GKS Bełchatów [R]

Discussion in 'Poland' started by GKS Belchatow, Jun 8, 2007.

  1. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    As most of you know, GKS Bełchatów is recent vice-master of Polish 1st league (Polish Ekstraklasa). In this thread post all things about GKS.
     
  2. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Transfers

    TRANSFERS IN GKS (SUMMER 2007)

    Players coming:
    1.
    Krzysztof Damian Kozik (GK - Piast Gliwice)
    2.
    Patryk Rachwał (MF - Wisła Płock)
    3. Ensar Arifović (FW - ŁKS)?
    4.
    Grzegorz Baran (D - Ruch Chorzów)?
    5. Artur Chałas (D - Hetman Zamość)?
    6. Maciej Dąbrowski (D - Victoria Koronowo)?
    7. Martins Nnabugwu Ekwueme (DM - Polonia Warszawa)?
    8. Bartosz Fabiniak (GK - Widzew Łódź)?
    9. Piotr Włodarczyk (FW - Legia Warszawa)?
    10. Alexander Sánchez (Club Alianza Lima)? Thread

    Players going away:
    1. Rafał Boguski (FW/W - Wisła Kraków)?
    2. Carlos Yaír Costly Molina (FW - CD Platense (Puerto Cortés))?
    3. Łukasz Garguła (MF - Wisła Kraków, Legia Warszawa, US Città di Palermo)?
    4. Tomasz Jarzębowski (MF - Korona Kielce)?
    5. Piotr Lech (GK - Górnik Zabrze)?
    6. Dawid Nowak (FW - Zagłębie Lubin)?
    7. Paweł Strąk (DM - Legia Warszawa, Boavista FC, FK Austria Wiedeń)?
    8. Jakub Tosik (MF - Zagłębie Sosnowiec)?
    9. Mariusz Ujek (FW - Zagłębie Lubin, ?)?


    Most of that transfers are only speculations. Only green/red marked are 100% sure.
     
  3. Gobas

    Gobas New Member

    May 19, 2006
    Szczecinek
    Re: GKS Bełchatów

    Te transfery to jakaś głosniejsza kwestia czy same ploty? Przecierz ta ekipka to co by nie mówić wybijający sie goście na tle całej ligi. Najciężej będzie wam zatrzymać Boguskiego no bo był tylko wyporzyczony ,a wiślaką gul skakał że gra w GKS a nie w Krakowie :D
     
  4. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    Boguski - It's quite possible that he'll stay in GKS, cause Lenczyk (coach) has some familiarities in Wisła.
    Costly - He is only borrowed from Platense, but GKS is willing to buy him (around 500.000 euro)
    Garguła - Judging from press and Ożóg's (chairman) determination, he will stay in Bełchatów.
    Jarzębowski - I really don't know what he is going to do.
    Nowak - It is for 100% sure that he is staying in GKS. Zagłębie Lubin just said that they are interested in buying Nowak.
    Strąk - Portugueese press said that he is going to move to Boavista, but Strąk says that he really wants to stay in GKS and only a really good offer may interest him.
    Ujek - Two days ago one of the papers said that he wants to return to his birthplace - Lubin, but he said he hasn't recieved any offer, so for now he is in GKS.
     
  5. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    Carlo Costly scored 2 goles in NT match with Mexico. Honduras won 2-1.
     
  6. Gobas

    Gobas New Member

    May 19, 2006
    Szczecinek
    Re: GKS Bełchatów

    And one more earlier against Panama
     
  7. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Movies

    For those who have not seen GKS in action:

    [youtube]SpGOFhzF724[/youtube]

    Carlo Costly's skills (made by me) :cool::

    [youtube]k_YXIzAUnQo[/youtube]
     
  8. Gobas

    Gobas New Member

    May 19, 2006
    Szczecinek
    Re: Movies

    Can you make movie about Garguła?
     
