Copa Bridgestone Sudamericana 2011 TV Schedule

Discussion in 'Copa Libertadores / Sudamericana' started by riverplate, Jul 31, 2011.

  1. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    [​IMG]

    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Primera Fase

    Games of Aug. 2-4:


    Tuesday, August 2
    Bella Vista (Uruguay) vs. Universidad Católica (Chile) at Montevideo
    6:45 PM ET / 5:45 PM CT / 3:45 PM PT (LIVE)

    Universidad César Vallejo (Peru) vs. Independiente Santa Fe (Colombia) at Trujillo
    9 PM ET / 8 PM CT / 6 PM PT (LIVE)

    Wednesday, August 3
    Deportivo Quito (Ecuador) vs. Deportivo Anzoátegui (Venezuela) at Quito
    6 PM ET / 5 PM CT / 3 PM PT (LIVE)

    Olimpia (Paraguay) vs. The Strongest (Bolivia) at Asunción
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)

    Thursday, August 4
    San José (Bolivia) vs. Nacional (Paraguay) at Oruro
    6 PM ET / 5 PM CT / 3 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Yaracuyanos (Venezuela) vs. Liga de Quito (Ecuador) at San Felipe
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)


  2. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Aug. 9-11:


    Tuesday, August 9
    Universidad de Chile (Chile) vs. Fénix (Uruguay) at Santiago - 1st Rd.
    9 PM ET / 8 PM CT / 6 PM PT (LIVE)

    Wednesday, August 10
    Ceará SC (Brasil) vs. São Paulo FC (Brasil) at Fortaleza - 2nd Rd.
    6:30 PM ET / 5:30 PM CT / 3:30 PM PT (LIVE)

    Thursday, August 11
    Atlético Mineiro (Brasil) vs. Botafogo (Brasil) at Sete Lagoas - 2nd Rd.
    11 AM ET / 10 AM CT / 8 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Flamengo (Brasil) vs. Atlético Paranaense (Brasil) at Rio de Janeiro - 2nd Rd.
    4:30 PM ET / 3:30 PM CT / 1:30 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    The Strongest (Bolivia) (0) - (2) Olimpia (Paraguay) at La Paz - 1st Rd.
    6:30 PM ET / 5:30 PM CT / 3:30 PM PT (LIVE)

    Vasco da Gama (Brasil) vs. Palmeiras (Brasil) at Rio de Janeiro - 2nd Rd.
    8:50 PM ET / 7:50 PM CT / 5:50 PM PT (LIVE)
  3. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    REVISION: Location update.

    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Aug. 9-11:


    Tuesday, August 9
    Universidad de Chile (Chile) vs. Fénix (Uruguay) at Santiago - 1st Rd.
    9 PM ET / 8 PM CT / 6 PM PT (LIVE)

    Wednesday, August 10
    Ceará SC (Brasil) vs. São Paulo FC (Brasil) at Fortaleza - 2nd Rd.
    6:30 PM ET / 5:30 PM CT / 3:30 PM PT (LIVE)

    Thursday, August 11
    Atlético Mineiro (Brasil) vs. Botafogo (Brasil) at Ipatinga - 2nd Rd.
    11 AM ET / 10 AM CT / 8 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Flamengo (Brasil) vs. Atlético Paranaense (Brasil) at Rio de Janeiro - 2nd Rd.
    4:30 PM ET / 3:30 PM CT / 1:30 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    The Strongest (Bolivia) (0) - (2) Olimpia (Paraguay) at La Paz - 1st Rd.
    6:30 PM ET / 5:30 PM CT / 3:30 PM PT (LIVE)

    Vasco da Gama (Brasil) vs. Palmeiras (Brasil) at Rio de Janeiro - 2nd Rd.
    8:50 PM ET / 7:50 PM CT / 5:50 PM PT (LIVE)
  4. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    All games this week are 1st Round matches.


