Bosnian Youngsters - U21, U19, U17 + Talents

Discussion in 'Bosnia & Herzegovina' started by Vitez, Aug 8, 2011.

  1. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    Armin Hodzic makes his debut for Zeljeznicar

    [​IMG] [​IMG]
    65’ Selimović je napustio igru, a umjesto njega ušao je Armin Hodžić, inače igrač Liverpoola na pozajmici u Željezničaru.
     
    108thLegendary repped this.
  2. anticule

    anticule Member+

    Feb 17, 2012
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    holy shit ferboobovic. i haven't laughed that hard since the last diary entry! HAHAHA
     
  3. DadoIsNumeroUno

    DadoIsNumeroUno Member+

    Nov 13, 2011
    Canada
    Club:
    AC Milan
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Where can I get a copy of Kola's diary?
     
    anticule repped this.
  4. Djerzelez

    Djerzelez Red Card

    Jun 13, 2012
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
  5. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    HAHAHAHHAHAHAHA
     
  6. anticule

    anticule Member+

    Feb 17, 2012
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
  7. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
  8. PjanicBoy8

    PjanicBoy8 Member+

    Feb 25, 2012
    Club:
    Manchester City FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    OK GUYS. ABOUT THE SANJIN KID! I MET THIS KID LAST SUMMER OF 2011.

    This kid is huge banda. Hangs out with some of the worst kids in Alipasino Polje. Complete asshole lol, especially when he found out i lived in America. From what i've heard hes a pretty good soccer player. I knew about him going to Bayern since 2011 lol.
     
  9. PjanicBoy8

    PjanicBoy8 Member+

    Feb 25, 2012
    Club:
    Manchester City FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
  10. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
  11. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    I think Aldin Cajic should get called up to the U-21 squad. His contract with Teplice expires next year and is still only 20. He was scouted by Arsenal and was on trial with Wolfsburg last year. Plays as a box-to-box midfielder, haven't seen him in action but they say he is talented. Could potentially replace Miske in the near future.

    Theres only this 1 video on youtube of him playing, that's about it.

    His goal from 6:00



    http://www.transfermarkt.co.uk/en/aldin-cajic/profil/spieler_163380.html
     
    Ferhatovic and Djerzelez repped this.
  12. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    Finally an article on this kid.

    Amer Gojak - 'novi Meša Baždarević'?

    [​IMG]
    Sarajevski Željezničar tradicionalno je odgajao generacije sjajnih fudbalera koji su nakon nastupa u plavom dresu, često pravili velike internacionalne karijere. Trebalo bi nam mnogo prostora da nabrojimo sve igrače koji su igrajući za klub s Grbavice stekli sjajnu reputaciju, a potom, nastupajući za velike evropske klubove, kroz velika vrata zakoračili na međunarodnu scenu. Željino ime svijetom su pronijeli Osim, Baždarević, Katalinski, Bukal, Džeko i mnogi drugi.

    [​IMG]

    I danas u Dolini ćupova odrastaju sjajni mladi fudbaleri, a jedan se posebno izdvaja.

    Amer Gojak ime je supertalentovanog veznjaka koji već godinama privlači pažnju svih relevantnih fudbalskih stručnjaka u našoj zemlji i regionu. Izvrstan tehničar gracioznih pokreta i nepredvidivosti svojstvene samo onim najboljim, već sada privlači pažnju iako ''gazi'' tek 15. godinu.

    [​IMG]

    ''Svjestan sam svojih godina, znam da debi za prvi tim nadražeg kluba nije tako blizu, ali vrijeme radi za mene. Svi dječaci koji treniraju u omladinskom pogonu Željezničara sanjaju o debiju i punoj Grbavici.



    http://www.radiosarajevo.ba/novost/92824/amer-gojak-novi-mesa-bazdarevic
     
  13. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    Igrač Liverpoola za SCsport.ba

    Hodžić: Dođe mi da plačem, izaći pred navijače na Grbavicu je nešto posebno

    Utakmicu između Željezničara i Slavije (3:0) posebno će pamtiti, vjerovatno cijeli život jedan igrač tima sa Grbavice.

    Radi se o Arminu Hodžiću, koji će naredni mjesec napuniti 18 godina. Amar Osim ga je odlučio ubaciti u igru u 65.minute, čime je jedan od najtalentovanijih igrača kojeg BiH ima, debitao za prvi tim Željezničara.

    „Ne znam dođe mi da plačem. Ispunio mi se san. Presretan sam i hvala Amaru Osimu“, počeo je razgovor za SCsport, napadač plavih, koji je ujedno i igrač Liverpoola.

    Hodžić već skoro mjesec dana trenira sa prvim timom i kako kaže nadao se da će uskoro dobiti priliku.

    „Pripremam sa njima više od 20 dana. Nadao sam se potajno da zaigram. Ovaj nastup će mi dati dodatni motiv da nastavim sa radom. Izaći na teren pred svoje navijače je nešto posebno, zaista nemam riječi. Što se tiče mog debija mogu biti zadovoljan“, ističe Hodžić, kojem je nakon ulaska ruka stalno bila u zraku.

    „To je moj stil. Volim da imam loptu u svojim nogama, da razigravam saigrače dajem golove. Ovo je tek početak. Nadam se da će ponovo nekad dobiti šansu, drugi put će biti drugačije, jer je prvi put nešto posebno.

    Osim je sinoć kazao da je možda bolje što se mladi napadač nije postigao pogodak.

    „Pa složio bi se, možda je bolje, iako bi naravno volio sam postigao gol, ali ko zna da sam postigao možda bi se ufurao. Nije loše, ja sam prezadovoljan“.
    Hodžić smatra da će Željezničar ponovo zasjesti na vrh tabele.