  9. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: Movies

    Maybe.
    But here's a movie with his skills that I found on Youtube

    [youtube]07EdnDUggOI[/youtube]
     
  10. Gobas

    Gobas New Member

    May 19, 2006
    Szczecinek
    Re: GKS Bełchatów

    I know that movie to much "cosmic" effects, without them it would be much more better
     
  11. WhiteStar Warriors

    Mar 25, 2007
    St.Pete/Krakow
    Club:
    FC Tampa Bay Rowdies
    Nat'l Team:
    United States
    Re: GKS Bełchatów

    If GKS Belchatow sell all their star players they will make the same mistake Wisla Krakow did. Wisla finished 8th in the league:eek:
     
  12. NYBoavistafcfan

    NYBoavistafcfan New Member

    Jun 18, 2007
    Re: GKS Bełchatów

    Portuguese press are saying today that Strąk has already signed with Boavista , what can you tell me about this player mate ? I`m a Boavista FC fan :cool:
     
  13. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    That's funny... :D In Polish press there is an info that Strąk stays in GKS!
    But if he really signed with Boavista - that are great news :). He is going to be sold for ~1.000.000 Euro, but I'd say he isn't worth this money.

    [​IMG]
    Name:
    Paweł Strąk
    Nr:
    5
    Date of birth:
    24 march 1983
    Last club:
    Zagłębie Lubin

    He is very strong player. Good header, with powerful strike. His weeknesses are: fact that he is slow and that he is stopping the attacks. He is slow-passing player
     
  14. NYBoavistafcfan

    NYBoavistafcfan New Member

    Jun 18, 2007
    Re: GKS Bełchatów

    He plays has a defensive midfielder ? a number 6 ?

    His agent told a local newspaper he had already signed for Boavista and that he is only waiting for beeing presented to the press ... but we all know how things can be in this time of year ... :rolleyes:
     
  15. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    Yes he plays as defensive mid. with number 5 in GKS
     
  16. NYBoavistafcfan

    NYBoavistafcfan New Member

    Jun 18, 2007
    Re: GKS Bełchatów

    Thanks mate :cool:
     
  17. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Transfers

    TRANSFERS IN GKS (SUMMER 2007) (UPDATE)

    Players coming:
    1.
    Krzysztof Damian Kozik (GK - Piast Gliwice)
    2.
    Patryk Rachwał (MF - Wisła Płock)
    3. Artur Chałas (D - Hetman Zamość)
    4. Wojciech Wolański (D - Zdrój Ciechocinek)
    5, Paweł Adamiec (FW - Zdrój Ciechocinek)
    6. Mateusz Cetnarski (MF - UKS SMS Bałucz)
    7. Jakub Feter (MF - UKS SMS Bałucz)
    8. Grzegorz Krystosiak (D - Orlęta Radzyń Podlaski)

    9. Marcin Chmiest (FW - Odra Wodzisław Śląski)?
    10. Kamil Gęśla (FW - Stal Stalowa Wola)?
    11. Dawid Pietrzkiewicz (GK - Stal Sanok)?
    12. Radosław Stefanowicz (MF - Toruński KP)?
    13. Piotr Burski (? - Gawin Królewska Wola)?
    14. Jhoel Alexander Herrera Zegarra (D - Club Alianza Lima)?
    15. Ensar Arifović (FW - ŁKS)?
    16.
    Grzegorz Baran (D - Ruch Chorzów)?
    17. Maciej Dąbrowski (D - Victoria Koronowo)?
    18. Martins Nnabugwu Ekwueme (DM - Polonia Warszawa)?
    19. Bartosz Fabiniak (GK - Widzew Łódź)?
    20. Piotr Włodarczyk (FW - Legia Warszawa)?
    21. Jair Iglesias (D - Club Alianza Lima)?
    22. Alexander Sánchez (MF - Club Alianza Lima)? Thread