    Games of Aug. 16-18:


    Tuesday, August 16
    Universidad Católica (Chile) (1) - (1) Bella Vista (Uruguay) at Santiago
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)

    Deportivo Anzoátegui (Venezuela) (0) - (1) Deportivo Quito (Ecuador) at Puerto La Cruz
    3 AM ET / 2 AM CT / 12 AM PT (TAPE DELAY)

    Wednesday, August 17
    Liga de Quito (Ecuador) (1) - (1) Yaracuyanos FC (Venezuela) at Quito
    6 PM ET / 5 PM CT / 3 PM PT (LIVE)

    Nacional (Paraguay) (0) - (0) San José (Bolivia) at Asunción
    2 AM ET / 1 AM CT / 11 PM PT (TAPE DELAY)

    Thursday, August 18
    Fénix (Uruguay) (0) - (1) Universidad de Chile (Chile) at Montevideo
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    La Equidad (Colombia) vs. Juan Aurich (Peru) at Bogotá
    8:45 PM ET / 7:45 PM CT / 5:45 PM PT (LIVE)


  5. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Aug. 23-25:


    Tuesday, August 23
    Independiente Santa Fe (Colombia) (1) - (1) Universidad César Vallejo (Peru) at Bogotá - 1st Rd.
    9:45 PM ET / 8:45 PM CT / 6:45 PM PT (LIVE)

    Botafogo (Brasil) (2) - (1) Atlético Mineiro (Brasil) at Rio de Janeiro - 2nd Rd.
    2 AM ET / 1 AM CT / 11 PM PT (TAPE DELAY)

    Wednesday, August 24
    Recopa Sudamericana

    SC Internacional (Brasil) (1) - (2) Independiente (Argentina) at Porto Alegre
    8:50 PM ET / 7:50 PM CT / 5:50 PM PT (LIVE)

    Thursday, August 25
    São Paulo FC (Brasil) (1) - (2) Ceará SC (Brasil) at São Paulo - 2nd Rd.
    9:30 AM ET / 8:30 AM CT / 6:30 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Atlético Paranaense (Brasil) (0) - (1) Flamengo (Brasil) at Curitiba - 2nd Rd.
    2:30 PM ET / 1:30 PM CT / 11:30 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Palmeiras (Brasil) (0) - (2) Vasco da Gama (Brasil) at São Paulo - 2nd Rd.
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)

    Juan Aurich (Peru) (0) - (2) La Equidad (Colombia) at Chiclayo - 1st Rd.
    2 AM ET / 1 AM CT / 11 PM PT (TAPE DELAY)
  6. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Aug. 30-Sept. 1:


    Tuesday, August 30
    Nacional (Paraguay) vs. Aurora FC (Bolivia) at Asunción
    6 PM ET / 5 PM CT / 3 PM PT (LIVE)

    Arsenal (Argentina) vs. Estudiantes LP (Argentina) at Buenos Aires
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)

    Wednesday, August 31
    CA Lanús (Argentina) vs. Godoy Cruz (Argentina) at Buenos Aires
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)

    Thursday, September 1
    Argentinos Juniors (Argentina) vs. Vélez Sarsfield (Argentina) at Buenos Aires
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)

    Deportivo Anzoátegui (Venezuela) vs. Universitario (Peru) at Puerto La Cruz
    9:45 PM ET / 8:45 PM CT / 6:45 PM PT (LIVE)
  7. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Sept. 6-8:


    Tuesday, September 6
    Estudiantes LP (Argentina) (0) - (2) Arsenal (Argentina) at La Plata
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)

    Wednesday, September 7
    Godoy Cruz (Argentina) (2) - (2) CA Lanús (Argentina) at Mendoza
    8:45 PM ET / 7:45 PM CT / 5:45 PM PT (LIVE)

    Thursday, September 8
    Vélez Sarsfield (Argentina) (0) - (0) Argentinos Juniors (Argentina) at Buenos Aires
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Universidad Católica (Chile) vs. Deportes Iquique (Chile) at Santiago
    8:45 PM ET / 7:45 PM CT / 5:45 PM PT (LIVE)
  8. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Sept. 13-15:

    (Coverage of UEFA Champions League this week on Fox Deportes results in most games being shown in delayed broadcast.)

