The Serbian League - Results and Information

Discussion in 'Serbia & Montenegro' started by marakana10, Aug 5, 2005.

  1. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    http://www.fc-redstar.net/newscontent.aspx?cultureID=1&ID=435&News=435

     
  2. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    It's all over!!!

    Red Star is new champion of Serbia & Montenegro.

    Partizan was held in Banatski Dvor to draw 1-1, while Zvezda beat OFK Beograd 2-0, Djokic scored both goals.

    Zigic and Zenga:
    [​IMG]

    Djokic:
    [​IMG]

    [​IMG]



    All the results:

    Budućnost Banatski Dvor 1 - 1 Partizan
    Stojaković 56
    __________________________Lazović 88

    Hajduk Kula 6 - 1 Zemun
    Osmanović 11, 40
    Davidov 21, 81
    ______________Markovski 42
    Radivojević 59
    Vasiljević 68


    Rad 2 - 1 Budućnost Podgorica
    ___________Burzanovic 2 (P)
    Urumov 11
    Bates 82


    Obilić 5 - 0 Jedinstvo Bijelo Polje
    Randjelović 4, 7
    Jovanović 43, Popović 46
    Zavišić 54


    Voždovac 2 - 1 Javor Ivanjica
    Grubješić 18
    Marinković 61
    ________________Radosavljević 71


    Borac Čačak 4 - 0 Smederevo
    Nedeljković 25, 78
    Damjanović 49, 62


    Zeta Golubovci 2 - 1 Vojvodina
    ___________________Nastić 53
    Petrović 71, 85


    Crvena zvezda 2 - 0 OFK Beograd
    Đokić 39, 74
     
  3. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
    Bas mi se nepsuje... ali, u picku materinu!

    Oba clanka su: whoa!

    For english only speakers: One article talks about a Serbian 15 year old wonderkid who is playing for Barcelona's youth set up. He is set to debut for the Spanish U-17 team, as he was born in Spain in 1990, and he even has a better record than Messi in youth history!!

    The other article talks about Zvezda, and that there will be probably some new players come next season with the inclusion of a French defender, Mark Iuliano, a former Italian international, and a couple of Brazilians... We have a man in place in Brazil, a Croatian scout, who has been looking at talent for the past couple of months. He was the man to bring da Silva, a great Brazilian forward and talent to Dinamo Zagreb at the age of 20.

    This is getting crazy. But I believe if we strengthen our defense we should get into the Champions League. Stojkovic.. whatever you do you've already brought us joy..
     
  4. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
    The end is almost near. 1 more round and the Serbian league is finished until next season. Red Star are the title holders come next season, and look for them to make an impact in the Champions League as Zenga is staying on for another year.

    Results 29th round:

    Obilić - Partizan 0:2 (0:1)
    Radonjić 40', 63'

    Rad - Smederevo 0:2 (0:0)
    Milovanović 49', Zorić 87'

    Budućnost Podgorica - Jedinstvo (BP) 2:0 (0:0)
    Pešić 67'(ag.), Lakić 85'

    Borac Čačak - OFK Beograd 1:1 (0:0)
    Marković 86' - Petrović 90'

    Budućnost (BD) - Habitpharm 1:1 (0:0)
    Kasom 57' - Temvanjera 85'

    Voždovac - Zemun 1:2 (1:1)
    Marinković 43' - Mešter 28', Vidović 73'

    Hajduk Kula - Zeta 3:1 (2:1)
    Stojanović 36', 44', Osmanović 75' - Markovski 45'

    Crvena Zvezda - Vojvodina 3:1 (1:0)
    Žigić 6', Đokić 70', Dudić 90' - Kačar 87'

    Table: GP, GW, GD, GL, Goals F, Goals A, Goal D, points

    1. Crvena Zvezda 29 25 2 2 71:21 +50 77
    2. Partizan 29 21 5 3 50:17 +33 68
    3. Voždovac 29 15 5 9 50:36 +14 50
    4. Hajduk Kula 29 12 11 6 38:25 +13 47
    5. Zeta 29 14 4 11 40:34 +6 46
    6. OFK Beograd 29 13 5 11 35:28 +7 44
    7. Borac Čačak 29 12 7 10 31:26 +5 43
    8. Vojvodina 29 11 9 9 26:25 +1 42
    9. Budućnost (BD) 29 12 5 12 33:31 +2 41
    -------------------------------------------
    10. Zemun 29 10 7 12 33:38 -5 40
    11. Smederevo 29 9 6 14 25:38 -9 36
    12. Rad 29 9 4 16 27:34 -7 31
    13. Habitpharm 29 7 8 14 21:35 -14 29
    14. Budućnost (P) 29 6 10 13 24:40 -16 25
    15. Obilić 29 3 6 20 22:50 -28 15
    16. Jedinstvo (BP) 29 3 2 23 17:69 -52 11
     
  5. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
    Here are some of the images after the win against Vojvodina.. Every Red Star fan was celebrating, notice the amount of fans in the stadium, and in the city.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
  7. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
  8. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    Krkic scored 3 goals for Spain yestrerday in 7-1 win over Luxemburg on first EC U17 match.
     
