News: Tranfers

Discussion in 'Albania' started by Enimal, Jun 22, 2012.

 1. Enimal

  Enimal Member

  Jan 9, 2006
  New York
  Tirana Mbrojtësi slloven, Erdzan Beciri, është pranë Tiranës. 26-vjeçari ka një karrierë të pasur dhe ka mundur të luajë në skuadra të një niveli të lartë Lexo me shume

  Besa Kavajasit shohin nga Kosova per merkaton dhe kane piketuar tre lojtare, Nexhip Haziri, Altin Gashi dhe Kastriot Rexha Lexo me shume

  Flamurtari Ardi Behari, drejtori teknik i skuadrës së Flamurtarit, është takuar me të atin e Florent Azirit, një takim ky që është kërkuar nga ky i fundit, por që nuk ka rezultuar vendimtar për të ardhmen e mesfushorit kosovar Lexo me shume

  Vllaznia Vllaznia është pranë akordit me mesfushorin malazez, Ivan Deliç. Drejtori teknik, Armir Grima ka pranuar se ka biseduar me lojtarin Deliç dhe se ai është shprehur i gatshëm që sezonin e ardhshëm të veshë fanelën kuqeblu Lexo me shume

  Flamurtari Arber Abilaliaj mund te rikthehet te Flamurtari. Sulmuesi 26-vjecar qe luan prej dy sezonesh te Inter Zapresica ne Kroaci, eshte shume prane firmes me klubin vlonjat Lexo me shume
   
 2. ChaDuRi671

  ChaDuRi671 Member+

  Dec 30, 2010
  Club:
  FC Seoul
  Nat'l Team:
  Korea Republic
  [​IMG]
  Sokol Cikalleshi to Incheon United.​
   
 3. ASU55RR

  ASU55RR Member+

  Jul 31, 2004
  Brooklyn, NY/Brno,CZ
  Club:
  FC Zbrojovka Brno
  Nat'l Team:
  Czechia
  Sparta Praha have signed Albanian U-21 striker Bekim Balaj from KF Tirana. A 3-year contract.
   
 4. roxbury

  roxbury Member+

  Apr 27, 2004

Share This Page