    Players going away:
    1. Bartosz Hinc (DM - ?)
    2. Rafał Boguski (FW/W - Wisła Kraków)?
    3. Carlos Yaír Costly Molina (FW - CD Platense (Puerto Cortés))?
    4. Łukasz Garguła (MF - Wisła Kraków, Legia Warszawa, US Città di Palermo)?
    5. Tomasz Jarzębowski (MF - Korona Kielce, Legia Warszawa)?
    6. Piotr Lech (GK - Górnik Zabrze)?
    7. Dawid Nowak (FW - Zagłębie Lubin)?
    8. Paweł Strąk (DM - Legia Warszawa, Boavista FC, FK Austria Wiedeń)?
    9. Jakub Tosik (MF - Zagłębie Sosnowiec)?
    10. Mariusz Ujek (FW - Zagłębie Lubin, ?)?
    11. Marcin Kowalczyk (D - Wisła Kraków)?
    12. Krzysztof Michalak (MF - Odra Wodzisław Śląski)?


    Most of that transfers are only speculations. Only green/red marked are 100% sure.
     
  18. BMike86

    BMike86 Member

    Jun 26, 2005
    Minneapolis, Minnesota
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    United States
    Re: GKS Bełchatów

    Boguski is coming back to Wisla from his loan spell at GKS. he is going to Austria for Wisla's preseason training
     
  19. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    Yea... I heard about that. That are really bad news for GKS fans. He is really good. Although he wanted to stay in Bełchatów, Wisła's chairmans took him back... That's unfair...
     
  20. ajsU3C

    ajsU3C New Member

    Jan 17, 2007
    Warszawa, Poland
    Re: GKS Bełchatów

    update for you:

    Martins Ekwueme signed by Legia for a 4-year contract

    Piotr Włodarczyk 99% agreed contract with Zagłębie Lubin (for like 150.00 euros) :(
     
  21. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Transfers

    TRANSFERS IN GKS (SUMMER 2007) (UPDATE)

    Players coming:
    1.
    Krzysztof Damian Kozik (GK - Piast Gliwice)
    2. Patryk Rachwał (MF - Wisła Płock)
    3. Artur Chałas (D - Hetman Zamość)
    4. Wojciech Wolański (D - Zdrój Ciechocinek)
    5. Paweł Adamiec (FW - Zdrój Ciechocinek)
    6. Mateusz Cetnarski (MF - UKS SMS Bałucz)
    7. Jakub Feter (MF - UKS SMS Bałucz)
    8. Grzegorz Krystosiak (D - Orlęta Radzyń Podlaski)
    9. Kamil Poźniak (MF - Avia Świdnik)
    10. Radosław Stefanowicz (MF - Toruński KP)
    11. Maciej Stolarczyk (D - Wisła Kraków)
    12. Alexander Sánchez (MF - Club Alianza Lima) Thread
    13. Jhoel Alexander Herrera Zegarra (D - Club Alianza Lima)

    14. Marcin Chmiest (FW - Odra Wodzisław Śląski)?
    15. Kamil Gęśla (FW - Stal Stalowa Wola)?
    16. Dawid Pietrzkiewicz (GK - Stal Sanok)?
    17. Piotr Burski (? - Gawin Królewska Wola)?
    18. Maciej Dąbrowski (D - Victoria Koronowo)?
    19. Piotr Włodarczyk (FW - Legia Warszawa)?
    20. Jair Iglesias (D - Club Alianza Lima)?
    21. Marcin Adamski (D - FC Erzgebirge Aue)?
    22. Remigiusz Sobociński (FW - Jagiellonia Białystok)?
    23. Mariusz Solecki (MF - Mazowsze Grójec)?
    24. Paweł Strózik (MF - ŁKS Łomża)?

    Players going away:
    1. Bartosz Hinc (DM - Odra Wodzisław Śląski, Pogoń Szczecin)
    2. Rafał Boguski (FW/W - Wisła Kraków)?
    3. Tomasz Jarzębowski (MF - Korona Kielce, Legia Warszawa)?
    4. Paweł Strąk (DM - Legia Warszawa, Boavista FC, FK Austria Wiedeń)?
    5. Jakub Tosik (MF - Zagłębie Sosnowiec)?
    6. Mariusz Ujek (FW - Zagłębie Lubin, ?)?
    7. Jacek Kuranty (MF - Jagiellonia Białystok, Odra Wodzisław Śląski)?
    8. Krzysztof Michalak (MF - GKP Gorzów Wielkopolski, Hetman Zamość, Odra Wodzisław Śląski, Pogoń Szczecin)?
    9. Marcin Truszkowski (FW - Jagiellonia Białystok)?

