El MAS SABIO Copa Sudamericana prediction contest 2021

Discussion in 'Copa Libertadores / Sudamericana' started by chaski, Mar 12, 2021.

  1. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    WEEK 1

    martes 16 marzo

    12 de Octubre – Nacional (Par)
    Macará - Emelec
    Antofagasta - Huachipato
    Deportes Tolima - Deportivo Cali

    miércoles 17 marzo
    Guabirá - Nacional Potosí
    Aragua - Mineros de Guayana
    Wilstermann - Palmaflor
    UTC Cajamarca - Sport Huancayo

    jueves 18 marzo
    Aucas - Guayaquil City
    Guaireña - River Plate (Par)
    Metropolitanos - Puerto Cabello
    Mannucci - Melgar
    Cobresal - Palestino
    La Equidad - Pasto

    [​IMG]

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  2. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    WEEK 1

    martes 16 marzo

    12 de Octubre – Nacional (Par) 1-2
    Macará - Emelec 0-1
    Antofagasta - Huachipato 2-0
    Deportes Tolima - Deportivo Cali 1-1

    miércoles 17 marzo
    Guabirá - Nacional Potosí 1-2
    Aragua - Mineros de Guayana 2-1
    Wilstermann - Palmaflor 2-0
    UTC Cajamarca - Sport Huancayo 1-1

    jueves 18 marzo
    Aucas - Guayaquil City 0-2
    Guaireña - River Plate (Par) 1-2
    Metropolitanos - Puerto Cabello 3-1
    Mannucci - Melgar 1-0
    Cobresal - Palestino 2-1
    La Equidad - Pasto 1-0
     
  3. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    artes 16 marzo
    12 de Octubre 1 – Nacional (Par) 1
    Macará 0- Emelec 1
    Antofagasta 2- Huachipato 1
    Deportes Tolima 0 - Deportivo Cali 2

    miércoles 17 marzo
    Guabirá 2 - Nacional Potosí 2
    Aragua1 - Mineros de Guayana 1
    Wilstermann 1 - Palmaflor 0
    UTC Cajamarca 2 - Sport Huancayo 1

    jueves 18 marzo
    Aucas 1- Guayaquil City 0
    Guaireña 0 - River Plate (Par) 1
    Metropolitanos 2- Puerto Cabello 2
    Mannucci 0 - Melgar 1
    Cobresal 1 - Palestino 0
    La Equidad 0- Pasto 1
     
  4. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    artes 16 marzo
    12 de Octubre 1 – Nacional (Par) 2
    Macará 1 - Emelec 1
    Antofagasta 1 - Huachipato 1
    Deportes Tolima 2 - Deportivo Cali 1

    miércoles 17 marzo
    Guabirá 1 - Nacional Potosí 0
    Aragua 1 - Mineros de Guayana 1
    Wilstermann 2 - Palmaflor 0
    UTC Cajamarca 2 - Sport Huancayo 0

    jueves 18 marzo
    Aucas 2 - Guayaquil City 0
    Guaireña 1 - River Plate (Par) 0
    Metropolitanos 1 - Puerto Cabello 0
    Mannucci 1 - Melgar 1
    Cobresal 0 - Palestino 0
    La Equidad 1 - Pasto 1
     
  5. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    martes 16 marzo
    12 de Octubre 0-0 Nacional (Par)
    Macará 1-0 Emelec
    Antofagasta 1-0 Huachipato
    Deportes Tolima 2-1 Deportivo Cali

    miércoles 17 marzo
    Guabirá 1-0 Nacional Potosí
    Aragua 1-0 Mineros de Guayana
    Wilstermann 2-0 Palmaflor
    UTC Cajamarca 1-1 Sport Huancayo

    jueves 18 marzo
    Aucas 1-0 Guayaquil City
    Guaireña 0-1 River Plate (Par)
    Metropolitanos 1-0 Puerto Cabello
    Mannucci 0-0 Melgar
    Cobresal 1-0 Palestino
    La Equidad 1-0 Pasto
     