    Tuesday, September 13
    Universidad de Chile (Chile) vs. Nacional (Uruguay) at Santiago
    1 AM ET / 12 AM CT / 10 PM PT (TAPE DELAY)

    La Equidad (Colombia) vs. Libertad (Paraguay) at Bogotá
    3 AM ET / 2 AM CT / 12 AM PT (TAPE DELAY)

    Wednesday, September 14
    Liga de Quito (Ecuador) vs. Trujillanos (Venezuela) at Quito
    10 AM ET / 9 AM CT / 7 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Thursday, September 15
    Universitario (Peru) (2) - (1) Deportivo Anzoátegui (Venezuela) at Lima
    11 AM ET / 10 AM CT / 8 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Olimpia (Paraguay) vs. Emelec (Ecuador) at Asunción
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)

    Independiente Santa Fe (Colombia) vs. Deportivo Cali (Colombia) at Bogotá
    9:45 PM ET / 8:45 PM CT / 6:45 PM PT (LIVE)

    Deportes Iquique (Chile) (1) - (2) Universidad Católica (Chile) at Iquique
    2 AM ET / 1 AM CT / 11 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)
  9. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Games of Sept. 20-22:


    Tuesday, September 20
    Aurora (Bolivia) (1) - (1) Nacional (Paraguay) at Cochabamba
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Emelec (Ecuador) (1) - (2) Olimpia (Paraguay) at Guayaquil
    8:45 PM ET / 7:45 PM CT / 5:45 PM PT (LIVE)

    Wednesday, September 21
    Nacional (Uruguay) (0) - (1) Universidad de Chile (Chile) at Montevideo
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Libertad (Paraguay) (1) - (0) La Equidad (Colombia) at Asunción
    2 AM ET / 1 AM CT / 11 PM PT (TAPE DELAY)

    Thursday, September 22
    Trujillanos FC (Venezuela) (1) - (4) L.D.U. Quito (Ecuador) at Trujillo
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)

    Deportivo Cali (Colombia) (1) - (1) Independiente Santa Fe (Colombia) at Cali
    9:45 PM ET / 8:45 PM CT / 6:45 PM PT (LIVE)
  10. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    Octavos de final

    Games of Sept. 28-29:

    Wednesday, September 28
    L.D.U. Quito (Ecuador) vs. Independiente (Argentina) at Quiteo
    1:30 AM ET / 12:30 AM CT / 10:30 PM PT (TAPE DELAY)

    Thursday, September 29
    Olimpia (Paraguay) vs. Arsenal (Argentina) at Asunción
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Godoy Cruz (Argentina) vs. Universitario (Peru) at Mendoza
    8:30 PM ET / 7:30 PM CT / 5:30 PM PT (LIVE)

    Botafogo (Brasil) vs. Indepediente Santa Fe (Colombia) at Rio de Janeiro
    1:30 AM ET / 12:30 AM CT / 10:30 PM PT (TAPE DELAY)
  11. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    Octavos de final

    Games of Oct. 5:

    Wednesday, October 5
    Universidad Católica (Chile) vs. Vélez Sarsfield (Argentina) at Santiago
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Aurora (Bolivia) vs. Vasco da Gama (Brasil) at Cochabamba
    8:30 PM ET / 7:30 PM CT / 5:30 PM PT (TAPE DELAY)
  12. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    REVISION: Time update.

    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    Octavos de final

    Games of Oct. 5:

    Wednesday, October 5
    Universidad Católica (Chile) vs. Vélez Sarsfield (Argentina) at Santiago
    6:15 PM ET / 5:15 PM CT / 3:15 PM PT (LIVE)

    Aurora (Bolivia) vs. Vasco da Gama (Brasil) at Cochabamba
    8:50 PM ET / 7:50 PM CT / 5:50 PM PT (LIVE)
  13. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    Octavos de final

    Game of Oct. 12:

    Wednesday, October 12
    Independiente (Argentina) (0) - (2) L.D.U. Quito (Ecuador) at Avellaneda
    8:15 PM ET / 7:15 PM CT / 5:15 PM PT (LIVE)
  14. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.

    (Coverage of baseball's World Series this week results in all games being shown in delayed broadcast.)