    Most of that transfers are only speculations. Only green/red marked are 100% sure.
     
  22. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Interview with Orest Lenczyk

    Orest Lenczyk to najstarszy trener w Orange Ekstraklasie i prawdziwy lis. Udało mu się doprowadzić GKS Bełchatów do wicemistrzostwa Polski. Tego nikt sie nie spodziewał. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej. "Pociągniemy to dalej. Dlatego podpisałem nową umowę z klubem" - mówi "Dziennikowi".

    Przygotowania do nowego sezonu GKS zaczął w pana ulubionej Spale, czyli wszystko ma być dokładnie tak jak przed rokiem? Oczywiście z wyjątkiem finiszu i przegranego mistrzowskiego tytułu...

    Wszystko będzie inaczej, bo choć żaden z podstawowych piłkarzy nie odchodzi, kilku zawodników ma jednak kłopoty zdrowotne i musi ćwiczyć indywidualnie. Inni są przemęczeni, co zauważył nawet w Armenii trener Leo Beenhakker. Kiedy selekcjoner powiedział, że piłkarze są zmęczeni sezonem i bez formy, każdy natychmiast to powtórzył.

    Ale gdy ja już w kwietniu mówiłem, że maj będzie zabójczy, to jakoś nikt nie eksponował mojej opinii. Wyszło, niestety, na moje. Teraz czarno na białym widać, że szaleńczo głupi terminarz w maju spowodowało, że wielu zawodników nie wytrzymało rozgrywek. Teraz czeka nas eksperymentalny okres przygotowawczy, w którym może być trudno pozbierać zespół. Potrzeba dużo mądrości, by wyjść z tego obronną ręką i być dobrze przygotowanym 19 lipca, gdy zmierzymy się W Pucharze UEFA z Gruzinami na własnym boisku.


    W przygotowaniach ma też pomóc krioterapia? Nie wszyscy trenerzy są zwolennikami korzystania z leczniczych właściwości niskich temperatur.

    Skoro inne kluby nie korzystają z kriokomory, to albo nie mają na to pieniędzy, albo w złym miejscu zaplanowali zgrupowania. Ich problem. Ja podpieram się tym, że mądrzejsi ludzie ode mnie docenili zalety kriokomory. Nawet nie ma tu za bardzo o czym mówić, bo korzystanie z niej powinno być w naszej pracy oczywiste.

    Zawodnicy sami pytali mnie, czy będą w Spale chodzić do kriokomory. To jest odpowiedź na pytanie o jej działanie - piłkarze czują, że tego potrzebują. Najbardziej ci kontuzjowani, a mam takich prawie sześciu. Prawie, bo liczę też Fonfarę, który jesienią nie zagra.

    Powiedział pan, że będzie potrzebne wiele mądrości w okresie przygotowawczym. Stąd włączenie do sztabu szkoleniowego Marka Wleciałowskiego?

    Potrzebny nam będzie jeszcze trener odpowiedzialny za młodzież, która ćwiczy z pierwszą drużyną. Czas najwyższy przestać się dziwić, że zespół ma kilku szkoleniowców. Czas skończyć z chałturą - choć może to za mocne słowo - ale z tym, by za wszystko odpowiadał jeden człowiek. Kadra jest tak liczna, że wystarczy roboty przy niej dla wszystkich. Każdy będzie mógł teraz mieć swój udział w wynikach drużyny, bo tego oczekuję od współpracowników, a nie tylko figurowania jako trener w protokołach.

    Długo wahał się pan z przedłużeniem umowy z GKS.

