El MAS SABIO Copa Sudamericana prediction contest 2021

Discussion in 'Copa Libertadores / Sudamericana' started by chaski, Mar 12, 2021.

  1. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    artes 11 mayo
    Metropolitanos 0 - Athletico Paranaense 2
    Talleres 3 - Tolima 1
    Bragantino 1 - Emelec 1
    Montevideo City Torque 1 - Independiente 2

    miércoles 12 mayo
    12 de Octubre 0- Huachipato 1
    Ceará 1 - Arsenal de Sarandí 0
    Atlético Goianiense 2 - Palestino 0
    Bolívar 3 - Wilstermann 1
    San Lorenzo 2 - Rosario Central 3

    jueves 6 mayo
    Aragua 1 - La Equidad 0
    Grêmio 1 - Lanús 0
    Guabirá 1 - Bahia 0
    Aucas 2 - Melgar 0
    Libertad 1- Newell's Old Boys 1
    Peñarol 0 – Corinthians 2
    River Plate 3- Sport Huancayo 0
     
  2. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    Martes 11 mayo
    Metropolitanos 1 - Athletico Paranaense 2
    Talleres 1 - Tolima 1
    Bragantino 2 - Emelec 1
    Montevideo City Torque 1 - Independiente 1

    miércoles 12 mayo
    12 de Octubre 1 - Huachipato 0
    Ceará 2 - Arsenal de Sarandí 1
    Atlético Goianiense 2 - Palestino 0
    Bolívar 1 - Wilstermann 0
    San Lorenzo 1 - Rosario Central 1

    jueves 6 mayo
    Aragua 0 - La Equidad 1
    Grêmio 2 - Lanús 1
    Guabirá 1 - Bahia 3
    Aucas 0 - Melgar 1
    Libertad 2- Newell's Old Boys 1
    Peñarol 2 – Corinthians 0
    River Plate 2 - Sport Huancayo 1
     
    chaski repped this.
  3. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    martes 11 mayo
    Metropolitanos 0-1 Athletico Paranaense
    Talleres 2-1 Tolima
    Bragantino 1-1 Emelec
    Montevideo City Torque 2-1 Independiente

    miércoles 12 de mayo
    12 de Octubre 1-1 Huachipato
    Ceará 2-0 Arsenal de Sarandí
    Atlético Goianiense 3-0 Palestino
    Bolívar 2-0 Wilstermann
    San Lorenzo 2-1 Rosario Central

    jueves 6 mayo
    Aragua 0-1 La Equidad
    Grêmio 1-0 Lanús
    Guabirá 1-3 Bahia
    Aucas 2-3 Melgar
    Libertad 2-1 Newell's Old Boys
    Peñarol 2-2 Corinthians
    River Plate 2-1 Sport Huancayo
     
  4. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    Changing my prediction
    Aucas 2-1 Melgar
     
  5. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    Week 7 RESULTS
    martes 11 mayo
    Metropolitanos 0-1 Athletico Paranaense
    Talleres 0-0 Tolima
    Bragantino 2-0 Emelec
    Montevideo City Torque 1-1 Independiente

    miércoles 12 mayo
    12 de Octubre 1-2- Huachipato
    Ceará 0-0 Arsenal de Sarandí
    Atlético Goianiense 0-0 Palestino
    Bolívar 2-2 Wilstermann
    San Lorenzo 1-2 Rosario Central

    jueves 13 mayo
    Aragua 1-2 La Equidad
    Grêmio 3-1 Lanús
    Guabirá 0-1 Bahia
    Aucas 2-1 Melgar
    Libertad 1-0 Newell's Old Boys
    Peñarol 4-0 Corinthians
    River Plate2 1- Sport Huancayo

    TABLE……..….week 7…..Total
    ahcapps .....................22…..111
    chaski.........................13…..96
    Cosmin10…………...…….17….89
    Gilbertsson.................11.....76
    Ohiginiano……........…..12…..70
    Suyuntuy.....................dnp…..17

    Weekly winner in red

    Weekly winner Table
    Cosmin10 – 2
    Gilbertsson -2
    chaski - 2
    ahcapps – 2
     
  6. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    week 8

    martes 18 mayo
    Independiente - Bahia
    River Plate – Peñarol
    Talleres - Bragantino
    Atlético Goianiense - Libertad

    miércoles 19 mayo
    Emelec - Tolima
    Wilstermann - Arsenal de Sarandí
    Athletico Paranaense - Melgar
    Aucas - Metropolitanos
    Rosario Central - Huachipato

