Chat in Croatian

Discussion in 'Croatia' started by PARAdoxx, Jul 10, 2008.

  1. PARAdoxx

    PARAdoxx New Member

    Mar 1, 2007
    I imagined this as a chat thread in Croatian. It could also be a good practice for those of us who don't speak fluent Croatian because they might be the second or third generation of their family living outside of Croatia. Write, people!

    Hrvatski: Zamislio sam ovo kao chat-temu na hrvatskom. Mogla bi dobro poslužiti kao vježba za one od nas koji ne govore hrvatski tečno jer su možda već druga ili treća generacija svoje obitelji koja živi izvan Hrvatske. Piši, puče!:D
     
  2. cromagnum

    cromagnum Member+

    Aug 13, 2007
    ja znam vrlo dobro govoriti hrvatski..za citati i pisati znam ali ne bas nabolje..da zivim u hrvatsku lako bi ja to uvatijo..mozda jedan dan cu ziviti tamo..:)
     
  3. PARAdoxx

    PARAdoxx New Member

    Mar 1, 2007
    Nadam se da će ti se želja ispunit. Ja sam inače baš iz Hrvatske, i živim tu, pa me možeš pitat za sve što te zanima ;)
    Gdje ti živiš, cromagnum?
     
  4. cromagnum

    cromagnum Member+

    Aug 13, 2007
    zivim u newyork..sad cu brzo ici u hrvatsku di mi mama zivi..
     
  5. PARAdoxx

    PARAdoxx New Member

    Mar 1, 2007
    Drugi se ne javljaju zasad... Valjda će bit kad bude Hrvatska igrala ;)
     
  6. split3clemente

    Oct 11, 2005
    DC, Split
    Pozdrav iz Splita..... Ja inace studiran u Americi ali vracan se vidit rodbinu ovdje u Splitu svako lito. More osvjezuje, cure su pre dobre i sunce pece. Pozdrav svima ovdje u HR i u SAD.
     
  7. whitestones

    whitestones New Member

    Nov 30, 2006
    Toronto
    Zivis u americi ili samo studiras? I kaj studiras?
     
  8. MetroFever

    MetroFever Member+

    Jun 3, 2001
    Club:
    New York Red Bulls
    Nat'l Team:
    Croatia
    Oni koji su se rodili u Ameriku se sramu. :D

    I noticed that as I'm getting older, I can still speak the language well and read it "ok", but it's getting harder to write the language.

    PARAdoxx- Bravo for starting this thread (or as the Croats say, "super" ;)). This would be a good way for Cvitanich to start learning the language.

    cromagnum- You in live in NY and don't follow the Red Bulls?....They're not really as bad as their record. :)
     
  9. BBBulldog

    BBBulldog Moderator
    Staff Member

    Jun 25, 2004
    Dinamo Zagreb
    Club:
    DC United
    Nat'l Team:
    Croatia
    Ja sam Purger al zivim u Americi vec dosta, al nisam primjetio da me jezik jebe kad odem doma. Letim sutra natrag u DC nakon 3 tjedna u Porecu i Zgb. Volim jeftino ljetovanje :D

    yes they are :D
     
  10. MetroFever

    MetroFever Member+

    Jun 3, 2001
    Club:
    New York Red Bulls
    Nat'l Team:
    Croatia
    Ove godine, utakmice su toliko slabe da je teško jih gledati.
     
  11. whitestones

    whitestones New Member

    Nov 30, 2006
    Toronto
    makar sam zivio u hrvatskoj do 10ete godine moj hrvatski je isto otisao u kurac ali kako sam se poceo vracati doma svakog ljeta sad mi ide bolje,

    Di si bil u porecu Bbbuldog, I've camped over at Bijela Uvala 3 times in the last 7 years or so

    And its all the Toronto FC, Every single game is sold out and the atmosphere is awsome did anyone see the first goal

    http://www.youtube.com/watch?v=XQvz01OKrsA
     
  12. BBBulldog

    BBBulldog Moderator
    Staff Member

    Jun 25, 2004
    Dinamo Zagreb
    Club:
    DC United
    Nat'l Team:
    Croatia
    obitelj ima kucicu na Materadi vec 40 godina pa tam idem. Svi zive u Hrvatskoj pa mi je jeftino jer nemoram placat smjestaj ni auto. :)
     