    W Bełchatowie było wiele optymizmu i planów, czego to nie zrobimy. Tymczasem przez pół roku nic się niemal nie wydarzyło. Po ostatnim meczu w Szczecinie stwierdziłem, że dużo jest gadaniny, za którą nie idą fakty. Bałem się, by nadal tak nie zostało. Ale mam podstawy, by oczekiwać, że będzie lepiej. W klubie pojawił się znaczący sponsor strategiczny i ogromne pieniądze, więc teraz trzeba punkt po punkcie realizować to, co z prezesem Ożogiem ustaliliśmy. Doszedłem do wniosku, że pociągniemy to dalej i dlatego podpisałem nową umowę.

    Nie obawia się pan, że taki sezon jak poprzedni już się nie powtórzy? Że ci piłkarze osiągnęli maksymalny wynik, na jaki ich stać?

    Co mam odpowiedzieć? Wspominać znowu, co by było, gdyby Costly lub Nowak strzelili gole Wiśle? Gdyby trójka sędziów Małek, Granat i Siejewicz nie prowadziła naszych meczów? Gdyby przyznano nam ewidentnego karnego w meczu z Cracovią? Co to da? Nie ma sensu do tego wracać. Przypomnę tylko, że straciłem zimą Matusiaka i tylko dureń mógł wtedy powiedzieć, że nic się nie stało. Obrona bez Fonfary też nie była ta sama, straciliśmy także "turbosilnik" Garguły, który i tak, mimo ciężkiej kontuzji, robił co mógł i dotrwał do końca. Teraz się leczy. A ja patrzę do lustra i pytam: stary, kogo masz na jego miejsce. I nie znam odpowiedzi.

    Jaki więc cel postawili przed panem szefowie klubu?

    A jak się nazywają te rozgrywki w których gra GKS?

    Oficjalnie? Orange Ekstraklasa.

    Nie. Pytam, jak się nazywają rozgrywki?

    Rozgrywki o mistrzostwo Polski?

    Dobrze. Dlatego każdy walczy o mistrzostwo Polski. Jaki może być inny cel? A poza tym ja nie jestem trenerem, któremu można postawić jakiś cel. Gdyby ktoś chciał to zrobić, nie byłoby mnie w Bełchatowie już w grudniu.

    Macie sporo pieniędzy, ale mają je także inni. I trudno je wydać, trwa walka o każdego zawodnika, czego przykładem Dawid Nowak.

    Pieniądze to mają teraz nie kluby, a menedżerowie. Niech tylko ktoś trochę lepiej pogra, już mieszają chłopakowi w głowie i myślą od kogo następnego wyrwać pieniądze. Tę hołotę należałoby rozpędzić. Mówiłem to wiele razy, a jakoś mnie nikt do sądu nie podał. Muszą mieć wiele na sumieniu.

    Ostre słowa. Ostro wypowiada się pan także na temat terminarza pana zespołu.

    Mówimy o tym, co widziałem w internecie pod hasłem kalendarz rozgrywek? Bo jeśli tak, to mogę mieć ogromne pretensje do tych, co go układali. O to, że nie dali nam jeszcze Legii w pierwszych pięciu kolejkach. Zamiast Widzewa, aż się prosiło. Byliby tam wtedy wszyscy najsilniejsi: Wisła, Korona, Dyskobolia, Zagłębie... Brakuje jeszcze tylko tego, żeby mecze te prowadzili panowie Małek, Granat i Siejewicz. Wtedy już wszystko stanie się dla mnie jasne.

    Ma pan zespół zdolny wygrać te wszystkie mecze? Wzmocnili GKS tylko Stolarczyk i Rachwał, oraz dwaj Peruwiańczycy.

    Nie wiem, czy Stolarczyk i Rachwał to są wzmocnienia. Przyszli za darmo, nie za miliony. Maciek to doświadczony zawodnik, którego znam od lat. Jak podtrzyma swoją dyspozycję, jestem pewien, że nam pomoże. Co do Rachwała, to gdzieś tam jego kariera potoczyła się nieciekawie, w złym kierunku. Zapowiadał się na lepszego piłkarza. Ale umiejętności ma spore. Dobrze go przygotujemy i mam nadzieję, że eksploduje.