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre - San Lorenzo
    Ceará - Bolívar
    Newell's Old Boys - Palestino
    Aragua - Grêmio
    Corinthians - Sport Huancayo
    Guabirá - Montevideo City Torque
    Lanús - La Equidad

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  7. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    Can I transfer some of these points to the Libertadores contest? :)
     
    chaski repped this.
  8. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    martes 18 mayo
    Independiente 1-1 Bahia
    River Plate 1-2 Peñarol
    Talleres 2-2 Bragantino
    Atlético Goianiense 1-0 Libertad

    miércoles 19 mayo
    Emelec 1-0 Tolima
    Wilstermann 2-1 Arsenal de Sarandí
    Athletico Paranaense 2-1 Melgar
    Aucas 3-1 Metropolitanos
    Rosario Central 1-1 Huachipato

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre 1-0 San Lorenzo
    Ceará 2-1 Bolívar
    Newell's Old Boys 2-0 Palestino
    Aragua 0-2 Grêmio
    Corinthians 4-0 Sport Huancayo
    Guabirá 0-2 Montevideo City Torque
    Lanús 2-1 La Equidad
     
  9. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    eek 8

    martes 18 mayo
    Independiente 1 - Bahia 0
    River Plate 0 – Peñarol 1
    Talleres 1- Bragantino 1
    Atlético Goianiense 1 - Libertad 1

    miércoles 19 mayo
    Emelec 2 - Tolima 0
    Wilstermann 1 - Arsenal de Sarandí 0
    Athletico Paranaense 3- Melgar 0
    Aucas 2 - Metropolitanos 0
    Rosario Central 1 - Huachipato 2

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre 0 - San Lorenzo 1
    Ceará 1 - Bolívar 0
    Newell's Old Boys 2 - Palestino 0
    Aragua 0- Grêmio 2
    Corinthians4 - Sport Huancayo 0
    Guabirá 1 - Montevideo City Torque 0
    Lanús 3 - La Equidad 0
     
  10. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    martes 18 mayo
    Independiente 1 - Bahia 0
    River Plate 0 – Peñarol 1
    Talleres 1- Bragantino 1
    Atlético Goianiense 2 - Libertad 1

    miércoles 19 mayo
    Emelec 2 - Tolima 0
    Wilstermann 1 - Arsenal de Sarandí 0
    Athletico Paranaense 2- Melgar 0
    Aucas 3 - Metropolitanos 1
    Rosario Central 2 - Huachipato 1

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre 1 - San Lorenzo 0
    Ceará 1 - Bolívar 1
    Newell's Old Boys 1 - Palestino 0
    Aragua 0- Grêmio 3
    Corinthians 2 - Sport Huancayo 1
    Guabirá 3 - Montevideo City Torque 2
    Lanús 2 - La Equidad 0
     
  11. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    martes 18 mayo
    Independiente 2-1 Bahia
    River Plate 1-2 Peñarol
    Talleres 1-0 Bragantino
    Atlético Goianiense 2-1 Libertad

    miércoles 19 mayo
    Emelec 2-1 Tolima
    Wilstermann 1-1 Arsenal de Sarandí
    Athletico Paranaense 1-0 Melgar
    Aucas 2-1 Metropolitanos
    Rosario Central 2-1 Huachipato

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre 1-0 San Lorenzo
    Ceará 2-0 Bolívar
    Newell's Old Boys 1-0 Palestino
    Aragua 0-3 Grêmio
    Corinthians 3-0 Sport Huancayo
    Guabirá 1-2 Montevideo City Torque
    Lanús 1-0 La Equidad
     
  12. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    jueves 20 mayo
    12 de Octubre - San Lorenzo 2-0
    Ceará - Bolívar 1-0
    Newell's Old Boys - Palestino 3-0
    Aragua - Grêmio 0-2
    Corinthians - Sport Huancayo 3-0
    Guabirá - Montevideo City Torque 1-0
    Lanús - La Equidad 2-0

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
  13. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    week 8 RESULTS

    martes 18 mayo
    Independiente 1-0 Bahia
    River Plate 2-1 Peñarol
    Talleres 0-1 Bragantino
    Atlético Goianiense 0-0 Libertad

    miércoles 19 mayo
    Emelec 2-0 Tolima
    Wilstermann 1-2 Arsenal de Sarandí
    Athletico Paranaense 1-0 Melgar
    Aucas 3-0 Metropolitanos
    Rosario Central 5-0 Huachipato

    jueves 20 mayo
    12 de Octubre 0-2 San Lorenzo
    Ceará 2-0 Bolívar
    Newell's Old Boys 3-1 Palestino
    Aragua 2-6 Grêmio
    Corinthians 5-0 Sport Huancayo
    Guabirá 0-4 Montevideo City Torque
    Lanús 4-1 La Equidad