  6. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    WEEK 1 RESULTS

    martes 16 marzo
    12 de Octubre 0-0 Nacional (Par)
    Macará 2-2 Emelec
    Antofagasta 0-1 Huachipato
    Deportes Tolima 3-0 Deportivo Cali

    miércoles 17 marzo
    Guabirá 4-1 Nacional Potosí
    Aragua 0-1 Mineros de Guayana
    Wilstermann 2-1 Palmaflor
    UTC Cajamarca 0-1 Sport Huancayo

    jueves 18 marzo
    Aucas 2-1 Guayaquil City
    Guaireña 1-2 River Plate (Par)
    Metropolitanos 2-0 Puerto Cabello
    Mannucci 1-2 Melgar
    Cobresal 0-0 Palestino
    La Equidad 1-2 Pasto

    TABLE……..….week 1
    chaski.........................15
    ahcapps .....................14
    Ohiginiano……........…..12
    Gilbertsson.................7

    next match 6 abril
     
  7. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    week 2

    martes 6 abril

    Emelec - Macará
    Nacional (Par) - 12 de Octubre
    Deportivo Cali - Deportes Tolima
    Cerro Largo - Peñarol
    Huachipato - Antofagasta

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana - Aragua
    Nacional Potosí - Guabirá
    Torque - Fénix
    Palmaflor - Wilstermann
    Sport Huancayo - UTC Cajamarca

    jueves 8 abril
    Guayaquil City - Aucas
    Puerto Cabello - Metropolitanos
    River Plate (Par) - Guaireña
    Melgar - Mannucci
    Palestino - Cobresal
    Pasto -La Equidad

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  8. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    week 2

    martes 6 abril

    Emelec - Macará 2-0
    Nacional (Par) - 12 de Octubre 3-0
    Deportivo Cali - Deportes Tolima 1-0
    Cerro Largo - Peñarol 0-2
    Huachipato - Antofagasta 2-1

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana - Aragua 1-0
    Nacional Potosí - Guabirá 2-1
    Torque - Fénix 1-1
    Palmaflor - Wilstermann 0-1
    Sport Huancayo - UTC Cajamarca 2-1

    jueves 8 abril
    Guayaquil City - Aucas 2-0
    Puerto Cabello - Metropolitanos 1-0
    River Plate (Par) - Guaireña 3-1
    Melgar - Mannucci 1-0
    Palestino - Cobresal 2-0
    Pasto - La Equidad 1-1

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
  9. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    martes 6 abril
    Emelec 2-1 Macará
    Nacional (Par) 1-0 12 de Octubre
    Deportivo Cali 1-1 Deportes Tolima
    Cerro Largo 1-2 Peñarol
    Huachipato 1-0 Antofagasta

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 1-0 Aragua
    Nacional Potosí 2-0 Guabirá
    Torque 1-1 Fénix
    Palmaflor 1-1 Wilstermann
    Sport Huancayo 1-0 UTC Cajamarca

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 2-1 Aucas
    Puerto Cabello 1-1 Metropolitanos
    River Plate (Par) 2-1 Guaireña
    Melgar 2 -1 Mannucci
    Palestino 1-0 Cobresal
    Pasto 2-1 La Equidad
     
  10. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    eek 2

    martes 6 abril

    Emelec 2 - Macará 0
    Nacional (Par) 3 - 12 de Octubre 1
    Deportivo Cali 2 - Deportes Tolima 0
    Cerro Largo -0 - Peñarol 1
    Huachipato 1- Antofagasta 1

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 2 - Aragua 0
    Nacional Potosí 2 - Guabirá 2
    Torque 0 - Fénix 1
    Palmaflor 0- Wilstermann 1
    Sport Huancayo 1 - UTC Cajamarca 1

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 0 - Aucas 2
    Puerto Cabello 2 - Metropolitanos 2
    River Plate (Par) 2 - Guaireña 0
    Melgar 3 - Mannucci 0
    Palestino 1 - Cobresal 0
    Pasto 2 -La Equidad 2
     
