Bosnian Youngsters - U21, U19, U17 + Talents

Discussion in 'Bosnia & Herzegovina' started by Vitez, Aug 8, 2011.

  1. Almir11

    Almir11 Member

    Oct 9, 2011
    Club:
    FK Sarajevo
    Ikić: Facebook ne koristim dugo, prošlost me ne zanima i moja zemlja je BiH

    Nakon što je vijest o tome da juniorski reprezentativac BiH, Mladen Ikić na svom facebook profilu veliča ratne zločince, napravila svojevrsni bum u domaćoj sportskoj javnosti, sam Ikić je o svemu odlučio progovoriti za naš portal.

    Naime, kako nam je kazao ovaj mladi igrač beogradskog Partizana, sačekao je da se cijela situacija smiri, kako bi iznio i svoju stranu priče. Ikić kaže da mu veličanje ratnih zločinaca ne pada na pamet, i da je sve što ga zanima, samo fudbal.

    Bio sam zaista potresen zbog svega što se dogodilo. Vjerujte mi da mi nije bilo lako. Može ovo sada neko shvatiti kako hoće, i može a i ne mora mi vjerovati. Ja svoj facebook profil ne kontrolišem već tri mjeseca, od kad je neki drugi uzeo moj passvord i nemam pristupa njemu. Zapravo, rijetko sam kada na internetu. Tako da su mi za svu ovu novonastalu situaciju javili prijatelji, kada sam pročitao o čemu se radi, bio sam šokiran, govori Ikić za Sportin.ba, te dodaje:

    Takve stvari mene ne zanimaju, ja sam mlad momak i zaista me prošlost ne zanima. Osim toga, sportista sam, igram fudbal, i sve što me zanima je fudbal. Nikada, ni u snu ne bih radio stvari za koje sam eto na neki način optužen.

    Mladen Ikić se nada da zbog svega neće biti kažnjen od strane selektora juniorske reprezentacije, Tonija Karačića sa kojim je već stigao razgovarati.

    Prije svega moram reći da su mediji dosta toga pisali, i mnogi su neupućeni u čitavu situaciju oko samog mene, pa su tako pisali da se nisam pojavio na okupljanju za utakmicu pred Austrijom, a jesam. Razgovarao sam i sa selektorom, objasnio sam mu čitavu situaciju i nadam se da me neće kazniti. Ja i dalje želim nositi dres, ne samo juniorske, nego i ostalih reprezentacija Bosne i Hercegovine, i uvijek ću u dresu reprezentacije pružati svoj maksimum. Ovdje sam rođen i Bosnu i Hercegovinu osjećam kao svoju zemlju, govori Ikić.

    Ikić se nada da ovaj slučaj neće baciti ljagu na njegovu fudbalsku karijeru koja je tek na početku.

    Nadam se da će oni koji budu ovo čitali, shvatiti da zaista nemam veze sa onim za šta me se krivi. Ja da sam to radio, ja ne bih onda davao ovakve komentare i ne bih imao razloga za to. Ovako mi je cilj da ispravim krivu sliku o sebi, jer ne želim da me se zapamti po tome, kazao je Mladen Ikić na kraju razgovora za Sportin.ba.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Do we believe goonz ?
     
  2. Vitez

    Vitez Member+

    Jan 10, 2011
    Boston
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    I honestly don't. How the hell do you not know who is using your Facebook? And how did you lose your password just like that?

    I smell a rat.
     
  3. TheEuroStick

    TheEuroStick Member+

    Aug 8, 2011
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    this dude dont know about the Forgot the Password option or lying his ass off after being busted, but anyways seems legit LOL
     
  4. Zeljo Fanatico

    Zeljo Fanatico Member+

    Aug 8, 2011
    Didn't someone else use this same exact excuse about someone hacking his facebook? That Croat that plays for our u21 team that on facebook said he's going to hold his nuts during the national anthem? These scum are taking up positions that could be filled by Bosnians who are willing to commit to their country. What's funny is that they're not even better than these real Bosnians, but they still get called up because of politics.
     