    „Mislim da nemamo konkurenta, mada je Sarajevo tu i bori se za titulu. Ipak, i to će se uskoro promjeniti“, zaključio je juniorski reprezentativac BiH.

    Inače, Hodžić će sigurno do kraja sezone braniti boje Željezničara, mada postoji velika mogućnost da posudba iz Liverpoola produži i za narednu sezonu.
     
    Bosnian Diamond repped this.
  14. Ferhatovic

    Ferhatovic Member+

    Aug 10, 2011
    Club:
    FK Sarajevo
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Cajic needs to move to a bigger league if he wants to advance. This should be his last season at Teplice.
     
  15. barbarezboss

    barbarezboss Member

    Sep 21, 2011
    Club:
    VfB Stuttgart
    Aldin Cajic has become a subsitute for Teplice lately.

    That Amer Gojak kid looks seriously talented. I hear he and Armin Hodzic are Zeljeznicar's most talented youngsters.

    Speaking of which, the people that watched Hodzic play yesterday against Slavija said he was by far the best player from Zeljo's side. Very mobile and quick player, created a couple chances for other players, pressures, all around pro-active and involved player.
     
  16. anticule

    anticule Member+

    Feb 17, 2012
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Kolasinac on the bench for the Arsenal game. Good experience traveling and watching his side win!
     
  17. PlaviZmaj

    PlaviZmaj Member

    Oct 18, 2012
    Finland
    Club:
    FK Velez
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    [​IMG]

    Bosnian blood
     
  18. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
  19. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    Can someone guess who this is?

    [​IMG]
     
  20. PlaviZmaj

    PlaviZmaj Member

    Oct 18, 2012
    Finland
    Club:
    FK Velez
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Belmin Vila? :)
     
    BHF repped this.
  21. TheEuroStick

    TheEuroStick Member+

    Aug 8, 2011
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    I hate the Bosnian media, it's getting to be so bad as the English or the German media, all these rumors of potential stars and only maybe 5% will be worth a dime one day
     
  22. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    It's like that in alot of footballing countries. Sabur tho with Vila. I have a good feeling about this kid. I can't believe there aren't any videos of him on youtube. Jeez.
     
  23. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012


    Plays with Adnan Hrelja in Pecsi. Both are from FK Sarajevo's youth system.

    Date of birth: 04.09.1993 (19)
    Place of birth: Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    Height: 180 cm
    Weight: 75 kg
    Position: Attacking Midfield, Central Midfield

    Carrer:
    -FK Sarajevo, Bosnia and Herzegovina
    -Pécsi MFC, Hungary (2012)

    [​IMG]
    [​IMG]

    And i miss these Nike sponsored Sarajevo jerseys :(
     
  24. BHF

    BHF Member+

    Jul 15, 2012
    Adnan Hrelja i Anel Raščić napustili juniorsku ekipu i prelaze u mađarski PMFC

    [​IMG]

    Odliv talenata iz našeg omladinskog pogona se nastavlja a na to smo već i navikli. Nakon što je reprezentativni veznjak Muhamed Plakalo napustio juniorsku ekipu na početku sezone, nakon pauze u nastavak će juniori ući dodatno oslabljeni. Naime, dva ponajbolja igrača dogovorili su transfer u mađarski PMFC gdje će provesti minimalno godinu i pol.

    Podsjetimo, Muhamed Plakalo otišao je u portugalski tim Nacional iz Madeire i tamo čvrsto drži svoje mjesto u juniorskom sastavu koji je na tabeli odmah iza Porta a već je imao priliku trenirati i sa prvim timom, a ujedno je i standardni prvotimac odlične juniorske generacije naše reprezentacije.

    Hrelja i Raščić će narednu polusezonu igrati za juniorsku ekipu Pécsi MFC, dok će narednu sezoni igrati za prvi tim i nadamo se da će uspjeti izboriti mjesto koje zaslužuju.

    Ostaje da vidimo koliko će njihov odlazak uticati na igre juniorske ekipe i da li će trener Samer Naser uspjeti pronaći prave alternative za kapitena Raščića i reprezentativca Hrelju.

    Svjedoci smo da ćemo uskoro izgubiti još bisera iz naše omladinske škole oko kojih se već otimaju razni menadžeri ali i strani klubovi. Najveći problem, naravno, leži u finansijskoj situaciji u kojoj se naš tim nalazi, te nije konkurentan sa timovima iz inostranstva, ali sigurno je da nije samo to problem.

    Sigurno je da veliki uticaj ima i dosadašnji odnos menadžmenta našeg tima prema omladinskoj školi i tim igračima te stalna obećanja prema njihovim starijim kolegama koja u najvećem broju slučajeva nisu ispunjena. Žalosno je da naše mlade nade sanjaju da što prije napuste Sarajevo i BiH i potraže svoju sreću bilo gdje drugo a danas je to činjenica.

    Činjenica je i to da u omladinskom pogonu imamo velike talente koje ne smijemo pustiti da odu, a to možemo samo na način da im ponudimo jasnu budućnost u Sarajevu. Nadamo se da će trenutni menadžment i uprava kluba provesti najavljene promjene i reorganizaciju omladinskog pogona te naći način da zadrže najbolje igrače iz budućih naraštaja s obzirom da smo ovu juniorsku generaciju već izgubili.
     
  25. Jebac iz Banja Luke

    Aug 13, 2011
    Sweden
    Club:
    FC Barcelona
    thats old news, that article is over 1 year old. And Plakalo is back in Sarajevo he never got a professionalism contract from Nacional de Madeira
     

Share This Page