    Za miliony pozyskaliście Costly'ego, którego wykupiliście z macierzystego klubu. Mówi się, że nie jest pan jego zwolennikiem...

    Gdybym nie był, to by go już w Bełchatowie nie było. Tym bardziej, że jego pierwsze tygodnie w Polsce koszmarnie wręcz wyglądały. Potem też nie zaczął świetnie grać, ale chociaż strzelał bramki. Graliśmy jednak z zespołami, które go nie znały, a ci, co byli koło niego, stwarzali mu sporo szans. Był taki mecz w czwartoligowych rezerwach, że po 20, 30, 45 i 60 minutach był cały czas pierwszym do zmiany, najsłabszym na boisku. A potem strzelił dwie lub trzy bramki, wszystkie prawie z linii bramkowej. Ale w pierwszej lidze są lepsi obrońcy.

    Za występy w Złotym Pucharze CONCACAF Costly był bardzo chwalony.

    Nie można porównywać gry Costly'ego w naszej drużynie i w tych amerykańskich rozgrywkach. Tam się inaczej gra, tam można robić wszystko, żeby samemu dobrze wypaść. Dlatego pojawia się pytanie, czy ci gracze z Peru wypalą w Bełchatowie. Wielu jedzie do zachodnich lig i natychmiast są dalej rzucani, bo nie mogą się przestawić na inny system gry i treningu. Dlatego Carlo jest szczęściarzem, że ma szansę u nas się wypromować i wejść do zachodniej ligi z wiedzą, jak się trenuje w Europie.

    Porównuje się go z partnerem z ataku Hondurasu, Suazo, za którego Inter wyłożył kilkanaście milionów euro...

    Inter przeżyje stratę kilku milionów euro, a dla GKS parę milionów złotych byłoby ciosem w serce. My musimy ostrożniej wydawać pieniądze. Dlatego Peruwiańczykom przyglądaliśmy się tak uważnie. Mam tylko nadzieję, że nie przylecą na Okęcie, by potem po drodze do Bełchatowa zajrzeć na chwilę do Niemiec lub Włoch i zostać tam dłużej. Bo potrafią grać.

    Potrafi grać także Piotr Włodarczyk...

    Napisano, że zrezygnowałem z niego. A ja nigdy tego nie powiedziałem.

    Czyli jest pan nim zainteresowany?

    Potwierdzę, a pan zaraz to napisze, tak? A potem inny pana kolega spyta w gazecie, po co w Bełchatowie Włodarczyk. Nie możemy zapchać składu zawodnikami po 30-tce, z całym dla nich szacunkiem, bo wielu umiejętności ma wysokie. Musimy dbać o klub, dać mu perspektywy. Nie jestem trenerem, który ściąga co sezon nowy zaciąg starszych zawodników, zajmuje 10. miejsce i jest szczęśliwy, że wykonał zadanie. A potem mówi zawodnikom wynocha i historia zaczyna się od początku.

    Ja tak nie działam. Dążę do tego, by była w klubie grupa, która jest filarem drużyny, inna która dzielnie ten filar wspiera, a potem kolejni, dochodzący do nich piłkarze. Mając taki zestaw łatwiej zaplanować wynik, przewidzieć, co się stanie. Ale jak tu coś planować, skoro nagle pojawiają się menedżerowie - hieny i zaczynają mieszać co zdolniejszym w głowach.

    To jest zresztą także wina klubu, który powinien mieć własną politykę menedżerską i człowieka odpowiedzialnego za nią, oraz za każdego rozkapryszonego gnojka. Żeby się takiemu w głowie nie poprzewracało, jak mu ktoś zaproponuje dwa razy wyższą pensję. Mówi się, że kobieta zmienną jest. Piłkarze bywają zmienni jeszcze bardziej. Zwłaszcza pod wpływem pieniędzy.

    Dlaczego więc nie ma jeszcze w Bełchatowie takiego klubowego menedżera?