    TABLE……..….week 8…..Total
    ahcapps .....................20…..131
    chaski.........................24…..120
    Cosmin10…………...…….18….107
    Gilbertsson.................10.....86
    Ohiginiano……........…..21…..91
    Suyuntuy.....................dnp…..17

    weekly winner in red

    Weekly winner Table
    chaski - 3
    Cosmin10 – 2
    Gilbertsson -2
    ahcapps – 2
     
  14. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    Week 9

    martes 25 mayo
    Newell's Old Boys - Atlético Goianiense
    Palestino - Libertad
    Tolima - Bragantino
    Emelec - Talleres

    miércoles 26 mayo
    Bahia - Montevideo City Torque
    Independiente - Guabirá
    Corinthians - River Plate
    Huachipato - San Lorenzo
    Rosario Central - 12 de Octubre
    Sport Huancayo - Peñarol

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí - Bolívar
    Wilstermann - Ceará
    Athletico Paranaense - Aucas
    La Equidad - Grêmio
    Lanús - Aragua
    Melgar - Metropolitanos

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  15. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    Week 9

    martes 25 mayo
    Newell's Old Boys - Atlético Goianiense 2-0
    Palestino - Libertad 1-0
    Tolima - Bragantino 1-1
    Emelec - Talleres 2-1

    miércoles 26 mayo
    Bahia - Montevideo City Torque 3-0
    Independiente - Guabirá 2-0
    Corinthians - River Plate 1-1
    Huachipato - San Lorenzo 0-1
    Rosario Central - 12 de Octubre 2-0
    Sport Huancayo - Peñarol 0-2

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí - Bolívar 1-0
    Wilstermann - Ceará 0-2
    Athletico Paranaense - Aucas 1-0
    La Equidad - Grêmio 1-3
    Lanús - Aragua 3-2
    Melgar - Metropolitanos 1-0

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
  16. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    Week 9

    martes 25 mayo
    Newell's Old Boys 1-1 Atlético Goianiense
    Palestino 0-1 Libertad
    Tolima 1-1 Bragantino
    Emelec 0-0 Talleres

    miércoles 26 mayo
    Bahia 1-1 Montevideo City Torque
    Independiente 5-0 Guabirá
    Corinthians 2-0 River Plate
    Huachipato 1-1 San Lorenzo
    Rosario Central 2-0 12 de Octubre
    Sport Huancayo 1-2 Peñarol

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí 3-1 Bolívar
    Wilstermann 2-1 Ceará
    Athletico Paranaense 2-1 Aucas
    La Equidad 1-2 Grêmio
    Lanús 3-0 Aragua
    Melgar 2-0 Metropolitanos

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
    chaski repped this.
  17. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    tes 25 mayo
    Newell's Old Boys1 - Atlético Goianiense 1
    Palestino 2- Libertad 0
    Tolima 0 - Bragantino 1
    Emelec 2 - Talleres 0

    miércoles 26 mayo
    Bahia 1 - Montevideo City Torque 0
    Independiente 3 - Guabirá 0
    Corinthians 2 - River Plate 0
    Huachipato 1 - San Lorenzo 0
    Rosario Central 3- 12 de Octubre 0
    Sport Huancayo 0 - Peñarol 2

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí 2- Bolívar 1
    Wilstermann 1 - Ceará 0
    Athletico Paranaense 2 - Aucas 0
    La Equidad 0- Grêmio 2
    Lanús 3 - Aragua 1
    Melgar 2 - Metropolitanos 0
     
    chaski repped this.
  18. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    Martes 25 mayo
    Newell's Old Boys1 - Atlético Goianiense 1
    Palestino 0 - Libertad 2
    Tolima 0 - Bragantino 1
    Emelec 1 - Talleres 0

    miércoles 26 mayo
    Bahia 1 - Montevideo City Torque 1
    Independiente 3 - Guabirá 0
    Corinthians 2 - River Plate 1
    Huachipato 2 - San Lorenzo 0
    Rosario Central 1 - 12 de Octubre 0
    Sport Huancayo 0 - Peñarol 2

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí 2- Bolívar 1
    Wilstermann 0 - Ceará 0
    Athletico Paranaense 2 - Aucas 0
    La Equidad 2- Grêmio 1
    Lanús 3 - Aragua 1
    Melgar 2 - Metropolitanos 0
     