  9. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    More pics:

    Waiting for the champions:
    [​IMG]

    Players coming on from tunel one by one:

    Suzuki
    [​IMG]

    Zile
    [​IMG]
     
  10. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
  11. catenaccio_L'pool

    Oct 21, 2005
    Top Of The Table
    Club:
    Liverpool FC
    Nat'l Team:
    Croatia
    I was on B92 website and read that 7 out of 16 teams are relegated...how does your league work exactly?
     
  12. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    That is because of league reorganisation. This season we are reducing number of teams from 16 to 12 ... 7 teams are going out, 3 teams comming in.
     
  13. catenaccio_L'pool

    Oct 21, 2005
    Top Of The Table
    Club:
    Liverpool FC
    Nat'l Team:
    Croatia
    Is it going to be like Croatian league with a championship round and relegation round, or some other system?
     
  14. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    I think it will be the same as Croatian(but I must say, I'm not too familiar with Cro league system). Every team plays 2 times with each oponent. First 6 play some kind a mini-league for winnning championship and places in Eurocups, and last 6 teams play for survival.
     
  15. catenaccio_L'pool

    Oct 21, 2005
    Top Of The Table
    Club:
    Liverpool FC
    Nat'l Team:
    Croatia
    Yep, it's the same...thanx for info...
     
  16. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    I forgot to mention that Krkic came on from bench on Spain - Russia match, scored once and asissted twice in 3-0 win. He is :eek: extra talent. I just hope he will change his mind, and play for Serbia U21 in future. :(
     
  17. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
  18. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
    nice story fooball addict..

    I can barely wait for the World Cup... They're showing ALL OF THE GAMES live here in the USA.
     
  19. Gavri

    Gavri New Member

    May 11, 2006
    Da li bi neko bio ljubazan da postavi topik na rumunskom delu foruma u formi da li je ovo tacno sto je ova seljancura napisala?


    Supruga Zvezdinog trenera piše kolumnu za rumunski tabloid Star
    Zenginoj ženi smrdi Beograd
    Trebalo je da budemo "proterani" u iznutrice bivše Jugoslavije. Probijao me odvratan miris hrane, paprike, pastrmke, suhomesnatih proizvoda, piše Raluka
    Šta se dešava kada se rumunska plavuša uda za slavnog italijanskog golmana?
    - Počne da piše kolumnu u bukureštanskom tabloidu.
    I ako liči na vic - nije. Supruga trenera Crvene zvezde Valtera Zenge, Raluka, dala je mašti na volju u svom životopisu za tabloid Star, gde, pod naslovom "Misli, sećanja i malo duše", pljuje po Beogradu.

    "Dunav tiho teče, mutan i zelen, prenatrpan, preseca grad, i klizi ispod ogromnih mostova, pored starih zgrada, bednih, pored porušenih zgrada od bombardovanja, kao kosturi sa skeletom koji je pobegao od sunca. Tu i tamo po neki znak preporoda, poneka slabašna nada modernizacije."

    Kakve reči od devojke rođene na periferiji Bukurešta, u naselju Militari. Jadna ona, i sama pomisao da će se preseliti u Beograd stvarala joj je mučninu u stomaku...
    "Pretnja nepoznatog me je naglo naježila... Trebalo je da budemo "proterani" u iznutrice bivše Jugoslavije, u zemlju o kojoj nisam ništa znala, a nisam ni želela da saznam, sem parcijalnih informacija koje sam imala o odvratnom balkanskom ratu i "etničkom čišćenju", od pre nekoliko godina. Zemlja za koju mi je bila potrebna čak i viza.


    SNOB

    Iskustvo sa beogradskog Fešn vika, gde je izvođače čekala neprihvatljivih sat i po, ipak će joj pomoći, smatra, kada njen suprug postane trener Intera.
    "Beograd 2005. leta gospodnjeg. Jezik je nemoguć, ništa ne razumem. Dosada se kondezuje u krupne kapljice na našim čelima. Nedostaje nam mnogo što-šta. Žuta štampa nas progoni. Fotografi i reporteri navaljuju na nas kako neki Tatari", piše Raluka.