    Nie wiem, od dwóch lat rozmawiam na ten temat z prezesem. Ja już kiedyś powiedziałem, że chciałbym być jak Alex Ferguson i odpowiadać za wszystko. Nie jest jednak łatwo o taką pozycję. W Bełchatowie jest zresztą inna sytuacja niż w Manchesterze. Nawet prezes Ożóg jest tylko ogniwem w klubowych strukturach, są jeszcze ważniejsi ludzie nad nim. Manchester to jeden z najbogatszych klubów w Europie, gdzie panuje system i porządek. By tak zorganizować klub, potrzebowałbym ludzi. I zawodników.

    Nie potrzebowałby pan ich tak bardzo, gdyby zimą nie odszedł Matusiak. Jest pan zdziwiony, że ma kłopoty we Włoszech?

    Był niesamowicie ważny, tak jak teraz Garguła. Rozmawiałem z nim przed wyjazdem, mówiłem, że Włochy nie są dla niego, ale moje zdanie się nie liczyło. Powiedziałem, że powinien iść do Anglii, bo do Włoch ściągną Brazylijczyka lub Argentyńczyka i to on będzie grał, a w Anglii Radek ze swoim stylem dałby sobie radę.

    Mieliśmy też pewność, że treningi we Włoszech nie są dla Radka dobre. Po powrocie z Palermo on kilkanaście dni spędził u doktora Wielkoszyńskiego. Do czego to podobne? Pytam Radka, co tam robili. Nic z tego, co robił w Polsce. Dlaczego sam nie trenował?

    Bo nie miał siły. Bo cały czas biegał, biegał, biegał...Ja mu od razu, jak przyszedłem do Bełchatowa kazałem biegać na boisku tylko mądrze, kiedy trzeba, wyczekiwać okazji. Dlaczego nikt nie sprawdził, że Radek się nie nadaje do tych włoskich schematów? Dlaczego mnie nikt nie zapytał, co o tym myślę? Wszyscy myśleli tylko, by zarobić... Smutne, ale prawdziwe.
     
  23. BMike86

    BMike86 Member

    Jun 26, 2005
    Minneapolis, Minnesota
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    United States
    Re: GKS Bełchatów

    its not that unfair... Brozek stinks for us up top. his brother Piotr is great in the midfield. BUT we expected Pawel to fill the shoes left behind by Zurawski and Frankowski and he didn't even come close to it. we could really use Boguski to be honest. also, Patryk Malecki should be a solid striker for us he is one of the best players on the U-20 team for Poland. and he shined in the one match for us before he picked up his unfortunate injury. i think with Malecki and Boguski it should help us out up top quite a bit
     
  24. ajsU3C

    ajsU3C New Member

    Jan 17, 2007
    Warszawa, Poland
  25. GKS Belchatow

    GKS Belchatow New Member

    Jun 8, 2007
    Bełchatów
    Re: GKS Bełchatów

    I am happy about it, cause we have better strikers in Bełchatów and as Lenczyk and Ożóg said many times, we don't need 30 y.o. sub player.
    Costly, Nowak, Ujek, Boguski and new players: Sanchez and Feter are young and really good.

    What about Boguski:

    Szefowie krakowskiej Wisły odrzucili ofertę transferu definitywnego Rafała Boguskiego i zażądali jego natychmiastowego powrotu z wypożyczenie do GKS-u Bełchatów. - Jeszcze będę walczył o Rafała - zapowiada prezes bełchatowskiego klubu Jerzy Ożóg.
    Wczoraj wychowanek ŁKS Łomża wyjechał z Wisłą na zgrupowanie do Austrii. Piłkarz nie ukrywa, że wolałby zostać w Bełchatowie, gdzie miał pewne miejsce w składzie. W zespole GKS rozegrał 20 meczów i strzelił cztery gole, przyczyniając się do wywalczenia przez bełchatowian wicemistrzostwa Polski.
    Nie wykluczam, że Rafał do nas wróci, bo przecież może nie spodobać się trenerowi - mówi Ożóg, który twierdzi, że złoży Wiśle jeszcze jedną, korzystniejszą ofertę wykupienia Boguskiego.

    As I know Ożóg, he will do his best to get Boguski back.
     

Share This Page