    Octavos de final

    Games of Oct. 19-20:

    Wednesday, October 19
    São Paulo (Brasil) vs. Libertad (Paraguay) at São Paulo
    1:30 AM ET / 12:30 AM CT / 10:30 PM PT (TAPE DELAY)

    Thursday, October 20
    Arsenal de Sarandí (Argentina) (0 - 0) Olimpia (Paraguay) at Sarandí
    11:30 AM ET / 10:30 AM CT / 8:30 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Flamengo (Brasil) vs. Universidad de Chile (Chile) at Rio de Janeiro
    1:30 PM ET / 12:30 PM CT / 10:30 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Universitario de Deportes (Peru) (1 - 1) Godoy Cruz de Mendoza (Argentina) at Lima
    1:30 AM ET / 12:30 AM CT / 10:30 PM PT (TAPE DELAY)

    Friday, October 21
    Vélez Sársfield (Argentina) (2 - 0) Universidad Católica (Chile) at Buenos Aires
    11:30 AM ET / 10:30 AM CT / 8:30 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)
    __________

    LDU Quito have advanced to Cuartos de Final.

    LEADING GOALSCORERS:
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    3- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
  15. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Octavos de final

    Games of Oct. 25-26:

    Tuesday, October 25
    Independiente Santa Fe (Colombia) (1 - 1) Botafogo (Brasil) at Bogotá
    8:10 PM ET / 7:10 CT PM / 5:10 PM PT (LIVE)

    Wednesday, October 26
    CR Vasco da Gama (Brasil) (1 - 3) Aurora (Bolivia) at Rio de Janeiro
    5:10 PM ET / 4:10 CT PM / 2:10 PM PT (LIVE)

    Thursday, October 27
    Libertad (Paraguay) (0 - 1) São Paulo (Brasil) vs. Libertad (Paraguay) at Asunción
    12 PM ET / 11 AM CT / 9 AM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Universidad de Chile (Chile) (4 - 0) Flamengo (Brasil) at Santiago
    5 PM ET / 4 PM CT / 2 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)
    __________

    Vélez Sársfield, Universitario, Arsenal, LDU Quito have advanced to Cuartos de Final.

    LEADING GOALSCORERS:
    5- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    3- Pablo Zeballos (Olimpia)
  16. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Cuartos de final

    Games of Nov. 1-3:

    Tuesday, November 1
    Independiente Santa Fe (Colombia) vs. Vélez Sársfield (Argentina) at Bogotá
    2 AM ET / 1 CT AM / 11 PM PT (TAPE DELAY)

    Thursday, November 3
    Universitario de Deportes (Peru) vs. CR Vasco da Gama (Brasil) at Lima
    10 AM ET / 9 AM CT / 7 PM PT (1-DAY TAPE DELAY)

    Arsenal de Sarandí (Argentina) vs. Universidad de Chile (Chile) at Sarandí
    6:30 PM ET / 5:30 PM CT / 3:30 PM PT (LIVE)

    L.D.U. Quito (Ecuador) vs. Libertad (Paraguay) at Quito
    8:45 PM ET / 7:45 PM CT / 5:45 PM PT (LIVE)
    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    5- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    4- Óscar Rodas (Santa Fe)
    3- Augusto Andaveris (Aurora)
    3- Omar Pérez (Santa Fe)
    3- Pablo Zeballos (Olimpia)
    3- Bernardo (Vasco da Gama)
  17. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Cuartos de final

    Games of Nov. 9-10:

    Wednesday, November 9
    CR Vasco da Gama (Brasil) (0 - 2) Universitario de Deportes (Peru) at Rio de Janeiro
    6:50 PM ET / 5:50 CT PM / 3:50 PM PT (LIVE)

    Thursday, November 10
    Vélez Sársfield (Argentina) (1 - 1) Independiente Santa Fe (Colombia) at Buenos Aires
    7:15 PM ET / 6:15 PM CT / 4:15 PM PT (LIVE)
    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    6- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    4- Óscar Rodas (Santa Fe)
    3- Augusto Andaveris (Aurora)
    3- Luis Bolaños (LDU Quito)
    3- Omar Pérez (Santa Fe)
    3- Raúl Ruidíaz (Universitario)
    3- Pablo Zeballos (Olimpia)
    3- Bernardo (Vasco da Gama)
  18. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Cuartos de final