  5. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Apparently theres a kid in the Swedish second league that scored something like 20 goals in 26 matches
     
  6. TheEuroStick

    TheEuroStick Member+

    Aug 8, 2011
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina

    thanks got for technology to expose more Sh It than ever
     
  7. Vitez

    Vitez Member+

    Jan 10, 2011
    Boston
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Name?
     
  8. Sarajevsko Pivo

    Sarajevsko Pivo Member+

    Oct 14, 2011
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    He ain't coming back into our NT fo' sho,

    Little cheap bastard,

    He can sit there and lie about the truth

    But he can't hide from the fact we got proof
     
  9. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    We gotta set an example, he's clearly lying.
     
  10. Sarajevsko Pivo

    Sarajevsko Pivo Member+

    Oct 14, 2011
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    I got nothing against Bosnian serbs (most of 'em) but when you pull off that kinda move..then you mean nothing anymore to me. But you got bad people on every side tho. Too bad this ****** thinks this way
     
  11. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    I'm Bosnian Orthodox and I hate the term Bosnian Serbs because thats not what they are but whatever, I'm getting off topic. These little cetnici and nationalists need a good kick in the head.
     
  12. Sarajevsko Pivo

    Sarajevsko Pivo Member+

    Oct 14, 2011
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Don't like the term Bosnian muslim or Bosniak neither. You're either just Bosnian or GTFO. Sorry if I offended you in any way.
     
  13. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Its all good you didn't offend me at all and I agree, its Bosnian, religious is a private thing, forget that shit.
     
  14. Zeljo Fanatico

    Zeljo Fanatico Member+

    Aug 8, 2011
    Name? I think Vitez asked you this in the previous page, you didn't respond :rolleyes::cool:
     
  15. Sarajevsko Pivo

    Sarajevsko Pivo Member+

    Oct 14, 2011
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Its exactly that particulair private thing that caused that awful blood bath in the 90's
     
  16. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Branimir Hrgota
     
  17. TheEuroStick

    TheEuroStick Member+

    Aug 8, 2011
    Club:
    FC Bayern München
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    croatian 25 games 18 goals for his second division club in sweden
     
  18. Ferhatovic

    Ferhatovic Member+

    Aug 10, 2011
    Club:
    FK Sarajevo
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    i heard about him, actually his father is croatian but his mother is bosnian or vice versa I forget, but he's 50/50. I remember reading an interview he gave and he said basically whoever calls him up first he'll play for.

    defintely a kid to keep an eye on
     
  19. Vitez

    Vitez Member+

    Jan 10, 2011
    Boston
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    As expected, Holland destroyed our U-17 team 0:3.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Vitez

    Vitez Member+

    Jan 10, 2011
    Boston
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Hasić: Želim dres BiH, reprezentacija je svetinja

    [​IMG]


    Brzonogi Ermin Hasić predstavlja veliku fudbalsku nadu Red Bull Salzburga, a kako kaže u razgovoru za naš portal, velika mu je želja zaigrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine....

    Juniorska selekcija Red Bull Salzburga u svojim redovima ima Bosanca, Ermina Hasića. Riječ je o 16-godišnjaku kojem tamošnji stručnjaci predviđaju dobru karijeru. Inače, porijeklom je iz Sjeveroistočne Bosne ( Zvornik, op.a), koji je kroz istoriju izbacio brojne fudbalere. Dovoljno je reći da su Salihović, Pjanić, Ibišević, Rahimić,.... reprezentativci, koji su veoma jaka poluga za Safeta Sušića.

    Bundesliga je njegov san...

    Najveće prednosti 16-godišnjeg Hasića su driblinzi, ali i brzina, koja je njegov zaštitni znak. Kako kaže, zbog tih performansi neizostavljiv je u startnoj postavi Salzubrga.

