News: Albanian Superliga 2012/2013

Discussion in 'Albania' started by Enimal, May 25, 2012.

 1. Enimal

  Enimal Member

  Jan 9, 2006
  New York
 2. Enimal

  Enimal Member

  Jan 9, 2006
  New York
  Muça fired at Flamurtari, Rubio his possible successor

  [​IMG][​IMG]Barazimi 1-1 në fushë asnjanëse me Bylisin i ka kushtuar vendin e punës trajnerit të Flamurtarit Shkëlqim Muça. Të hënën pasdite drejtuesit e Flamurtarit kanë vendosur që të ndërpresin marrëdhëniet me trajnerin Muça, ku padyshim shkaku është fillimi i dobët me Bylisin.

  Por mbase në këtë vendim të drejtuesve kanë ndikuar edhe polemikat me lojtarëve të larguar si Progni, Gentian Muça, Brahja, Sakaj, Çela etj, që si lajtmotiv kishin: Na largoi trajneri, sepse kërkon të mbajë vetëm lojtarët e tij, ata që paguajnë.

  Gjithsesi në kohën që dolën këto polemika drejtuesit u radhitën në kahun e trajnerit, por të hënën kanë vendosur që ta shkarkojnë. Nje zgjedhje e cuditshme kjo e drejtuesve vlonjate pasi eshte Muca ai qe ka bere merkaton sipas planeve te tij dhe tashme pasardhesit do i duhet te punoje me ata lojtare. Nese "kupa" ishte duke u mbushur, atehere zgjidhja me e mire mund te ishte largimi i tij qe para fillimit te sezonit.

  Dihet se Flamurtari ka qenë shumë aktiv në merkato duke shpenzuar miliona, me synimin e vetëm sjelljen e titullit kampion në Vlorë. Por starti me Bylisin nuk ka qenë për kampion, gjë e cila ka ndikuar edhe në shkarkimin e trajnerit Shkëlqim Muça. Por gjithesesi nje barazim jashte fushe nuk mund te quhet katastrofik.

  Nuk është vendosur se kush do të jetë pasardhësi i Muçës, por menjëherë kanë nisur të qarkullojnë emra të ndryshëm, ku midis tyre është edhe emri i trajnerit të Tiranës, Hulian Rubio. Rubio akoma nuk ka zyrtarizuar vazhdimin e kontrates me Tiranen dhe mund te jete pikerisht ai qe do te marre ne dore skuadren vlonjate.
   

Share This Page