.
    Programming is always subject to change. Besides the exclusive streaming programming listed here, many networks make TV programming available on streaming devices — online, tablets and mobile. Check your local listings and network programming listings.
    (All times are Eastern unless noted; all games are live except otherwise noted. Games on same-day delay are included in some cases.)

    FRIDAY, April 12

    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Metz-Lens 3 pm.
    FS1
    Italian Serie B
    Modena-Catanzaro 2:30 pm.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Metz-Lens 3 pm.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports
    Athletic Club-Granada 3 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Pachuca-Guadalajara 8:55 pm.
    Necaxa-Santos Laguna 10:55 pm.

    ESPN+
    English League Championship
    Plymouth-Leicester City 3 pm.
    German Bundesliga
    Augsburg-Union Berlin 2:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Hertha Berlin-Hansa Rostock 12:30 pm.
    Spanish La Liga
    Real Betis-Celta de Vigo 3 pm.
    USL League One
    Charlotte-Greenville 7:30 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League
    Utah-Orlando 9:30 pm.
    GOLAZO NETWORK
    USL League One
    Knoxville-Omaha 6:30 pm.
    PARAMOUNT+
    Italian Serie A
    Lazio-Salernitana 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    Greenock Morton-Dundee United 2:45 pm.
    PRIME VIDEO
    National Women’s Soccer League
    Houston-Washington 8 pm.
    ViX
    Mexican Liga MX
    Puebla-Cruz Azul 10:55 pm.
    ******************

    SATURDAY, April 13

    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Strasbourg-Reims 11 am.
    Rennes-Toulouse 3 pm.
    Turkish SuperLig
    Besiktas-Samsunspor Noon.
    CBS SPORTS NETWORK
    Italian Serie A
    Lecce-Empoli 9 am.
    FOX
    Major League Soccer
    Portland-LAFC 3:45 pm.
    ION
    National Women’s Soccer League
    Racing Louisville-San Diego 7:30 pm.
    Chicago-Angel City FC 9:30 pm.

    NBC
    English Premier League
    Bournemouth-Manchester United 12:30 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Newcastle-Tottenham 7:30 am.
    Nottingham Forest-Wolves 10 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue 1
    Strasbourg-Reims 11 am.
    Rennes-Toulouse 3 pm.
    Turkish SuperLig
    Besiktas-Samsunspor Noon.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga EA Sports
    Atletico Madrid-Girona 8 am.
    Rayo Vallecano-Getafe 10:15 am.
    Mallorca-Real Madrid 12:30 pm.
    Cadiz-Barcelona 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Italian Serie B
    Parma-Spezia 10:15 am.
    Major League Soccer
    Portland-LAFC 3:45 pm.
    Honduran Liga Nacional
    Real Espana-Victoria 9:15 pm.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    Pachuca-Guadalajara 7 pm.
    America-Toluca 9 pm.
    Monterrey-Tigres UANL 11 pm.
    UNIVERSO
    English Premier League
    Newcastle-Tottenham 7:30 am.
    Nottingham Forest-Wolves 10 am.
    Bournemouth-Manchester United 12:30 pm.
    UNIVISION
    Mexican Liga MX
    Pachuca-Guadalajara 7 pm.
    America-Toluca 9 pm.
    Monterrey-Tigres UANL 11 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    Portland vs. LAFC 4:30 pm.
    Charlotte vs. Toronto 7:30 pm.
    DC vs. Orlando 7:30 pm.
    Montreal vs. Cincinnati 7:30 pm.
    NYCFC vs. New England 7:30 pm.
    NYRB vs. Chicago 7:30 pm.
    Dallas vs. Seattle 8:30 pm.
    Kansas City vs. Miami 8:30 pm.
    Minnesota vs. Houston 8:30 pm.
    Real Salt Lake vs. Columbus 9:30 pm.
    San Jose vs. Colorado 10:30 pm.
    Vancouver vs. LA Galaxy 10:30 pm.
    MLS NEXT Pro
    Chattanooga FC-Inter Miami II 5 pm.
    Huntsville City FC-Crown Legacy FC 8 pm.

