Transfers and Rumors

Discussion in 'Albania' started by Vllaznia, Oct 13, 2007.

  1. Enimal

    Enimal Member

    Jan 9, 2006
    New York
    Teli Kalon te Alki Larnaca FC

    Admir Teli transferohet tek Alki Larnaca FC në kampionatin qipriot. Mbrojtësi shkodran nënshkroi një kontratë 2-vjeçare dhe do të përfitojë 200 mijë euro. Klubi i kanë lënë lojtarit në dispozicion një apartament dhe një makinë.

    Vetëm pak javë më parë, pjesë e Alkit ishte bërë portieri i kombëtares, Isli Hidi. Në këtë mënyrë, në elitën e futbollit ishullor u krijua një "koloni" e vërtetë shqiptarësh: Teli është lojtari i pestë që militon aty, pas Arjan Beqajt (Anorthosis Famaguasta), mesfushorit Altin Haxhi (Ael Limasol), mesfushorit Klodian Duro (Omonia) dhe të lartpërmendurit Hidi. Ndërkohë, ofertat nuk kanë munguar as për mbrojtësin Endri Vrapi, që kërkohej nga nënkampionët e Sllovakisë, MSK Zilina. Edhe pse drejtuesit e klubit dëshironin ta mbanin me çdo kusht, mbrojtësi tiranas ka preferuar të shqyrtojë oferta të tjera, nga brenda dhe jashtë vendit.

    Shqip
     
  2. Enimal

    Enimal Member

    Jan 9, 2006
    New York
    [​IMG]
    Sulmuesi shqiptar Edgar Çani do te luaj sezonin e ardhshëm te skuadra italiane e Serie B Ascoli Calcio 1898. Çani është pronë e Palermos po nuk ka arritur të gjejë hapësira te skuadra e Serie A, kështu që do të kalojë në formë huaje te Ascoli, një kategori më poshtë, për të pasur mundësi që të luaj më shumë.

    Ascoli e kërkonte sulmuesin shqiptar prej disa kohësh dhe në ditët e fundit është arritur më në fund akordi midis dy skuadrave, ku Ascoli do ta ketë Çanin jë vit në hua me të drejtë blerje pas mbarimit të sezonit. Marrëveshja pritet të firmoset dhe të zyrtarizohet sot, ndërsa Çani do ti bashkohet nesër bardhezinjve në hotel Corte del Sole nga ku do të nisen për fazën përgatitore .

    Edgar Çani luajti vetëm në një ndeshje në Serie A me Palermon për 17 minuta. Më Parë ai ka luajtur te Pescara në Serie B në 2006/07 dhe në Serie C1 në gjysmën e parë të sezonit të kaluar.

    FutbolliShqiptar.net
     
  3. albfan

    albfan New Member

    Mar 21, 2007
    Philly, USA
    That doesnt look too good for him. :(
     
  4. Enimal

    Enimal Member

    Jan 9, 2006
    New York
    Serie B is great for a player that young. And Ascoli are a team that challenge to move up usually.
     
  5. Enimal

    Enimal Member

    Jan 9, 2006
    New York
    Roland Nenaj leaves Elbasani for powerhouse Bylis of Ballsh City for an undisclosed fee.
     
  6. xyzfutboll

    xyzfutboll New Member

    Nov 17, 2007
    xhevair sukaj to Genclerbirligi
     
  7. Ngadhnjyesi

    Ngadhnjyesi New Member

    Dec 14, 2007
    Brooklyn
    Nat'l Team:
    Albania
    :D:D:D
     
  8. Vllaznia

    Vllaznia Member

    Sep 6, 2007
    NYC
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    Albania
    Summer 08 transfers:

    Hyka - Mainz
    Sukaj - Hattepce
    Lika- Hattepce
    Teli - Hattepce
    Lila - Tirana
    Osmani - Tirana

    Sukaj was originally transferred to Genclerbirligi but Hattepce is the sister club of Genclerbirligi so Sukaj will feel more at home joining Teli and Lika. Hyka, Sukaj, and Lika are going to be key components of the NT for many years to come so best of luck to them. I just hope Bakaj will get out of Albania before the market closes. Any of you guys got news on Bakaj?
     

Share This Page