  13. PARAdoxx

    PARAdoxx New Member

    Mar 1, 2007
    U ovoj temi što ne piše na hrvatskom to NE VIDIMO :p
    Svi Hrvati BigSoccera, ujedinite se. :)
     
  14. cro4life

    cro4life New Member

    Aug 5, 2005
    Vienna
    bog prijatelji..svida mi se ova ideja o forumu na hrvatskom...inako nas malo ima..trebamo se ujedinit..pozz
     
  15. split3clemente

    Oct 11, 2005
    DC, Split

    ne, ne dosa san u ameriku kao malo dijete (ima san 4 godine). ipak se vracan u split svako lito da vidin rodbinu i prijatele. (pa i more nije lose!) Studiran politiku i namjeravan se upisat u Law School za graduate school. tek san sad undergraduate
     
  16. whitestones

    whitestones New Member

    Nov 30, 2006
    Toronto
    thats a sweet deal, all of my family's far from the coast :cool:
     
  17. BBBulldog

    BBBulldog Moderator
    Staff Member

    Jun 25, 2004
    Dinamo Zagreb
    Club:
    DC United
    Nat'l Team:
    Croatia
    ti svugdje samo ne u DC. Imamo jos jednog decka iz Pennsylvanie tu al je druga generacija pa ne zna hrvatski. Ima "Hrvatska" tetovirano na glagoljici kaj sam mu moro prevest, dobro da mu nisu napisali peder ili nesto tako haha
     
  18. whitestones

    whitestones New Member

    Nov 30, 2006
    Toronto
    pravi genijalac, tako u toronto najveci talijani i najveci seronje su oni koji nikad nisu ni vidjeli italiju.
     
  19. split3clemente

    Oct 11, 2005
    DC, Split
    Stari moj BBB, evo ovako..... (sam san odlucija da mogu tebi govorit ti, nemoj se ljutit) Dolazin na Revolution vs. Dc United 12 kolovoza i nosit cu hrvatski dres (ili mozda od Hrgovica kad je bija za hajduka;)). Znan da si ti jedan od glavnih tamo u Barri Bravi pa cemo se vidit na utakmici. A u vezi DC.....sta cu tamo, sparno je za poludit priko lita a cure su 10 ******** bolje u dalmacija (neznan za Zagreb :D) Hoceli utakmica bit na Soccerplex? Vidimo se tamo. Pozdrav svima.

    Neznan sta je Hrgovicu....sad ga mrze u splitu i u zagrebu.
     
  20. BBBulldog

    BBBulldog Moderator
    Staff Member

    Jun 25, 2004
    Dinamo Zagreb
    Club:
    DC United
    Nat'l Team:
    Croatia
    istina, i ja sam svako ljeto iso doma dok sam bio u skoli, jebem ti posao... Bolje ti se vratit doma nakon skole inace zaboravi kaj je godisnji, tu nisu bas darezljivi :D

    bila je dobra tekma u srijedu ak se volis kupat... ;)
    [​IMG]

    samo nosi nesto kaj je crno, bijelo ili crveno.. ispred stadiona dok pijemo mnogi nose svoje klupske ili nacionalne boje i onda svi bacimo DC crno preko toga za unutra.
     
  21. Sebenico89

    Sebenico89 New Member

    Sep 1, 2008
    Šibenik, Croatia
    Evo, primjetija san da ima i jedna tema na hrvatskon pa san se za prvi post tija samo javiti. Inače san iz Šibenika i navijan za istoimeni klub + za Juve i Arsenal vanka. Eto, toliko.. Pozdrav!
     
  22. FC_HRV

    FC_HRV New Member

    May 14, 2007
    Toronto
    Decki, mislite da Bilic ide u West Ham uskoro?
    U kurcu smo ako ide. :(
     
  23. whitestones

    whitestones New Member

    Nov 30, 2006
    Toronto
    ne mislim da ide, ako je htio otici onda bi otisao na kraju Eura, ostao je i sad ce biti glavni do kraja svjetskog prvenstva.
     
  24. carmelino

    carmelino Red Card

    Oct 23, 2010
    Europe
    Club:
    FC Barcelona
    Nat'l Team:
    Croatia
    Ovo je mislim najbolji forum, koji prati hrvatski nogomet. Ostali su vise manje prosjek ili jako losi. :p
     
  25. cromagnum

    cromagnum Member+

    Aug 13, 2007
    Mislis..:D
     

Share This Page