  19. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    martes 25 mayo
    Newell's Old Boys 1-0 Atlético Goianiense
    Palestino 0-1 Libertad
    Tolima 1-1 Red Bull Bragantino
    Emelec 2-1 Talleres

    miércoles 26 mayo
    Bahia 2-1 Montevideo City Torque
    Independiente 3-1- Guabirá
    Corinthians 1-0 River Plate
    Huachipato 1-0 San Lorenzo
    Rosario Central 1-0 12 de Octubre
    Sport Huancayo 1-1 Peñarol

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí 1-0 Bolívar
    Wilstermann 0-1 Ceará
    Athletico Paranaense 1-0 Aucas
    La Equidad 0-1- Grêmio
    Lanús 2-0 Aragua
    Melgar 2-0 Metropolitanos
     
  20. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    Week 9 RESULTS

    martes 25 mayo
    Newell's Old Boys 1-1 Atlético Goianiense
    Palestino 1-2 Libertad
    Tolima 1-2 Bragantino
    Emelec 1-4 Talleres

    miércoles 26 mayo
    Bahia 2-4 Montevideo City Torque
    Independiente 1-0 Guabirá
    Corinthians 4-0 River Plate
    Huachipato 0-3 San Lorenzo
    Rosario Central 0-0 12 de Octubre
    Sport Huancayo 0-0 Peñarol

    jueves 27 mayo
    Arsenal de Sarandí 3-1 Bolívar
    Wilstermann 1-0 Ceará
    Athletico Paranaense 4-0 Aucas
    La Equidad 0-0 Grêmio
    Lanús 0-0 Aragua
    Melgar 0-0 Metropolitanos

    TABLE……..….week 9…..Total
    ahcapps .....................15…..146
    chaski.........................12…..132
    Cosmin10…………...…….16….123
    Ohiginiano……........…..16…..107
    Gilbertsson.................8.....94
    Suyuntuy.....................dnp…..17

    Weekly winner in red
    Weekly winner Table

    chaski - 3
    Cosmin10 – 3
    Gilbertsson -2
    ahcapps – 2
    Ohiginiano - 1
     
  21. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Guam
    Week 10
    octavos de final


    martes 13 julio
    LDU Quito - Grêmio
    América de Cali - Athletico Paranaense

    miercoles 14 julio
    Sporting Cristal - Arsenal de Sarandí
    Independiente del Valle - Bragantino
    Junior - Libertad

    jueves 15 julio
    Santos - Independiente
    Nacional - Peñarol :eek:
    Deportivo Táchira - Rosario Central

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  22. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    Week 10
    octavos de final


    martes 13 julio
    LDU Quito - Grêmio 2-1
    América de Cali - Athletico Paranaense 1-2

    miercoles 14 julio
    Sporting Cristal - Arsenal de Sarandí 0-1
    Independiente del Valle - Bragantino 2-0
    Junior - Libertad 0-1

    jueves 15 julio
    Santos - Independiente 3-1
    Nacional - Peñarol 1-2
    Deportivo Táchira - Rosario Central 0-1

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
    chaski repped this.
  23. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    Week 10
    octavos de final


    martes 13 julio
    LDU Quito 2- Grêmio 0
    América de Cali 1- Athletico Paranaense 0

    miercoles 14 julio
    Sporting Cristal 1 - Arsenal de Sarandí 0
    Independiente del Valle 2 - Bragantino 0
    Junior 2 - Libertad 0

    jueves 15 julio
    Santos 1 - Independiente 0
    Nacional 2 - Peñarol :eek: 3
    Deportivo Táchira 0 - Rosario Central 1
     
  24. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    Week 10
    octavos de final


    martes 13 julio
    LDU Quito 1-0 Grêmio
    América de Cali 1-1 Athletico Paranaense

    miercoles 14 julio
    Sporting Cristal 1-1 Arsenal de Sarandí
    Independiente del Valle 2-1 Bragantino
    Junior 1-1 Libertad

    jueves 15 julio
    Santos 2-1 Independiente
    Nacional 3-2 Peñarol :eek:
    Deportivo Táchira 1-0 Rosario Central
     
  25. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    Week 10
    octavos de final


    martes 13 julio
    LDU Quito 2-0 Grêmio
    América de Cali 1-1 Athletico Paranaense

    miercoles 14 julio
    Sporting Cristal 1-0 Arsenal de Sarandí
    Independiente del Valle 2-1 Bragantino
    Junior 2-1 Libertad

    jueves 15 julio
    Santos 1-0 Independiente
    Nacional 1-1 Peñarol
    Deportivo Táchira 0-1 Rosario Central
     

Share This Page