  11. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    Week 2

    martes 6 abril

    Emelec 2 - Macará 1
    Nacional (Par) 2 - 12 de Octubre 0
    Deportivo Cali 1 - Deportes Tolima 1
    Cerro Largo 1 - Peñarol 1
    Huachipato 2 - Antofagasta 1

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 2 - Aragua 1
    Nacional Potosí 3 - Guabirá 1
    Torque 1 - Fénix 0
    Palmaflor 1 - Wilstermann 1
    Sport Huancayo 2 - UTC Cajamarca 1

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 1 - Aucas 2
    Puerto Cabello 2 - Metropolitanos 1
    River Plate (Par) 0 - Guaireña 2
    Melgar 1 - Mannucci 0
    Palestino 2 - Cobresal 1
    Pasto 2 -La Equidad 1
     
  12. Suyuntuy

    Suyuntuy Member+

    Jul 16, 2007
    Vancouver, Canada
    Entro a la competencia, Chaski.

    week 2

    martes 6 abril

    Emelec 2-0 Macará
    Nacional (Par) 1-0 12 de Octubre
    Deportivo Cali 2-1 Deportes Tolima
    Cerro Largo 0-1 Peñarol
    Huachipato 1-1 Antofagasta

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 2-0 Aragua
    Nacional Potosí 1-0 Guabirá
    Torque 1-1 Fénix
    Palmaflor 0-1 Wilstermann
    Sport Huancayo 1-0 UTC Cajamarca

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 2-0 Aucas
    Puerto Cabello 1-0 Metropolitanos
    River Plate (Par) 0-0 Guaireña
    Melgar 2-0 Mannucci
    Palestino 1-0 Cobresal
    Pasto 0-1 La Equidad
     
  13. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    week 2
    martes 6 abril

    Emelec 2-1 Macará
    Nacional (Par) 2-1 12 de Octubre
    Deportivo Cali 1-2 Deportes Tolima
    Cerro Largo 1-1 Peñarol
    Huachipato 1-0 Antofagasta

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 2-1 Aragua
    Nacional Potosí 1-2 Guabirá
    M City Torque 2-0 Fénix
    Palmaflor 1-1 Wilstermann
    Sport Huancayo 2-0 UTC Cajamarca

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 2-2 Aucas
    Puerto Cabello 1-0 Metropolitanos
    River Plate (Par) 0-2 Guaireña
    Melgar 2-0 Mannucci
    Palestino 2-1 Cobresal
    Pasto 1-2 La Equidad
     
  14. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    Week 2
    RESULTS


    martes 6 abril
    Emelec 2-0 Macará
    Nacional (Par) 0-0 12 de Octubre
    Deportivo Cali 0-0 Deportes Tolima
    Cerro Largo 2-2 Peñarol
    Huachipato 3-0 Antofagasta

    miércoles 7 abril
    Mineros de Guayana 1-2 Aragua
    Nacional 1-2 Guabirá
    Torque 0-0 Fénix
    Palmaflor 1-2 Wilstermann
    Sport Huancayo 4-0 UTC Cajamarca

    jueves 8 abril
    Guayaquil City 0-3 Aucas
    Puerto Cabello 0-1 Metropolitanos
    River Plate (Par) 4-2 Guaireña
    Melgar 3-2 Mannucci
    Palestino 2-1 Cobresal
    Pasto 0-2 La Equidad

    I will add up points later
     
  15. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    Week 3
    martes 13 abril

    Peñarol - Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix - Torque

    2 points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  16. Gilbertsson

    Gilbertsson Member+

    Barcelona
    Spain
    Apr 1, 2012
    Geneva
    Club:
    Toronto Croatia
    Nat'l Team:
    Japan
    Week 3
    martes 13 abril