    Stisnuta srca otišla sam u srpski konzulat u Milanu, gde su mi u pasoš zalepili sumnjivu nalepnicu iškrabanu ćiriličnim slovima. Moj suprug je krenuo nekoliko dana ranije. Ja sam ostala da raspakujem kupaće kostime, sandale za plažu zamenim za ozbiljnom garderobom, dostojnom supruge poslovnog čoveka iz sveta fudbala. Sa slušalicama na ušima, slušajući pesme ohrabrenja i dobrog raspoloženja, sa gomilom časopisa, svežom masažom za opuštanje i aktivno duhovno otvaranje, krenula sam ka Beogradu i istrpela sat i po (prikladnog) leta novim vektorom našeg postojanja Yugoslavian Airlines."

    Prepoznala miris paprike
    Rumunska "dama" prosto se zaprepastila gužvom i neefikasnošću službenika na beogradskom aerodromu.
    "Sve je delovalo staro i sivo. Na pasoškoj kontroli, prvo neprijatno iznenađenje. Na šalteru su bila samo dva namrgođena carinika, a gomila raznobojnog sveta iz tri aviona, koji su istovremeno sleteli. Bila je velika uskomešanost, bez poštovanja bilo kakvog reda, gužva kao da se istovara kamion humanitarne pomoći. Narod se gurao i galamio da bi što pre stigao sa druge strane kontrole. Svet se stezao oko mene kao zagrljaj lepljive zmije koja je gušila.

    Na beogradskom aerodromu koprcali smo se kao gomila izbeglica koja se gura za mesto u autobusu spasa. Očekivala sam da u momentu iz kose mog suseda izviri duguljasta znatiželjna glava kokoške, probijao me odvratan miris hrane, paprike, pastrmke, suhomesnatih proizvoda..."

    Sluđena od prvog kontakta sa Srbijom i umorna od jednoiposatnog leta, Raluka je očekivala da će je spasti vitez Zenga.

    "Sa druge strane sam mogla videti nemoćnog supruga koji mi je slao ohrabrujuće poglede, a ja sam prevrtala očima i odgovarala sevajući pogledima: 'Učini nešto!'

    Na svetlu dana, na zagušljivoj avgustovskoj vrućini, ceo grad je delovao okamenjen pod debelim slojem prašine solarnog praha istorijske ustajalosti, kao onaj prah koji je nekad bio na praznim tezgama komunističkih radnji."

    Dajte joj utehu
    U "prljavom, ružnom, smrdljivom Beogradu" mlada gospođa Zenga se loše oseća. Jedini spas za nju je da svake nedelje odleti do Milana.

    "Hajde, draga, videćeš da će se naći nešto što će ti se dopasti... Strpljivi suprug pokušava da me odobrovolji. Ali, ja sam neutešna... "

    Čuli smo da je Raluka u našem gradu ipak pronašla nekakvu fensi teretanu, pa se tamo rekreira. Možda će se do kraja Zenginog mandata na klupi Crvene zvezde, za kojeg je sada jasnije zbog čega je često nervozan, u Beogradu ipak naći neko mesto na kojem će Raluka, najzad, biti utešena...
     
  20. marakana10

    marakana10 New Member

    May 9, 2005
    Koje jebe...

    Zenga ce biti ovde sledece godine.. toje ista stvar ko stoje bilo sa Hernan Crespom i nejogve zene prosle godine. I Crespo je otisao da zivi u Londonu.. :D
     
  21. 0506

    0506 Member

    Apr 19, 2005
    To answer Gavri’s post regarding the Red Star coach Zenga’s wife experience with Belgrade—You cannot please all people all of time. This how I remember Belgrade:
    http://www.pbase.com/vmarinkovic/belgrade
     
  22. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    Vladimir Stojkovic signed for Nantes. :(
    I cant believe it!! Most tallented goalkeeper this country had in more than 20 years - and we are selling him, after only one season!!! :eek: AAaaaAAaaa
     
  23. The Old Lady Hertha

    The Old Lady Hertha New Member

    Dec 15, 2004
    Boston, MA
    Club:
    Hertha BSC Berlin
    Nat'l Team:
    China PR
    Nantes long-serving French international keeper Mickael Landreau is leaving the club for PSG.

    Stojkovic will most certainly start for Nantes
     
  24. football_addict

    football_addict New Member

    May 23, 2005
    Beograd, Srbija
    I know that, but thats not the point. He is the best Serbian goalkeeper that I have ever seen, and the best young goalkeeper in Europe(voted by U21 national team coaches). He played for Red Star just one season!! And, now we are selling him for only 2.000.000 euros(this amount is unofficial). I can forgive Pixi this, but only if Zigic stays, but I dont think that will happen.
    I will be in grieving process for next several days...:(
     

Share This Page