    ESPN+
    Belgian Pro League
    Genk-Cercle Brugge 2:40 am.
    Dutch Eredivisie
    PSV-Vitesse 10:30 am.
    AZ-RKC Waalwijk 12:40 pm.
    English League Championship
    Leeds United-Blackburn Rovers 7:30 am.
    West Brom-Sunderland 10 am.
    German Bundesliga
    Mainz-Hoffenheim 9:20 am.
    Monchengladbach-Dortmund 9:20 am.
    Bochum-Heidenheim 9:20 am.
    RB Leipzig-Wolfsburg 9:20 am.
    Bayern München-Köln 9:20 am.
    Stuttgart-Frankfurt 12:20 pm.
    German Bundesliga 2
    Schalke-Nurnberg 2:30 pm.
    Spanish La Liga EA Sports
    Atletico Madrid-Girona 8 am.
    Rayo Vallecano-Getafe 10:15 am.
    Mallorca-Real Madrid 12:30 pm.
    USL Championship
    Loudoun-Memphis 4 pm.
    Indy-Charleston 7 pm.
    Rhode Island-Pittsburgh 7:30 pm.
    San Antonio-OC 8:30 pm.
    Sacramento-Tulsa 10 pm.
    Monterey Bay-Las Vegas 10 pm.
    Phoenix-Colorado Springs 10:30 pm.
    USL League One
    Madison-Richmond 7 pm.
    Central Valley-Chattanooga 10:30 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Serie B
    Parma-Spezia 10:15 am.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A
    Torino-Juventus Noon.
    Bologna-Monza 2:45 pm.
    USL Championship
    El Paso-Oakland 9 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League
    NC Courage-Portland 7 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Tigre-Union Santa Fe 4 pm.
    Huracan-Atletico Tucuman 6 pm.
    Brazilian Brasileirão
    Criciúma-Juventude 5:30 pm.
    Internacional-Bahia 5:30 pm.
    Fluminese-RB Bragantino 8 pm.
    Sao Paolo-Fortaleza 8 pm.
    Italian Serie A
    Lecce-Empoli 9 am.
    Torino-Juventus Noon.
    Bologna-Monza 2:45 pm.
    USL Championship
    El Paso-Oakland 9 pm.
    PEACOCK
    English Premier League
    Brentford-Sheffield United 10 am.
    Burnley-Brighton & Hove Albion 10 am.
    Manchester City-Luton Town 10 am.
    Bournemouth-Manchester United 12:30 pm.

    ******************

    SUNDAY, April 14
    beIN SPORTS
    French Ligue 1
    Le Havre-Nantes 7 am.
    Clermont-Montpellier 9 am.
    Lyon-Brest 2:45 pm.
    Turkish SuperLig
    Fatih Karagümrük-Fenerbahçe Noon.
    ESPN2
    Spanish La Liga EA Sports
    Athletic Club-Villarreal 12:30 pm.
    FOX
    Major League Soccer
    Atlanta-Philadelphia 2:30 pm.
    St. Louis-Austin 3:45 pm.
    FS1
    Major League Soccer
    Charlotte-Minnesota 6 pm.
    LA Galaxy-San Jose 8 pm.

    USA NETWORK
    English Premier League
    Liverpool-Crystal Palace 9 am.
    Arsenal-Aston Villa 11:30 am.

