He is the only one who is scoring. Dont know whats wrong w Kapllani...They should bring Tare back instead of Bogdani though....WE really miss Berisha....:mad:

NYC
    Club:
    Nat'l Team:
    Albania
    Kapllani finally started but he missed 2 goal scoring chances and a penalty, hes really having a rough time is the bundesliga

9. Epirotian

Mar 5, 2007
    He had the same problem when he first went to Germany he just needs time to adjust his game to the new schemes. This is not the same team and they do not play the same formation.

10. Enimal

Enimal Member

Jan 9, 2006
    New York
    Palermo blen Edgar Canin
    Sulmuesi shqiptar Edgar Cani behet i treti ne Seria A pas sulmuesve Bogdani dhe Tare. Sot skuadra e Palermos ka blere nga Pescara talentin e ri shqiptar, per te cilin eshte folur shume ne javet e fundit.

Interes per te ishte treguar me pare nga Inter, Fiorentina dhe nga Sampdoria ne Serie A, por u fol edhe per nje interes nga Manchester City ne Premiership.

Cmimi i paguar nga Palermo per 18-vjecarin qe ka luajtur 4 ndeshje kete sezon, nuk behet i ditur.

Te skuadra e Palermos Cani do te jete shqiptari i dyte pasi aty do te gjeje dhe portierin e shpresave Samir Ujkani qe akoma nuk ka debutuar ne Serie A.

FutbolliShqiptar.net

11. Enimal

Jan 9, 2006
    New York
    If Livorno is considered shittty, then what do we call Ried ?

Salihi has to move to one of the top leagues. After that we can really decide who deserves the starting spot.

12. Vllaznia

Sep 6, 2007
    NYC
    Club:
    Nat'l Team:
    Albania
    Salihi is much younger than Bogdani and he will probably move to a bigger league in the summer. It's not always where you play but how you play.

13. numaiu

numaiu New Member

Apr 3, 2007
    Grigo
    Arjon Mustafa signed with the romanian team Universitatea Cluj. What do you know about this player? Do you have a picture with him?

14. Vllaznia

Sep 6, 2007
    NYC
    Club:
    Nat'l Team:
    Albania
    I think hes a goalkeeper whos 27-28, but thats about it, i never heard anything about him.

15. Enimal

Jan 9, 2006
    New York
    Well how you play, depends a lot on where you play. A superstar in Austria might not even be an average player in Italy. If Salihi does move to a bigger league in the summer then he surely will have the starting spot if he keeps scoring there too.

Team: Universitatea Cluj

2007/08 - Kastrioti (16[16 starter] matches, 20 goals against)
    2006/07 - Besa (19[19 starter] matches, 21 goals against)

Bogdani gol, barazon Livorno (Video)

Erjon Bogdani ka shenuar dhe golin e vetem per skuadren e tij Livorno ne barazimin 1-1 kunder ish-skuadres se tij Reggina.

Sulmuesi shqiptar ishte ne fushe qe nga minuta e pare e lojes dhe ka qene aktiv duke asistuar disa here per lojtaret e tjeret te skuadres. Ne minuten e 10' ai ben nje sponde me gjoks per Diamanti por ky gjuan jashte.

Ne minuten e 13' Bogdani ndeshkohet me karton te verdhe per nje nderhyrje te parregullt kunder Valdez. Bogdani ka mbushur numrin e kartonave dhe do te mungoje ndeshjen e ardhshme.

Ne minuten e 15' Bogdani gjuan nga 30 metra por topi pritet pa problem nga portieri i Reggina-s. Ne minuten e 30' eshte perseri Bogdani qe i jep nje asist Diamantit pasi ben nje slalom, por Diamanti gjuan shume dobet nga jashte zone.

Dy minuta me vone vjen goli i Reggina-s me autor Brienza-n dhe pjesa e pare mbyllet 0-1.

Ne minuten e 13' te pjeses se dyte eshte Bogdani qe ben nje tjeter sponde me koke per Tavano por gjuajtja e tij eshte dy metra jashte kuadratit te portes.

Tre minuta me vone Bogdani i jep barazimin skuadres se tij pas nje krosi nga e djathta. Ai gjuan jo shume fort me koke por e dergon topin ne cepin e djathte te portes ku portieri Campagnolo nuk mund te arrije.