    Peñarol - Cerro Largo 2-0

    miércoles 14 abril
    Fénix - Torque 1-0

    2 points for correct result
    3 points for correct score
     
  17. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    TABLE……..….week 2
    chaski.........................16…..31
    ahcapps .....................17…..31
    Ohiginiano……........…..13…..25
    Gilbertsson.................17.....24
    Cosmin10…………...……..18…..18
    Suyuntuy.....................17…..17

    Weekly winner in red
     
    Gilbertsson repped this.
  18. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    martes 13 abril
    Peñarol 2-1 Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix 1-0 Torque
     
  19. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua

    martes 13 abril

    Peñarol 3 - Cerro Largo 1

    miércoles 14 abril
    Fénix 2- Torque 2
     
  20. Cosmin10

    Cosmin10 Member

    Feb 28, 2020
    Ibiza
    martes 13 abril
    Peñarol 3-0 Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix 0-2 Torque
     
  21. ahcapps

    ahcapps Member

    Nov 6, 2009
    Club:
    Estudiantes De La Plata
    martes 13 abril
    Peñarol 2-1 Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix 2-1 Torque
     
  22. Suyuntuy

    Suyuntuy Member+

    Jul 16, 2007
    Vancouver, Canada
    Week 3
    martes 13 abril

    Peñarol - Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix 1-0 Torque
     
  23. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    Week 3

    RESULTS

    martes 13 abril
    Peñarol 4-1 Cerro Largo

    miércoles 14 abril
    Fénix 0-2 Torque

    TABLE……..….week 3
    chaski.........................2…..33
    ahcapps .....................2…..33
    Ohiginiano……........…..2…..27
    Gilbertsson.................2.....26
    Cosmin10…………...……..5…..23
    Suyuntuy.....................0…..17

    Weekly winner in red

    Weekly winner table
    Cosmin10 - 2
    chaski - 1

    If there is a tie for first at the end, the tiebreaker will be "number of weeks as weekly winner"
     
  24. chaski

    chaski Moderator
    Staff Member

    Mar 20, 2000
    Itchycoo Park
    Club:
    Lisburn Distillery FC
    Nat'l Team:
    Solomon Islands
    week 4
    Fase de Grupos


    martes 20 abril
    Atlético Goianiense - Newell's Old Boys
    Metropolitanos - Melgar
    12 de Octubre - Rosario Central
    Aucas - Athletico Paranaense

    miércoles 21 abril
    Ceará - Wilstermann
    San Lorenzo - Huachipato
    Guabirá - Independiente
    Torque - Bahia

    jueves 22 abril
    Talleres - Emelec
    Aragua - Lanús
    Bolívar - Arsenal de Sarandí
    Bragantino - Tolima
    Grêmio - La Equidad
    Libertad - Palestino
    Peñarol - Sport Huancayo
    River Plate (Par) - Corinthians

    points for correct result
    3 points for correct score

    Please post selections in the same order as listed, and all in one post. This will make the points counting easier.

    You can always enter any time before the match starts, but we reserve the right to accept only posts with the official bigsoccer.com timestamp on the post.

    This thread is for predictions only.

    ¡Suerte!
     
  25. Ohiginiano

    Ohiginiano Member+

    Jul 16, 2007
    El Teniente Stadium
    Club:
    O Higgins Rancagua
    martes 20 abril
    Atlético Goianiense 1- Newell's Old Boys 1
    Metropolitanos 2 - Melgar 1
    12 de Octubre 1 - Rosario Central 0
    Aucas 1 - Athletico Paranaense 0

    miércoles 21 abril
    Ceará 2 - Wilstermann 0
    San Lorenzo 1 - Huachipato 0
    Guabirá 1 - Independiente 0
    Torque 1 - Bahia 1

    jueves 22 abril
    Talleres 2 - Emelec 1
    Aragua 1- Lanús 0
    Bolívar 2 - Arsenal de Sarandí 0
    Bragantino 1 - Tolima 1
    Grêmio 2- La Equidad 0
    Libertad 1 - Palestino 1
    Peñarol 3 - Sport Huancayo 1
    River Plate (Par) 0 - Corinthians 2
     

Share This Page