    beIN SPORTS en ESPANOL
    French Ligue
    Le Havre-Nantes 7 am.
    Clermont-Montpellier 9 am.
    Lyon-Brest 2:45 pm.
    Turkish SuperLig
    Fatih Karagümrük-Fenerbahçe Noon.
    ESPN DEPORTES
    Spanish La Liga
    Las Palmas-Sevilla 8 am.
    Granada-Deportivo Alavés 10:15 am.
    Athletic Club-Villarreal 12:30 pm.
    Real Sociedad-Almería 3 pm.
    FOX DEPORTES
    Major League Soccer
    Atlanta-Philadelphia 2:30 pm.
    St. Louis-Austin 3:45 pm.
    Honduran Liga Nacional
    Vida-Génesis 9:30 pm.
    TELEMUNDO
    English Premier League
    Liverpool-Crystal Palace 9 am.
    Arsenal-Aston Villa 11:30 am.
    TUDN
    Mexican Liga MX
    UNAM-Leon 8 pm.
    APPLE TV/MLS SEASON PASS
    Major League Soccer
    Atlanta vs. Philadelphia 2:30 pm.
    St. Louis vs. Austin 4:30 pm.
    MLS NEXT Pro
    Portland Timbers2-Colorado Rapids 2 5 pm.
    LAFC2-Ventura County FC 10 pm.
    ESPN+
    Belgian Pro League
    Anderlecht-Union St. Gilloise 7:30 am.
    Club Brugge-Royal Antwerp 12:30 pm.
    Dutch Eredivisie
    Fortuna Sittard-Feyenoord 10:30 am.
    Ajax-Twente 10:30 am.
    English Women’s FA Cup
    Tottenham-Leicester City 7 am.
    Manchester United-Chelsea 9:30 am.
    German Bundesliga
    Darmstadt-Freiburg 9:20 am.
    Leverkusen-Werder Bremen 11:20 am.
    Spanish La Liga EA Sports
    Las Palmas-Sevilla 8 am.
    Granada-Deportivo Alavés 10:15 am.
    Athletic Club-Villarreal 12:30 pm.
    Real Sociedad-Almería 3 pm.
    Spanish La Liga Hypermotion
    Oviedo-Mirandes 8 am.
    Andorra-SD Eibar 10 am.
    Burgos-Racing Santander 12:20 pm.
    USL Championship
    North Carolina-Birmingham 5 pm.
    USL League One
    Lexington-Spokane 4 pm.
    FOX SOCCER PLUS
    Italian Women’s Serie A
    Milan-Napoli 9 am.
    Concacaf Futsal Championship
    Canada-Panama 8 pm.
    Nicaragua-Cuba 10 pm.
    GOLAZO NETWORK
    Italian Serie A
    Napoli-Frosinone 6:30 am.
    Udinese-Roma Noon.
    Inter-Cagliari 2:45 pm.
    MLSNEXTPro.com
    MLS NEXT Pro
    Toronto FC II-FC Cincinnati 2 2 pm.
    New York Red Bulls II-Chicago Fire II 5 pm.
    Sporting KC II-Houston Dynamo 2 6 pm.
    New York City FC II-New England Revolution II 7:30 pm.
    North Texas SC-Tacoma Defiance 8:30 pm.
    Real Monarchs-The Town FC 9 pm.
    NWSL+
    National Women’s Soccer League
    Gotham FC-KC Current 8 pm.
    Bay FC-Seattle 8 pm.

    PARAMOUNT+
    Argentine Copa de la Liga
    Sarmiento-Platense 4 pm.
    Central Córdoba SdE-San Lorenzo 6 pm.
    Gimnasia La Plata-Banfield 8 pm.
    Brazilian Brasileirão
    Atlético PR-Cuiabá 3 pm.
    Atlético Goianense-Flamengo 3 pm.
    Corinthians-Atlético Mineiro, 3 pm.
    Vasco da Gama-Gremio 3 pm.
    Cruzeiro-Botafogo 4 pm.
    Vitória-Palmeiras 5:30 pm.
    Italian Serie A
    Napoli-Frosinone 6:30 am.
    Sassuolo-Milan 9 am.
    Udinese-Roma Noon.
    Inter-Cagliari 2:45 pm.
    Scottish Premiership
    Ross County-Rangers 7 am.
    PEACOCK
    English Premier League
    West Ham-Fulham 9 am.

     

Share This Page