Me piken e marre Livorni ngjitet ne kuoten e 28 pikeve dhe renditet ne vendin e katert nga fundi. Per Bogdanin ky ishte goli i dyte na Serie A kete sezon.

FutbolliShqiptar.Net

20. Enimal

Jan 9, 2006
    New York
    Gol spektakolar i Bylykbashit (Video)

Kryvbas ka marre vetem nje barazim 1–1 kunder Metalurh Donetsk dje ne kampionatin ukrainas.

Pjesa e pare e ndeshjes eshte mbyllur me rrjeta te paprekura. Ne pjesen e dyte Bylykbashi shenon nje gol spektakolar ne minuten e 59'. Ai driblon ne mesfushe duke ju shmangur 3-4 futbollisteve kundershtare dhe me pas leshon nje top ta kalibruar mbi portierin nga rreath 22 metra larg.

Goli i shqiptarin nuk ka mundur ti siguroje fitoren Kryvbas pasi ne minuten e 71' eshte Gvozdenovic qe mposht Isli Hidin dhe barazon per Metalurh. Shqiptaret e tjere te Kryvbas nuk u aktivizuan ne kete ndeshje.

Kryvbas me piken e marre renditet ne vend te 9 me 24 pike. Per Bylykbashin ky ishte goli i peste i sezonit ne 21 ndeshje qe eshte aktivizuar.

21. Enimal

Jan 9, 2006
    New York
    Malindi kalon te PFC Slavia Sofia

Kur më pak pritej, Enco Malindi i ka dhënë fund aventurës me Partizanin. Sinjali i ardhur nga shtypi bullgar ka rezultuar pozitiv, megjithëse ishte folur për një lëvizje të sulmuesit që gjatë fundjavës së kaluar. Në të vërtetë duket se vetë sulmuesi ka qenë në pritje të vazhdueshme që udhëtimi i tij të konkretizohej. Ja që vizën bullgare ka mundur ta sigurojë vetëm dje në drekë, atëherë kur krejt befasisht ka lënë stërvitjen e Partizanit dhe është larguar drejt ambasadës. Ndërsa, sot do të marrë rrugën drejt Bullgarisë, aty ku drejtuesit e Sllavias së Sofjes e presin krahëhapur.

Xhani
    Përfundimisht, përballë ngulmimit të palës bullgare është dorëzuar mbi të gjitha presidenti i Partizanit, Albert Xhani. Pikërisht, ai ishte shfaqur si pengesa kryesore për mosrealizimin e transferimit prej një periudhe që zgjati nga fundi i muajit janar deri në fundin e shkurtit. Të paktën sipas asaj që bëhet e ditur nga burime zyrtare, numri një i klubit të kuq ka pranuar si përfundim 50 mijë eurot që ofronte Sllavia, plus 30% përfitim të shumës, në rast se klubi bullgar do të shesë kartonin e Malindit në të ardhmen.

Lojtari
    Ai që ka mbetur më i kënaquri duket se është vetë Malindi, i cili ka thënë se: “Një largim nga Shqipëria është një përfitim në disa aspekte, përtej asaj që më garantohet në këndvështrimin futbollistik”. Praktikisht, vetë futbollisti ka rënë dakord prej kohësh me drejtuesit bullgarë, për një marrëveshje që do të zgjasë 3 vjet. Gjithashtu mësohet se atij i është premtuar një apartament tërësisht personal në Sofje dhe një veturë, plus pagës që dihet se do të jetë më e mirë se ajo që merrte te Partizani. Gjithsesi është sidomos besimi, që kanë drejtuesit bullgarë gjëja që ngroh më tepër Malindin.

Partizani
    Në këtë situatë, Partizani numëron një tjetër “mangësi” lojtarësh, pas largimit të Progrit në fund të vitit 2007. Sidomos, me këtë largim do të vuajë reparti sulmues, aty ku për momentin janë vetëm tre lojtarë. Kështu, veç Bakajt e Abilaliajt, me siguri trajneri Lika do të duhet të shtetet te sulmuesi i ri, Alban Dashi, me shpresën që të fillojë rritjen e një tjetër talenti si Malindi.