    Moj status u klubu je veoma dobar. Razumijem se sa svima i u startnoj sam postavi. Pozicija na kojoj uživam da igram jeste desno krilo, mada po potrebi skoknem i na lijevu stranu, kazao je na početku razgovora za Sportin.ba, Ermin Hasić, koji se nada da će jednog dana zaigrati u bundesligi:

    San bi bio zaigrati u bundesligi, bez obzira o kojoj je ekipe riječ. Prvenstvo u Njemačkoj je veoma popularno i kvalitetno, veli Hasić

    Reprezentativni dres

    Reprezentacija Bosne i Hercegovine prema svemu sudeći imat će rezultate i u narednom periodu, s obzirom da je veliki broj igrača u dijaspori koji su spremni jednog dana zamjeniti Misimovića, Ibiševića, Džeku, Rahimića, Ibričića,.... Takvu želju ima i Ermin Hasić koji ističe da mu je reprezentativni dres svetinja.

    Do sada nisam imao priliku braniti boje Bosne i Hercegovine, ali nadam se da će mi se takva prilika ukazati u budućnosti. Reprezentacija je svetinja a mnogo pomaže i u karijeri, govori nam Hasić.

    Trofeja već ima

    Iako ima svega 16 godina, Hasić se može pohvaliti da je osjetio slast podizanja trofeja.

    Do sada sam sa Salzburgom bio dva ******** prvak u državi. Takođe, osvojili smo i dva turnira, jedan se je igrao u Austriji a drugi u Francuskoj, zaključio je za kraj u razgovoru za Sportin.ba, Ermin Hasić.

    Barbarez, Bolić, Messi..

    U toku razgovora sa Hasićem dotakli smo se i njegovih nogometnih uzora. Na toj listi našao se bivši duo iz reprezentacije. Riječ je o Elviru Boliću i Sergeju Barbarezu. Pored njih, Bolić se divi fudbalskom čarobnjaku Lionelu Messiju te njegovom saigraču Aleksisu Sanchezu.
     
  21. Sarajevsko Pivo

    Sarajevsko Pivo Member+

    Oct 14, 2011
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Ohh lol, I posted the same thing about our U-17 loss in the other thread. Sorry didn't know you already posted it.
     
  22. Vitez

    Vitez Member+

    Jan 10, 2011
    Boston
    Club:
    FK Zeljeznicar
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    lol just saw this, sorry I mentioned it in the other thread.
     
  23. Bosnian Diamond

    Bosnian Diamond Member+

    Aug 9, 2011
    Mars
    Club:
    FK Velez
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    I'm pretty dissapointed about our loss against Holland. Yes, they're very good (obviously) but I guess that I just expected too much because of the success in our other youth teams. :( Anyways on to England, I believe (any confirmation on this?).
     
  24. Zeljo Fanatico

    Zeljo Fanatico Member+

    Aug 8, 2011
    BiH – Latvija 1:0
    Stadion: Grbavica. Gledalaca: 300. Sudija: Marios Stamatis (Kipar). Strijelci: 1:0 Gačinović (30.). Žuti kartoni: Džaferović (BiH), Kiriļins, Vorobjovs (Latvija). Crveni karton: Gusevs (Latvija).

    BiH: Dejanović, Omerbašić, Čorluka, Jozić, Ivanković, Gačinović (od 72. Ribić), Jusufović (od 78. Pršeš), Džaferović, Čemalović, Handžić, Marić. Selektor: Skib Malkočević.

    LATVIJA: Viksna, Bragins, Maksimovs, Kiriļins, Akmeņkalns (od 41. Teretenko), Vītolnieks (od 41. Omeļjaņenko), Kazačoks, Vorobjovs, Knapšis, Gusevs, Kņuts. Selektor: Vladimirs Beļajevs.
     
  25. Borac

    Borac Member

    Aug 8, 2011
    Club:
    Arsenal FC
    Nat'l Team:
    Bosnia-Herzegovina
    Luck of the Bosnians.
     

Share This Page