    Games of Nov. 17:

    Thursday, November 17
    Libertad (Paraguay) (0 - 1) L.D.U. Quito (Ecuador) at Asunción
    5:15 PM ET / 4:15 CT PM / 2:15 PM PT (LIVE)

    Universidad de Chile (Chile) (2 - 1) Arsenal de Sarandí (Argentina) at Santiago
    7:45 PM ET / 6:45 PM CT / 4:45 PM PT (LIVE)
    __________

    Vélez Sársfield & Vasco de Gama have advanced to Semifinales.

    LEADING GOALSCORERS:
    6- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    4- Omar Pérez (Santa Fe)
    4- Guillermo Franco (Vélez Sársfield)
    4- Raúl Ruidíaz (Universitario)
    4- Óscar Rodas (Santa Fe)
  19. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    All games on Fox Deportes.

    All times are official game starts, unless tape delayed.


    Semifinales

    Games of Nov. 23-24:

    Wednesday, November 23
    CR Vasco da Gama (Brasil) vs. Universidad de Chile (Chile) at Rio de Janeiro
    6:50 PM ET / 5:50 PM CT / 3:50 PM PT (LIVE)

    Thursday, November 24
    L.D.U. Quito (Ecuador) vs. Vélez Sársfield (Argentina) at Quito
    7:15 PM ET / 6:15 CT PM / 4:15 PM PT (LIVE)

    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    7- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    4- Hernán Barcos (LDU Quito)
    4- Omar Pérez (Santa Fe)
    4- Guillermo Franco (Vélez Sársfield)
    4- Raúl Ruidíaz (Universitario)
    4- Óscar Rodas (Santa Fe)
  20. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    Games on Fox Deportes. Times are official game starts.


    Semifinales

    Games of Nov. 29-30:

    Tuesday, November 29
    Vélez Sársfield (Argentina) (0 - 2) L.D.U. Quito (Ecuador) at Buenos Aires
    7:15 PM ET / 6:15 CT PM / 4:15 PM PT (LIVE)

    Wednesday, November 30
    Universidad de Chile (Chile) (1 - 1) CR Vasco da Gama (Brasil) at Santiago
    6:50 PM ET / 5:50 PM CT / 3:50 PM PT (LIVE)
    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    7- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    6- Hernán Barcos (LDU Quito)
  21. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    Games on Fox Deportes. Times are official game starts.


    Finales


    Thursday, December 8
    L.D.U. Quito (Ecuador) vs. Universidad de Chile (Chile) at Quito
    7:15 PM ET / 6:15 CT PM / 4:15 PM PT (LIVE)

    Wednesday, December 14
    Universidad de Chile (Chile) vs. L.D.U. Quito (Ecuador) at Santiago
    7:15 PM ET / 6:15 CT PM / 4:15 PM PT (LIVE)
    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    8- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    7- Hernán Barcos (LDU Quito)
  22. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    On Fox Deportes. Time is official game start.

    Final

    Wednesday, December 14
    Universidad de Chile (Chile) (1 - 0) L.D.U. Quito (Ecuador) at Santiago
    7:15 PM ET / 6:15 CT PM / 4:15 PM PT (LIVE)
    __________

    LEADING GOALSCORERS:
    9- Eduardo Vargas (Universidad de Chile)
    7- Hernán Barcos (LDU Quito)
  23. Mosco

    Mosco Member

    Joined:
    Dec 1, 2004
    Location:
    Sun Valley, CA
    I think it's time for Mr. Riverplater to post the tv time schedule for these beautiful games ahh here we go another year of Copa Libertadores!
  24. riverplate

    riverplate Member

    Joined:
    Jan 1, 2003
    Location:
    Corona, Queens
    Club:
    CA River Plate
    Schedule now up at this thread...

    2012 Copa Santander Libertadores TV schedule

Share This Page