Club:
    FK Velez
    Nat'l Team:
    FT - Velez Mostar 3-0 Slavija

Absolutely brilliant start to our season, as we head the table with 6 points and a +4 goal difference. I'm glad the team isn't in a relegstion battle like last year, and these new signings have been tremendous for us. If we keep this up, we can get a spot in Europe. :)

4. Vojnik

Aug 7, 2011
    Dallas, TX
    Club:
    Nat'l Team:
    It's a decent start, but Velez are known for faltering very easily. Not sure if they can keep this kind of form for the entire season.

5. Vitez

Boston
    Club:
    Nat'l Team:
    ŽELJO ISPRATIO RUDAR SA TRI GOLA U MREŽI

[​IMG]

Željezničar je večeras Rudar Prijedor ispratio sa tri gola u mreži. Poraz od Širokog Brijega u prvom kolu Premijer lige nije ostavio traga na timu sa Grbavice. Za Plave su pogađali Adilović, Savić i Zeba.

Rudar je prvi zaprijetio već u 3. minuti iz slobodnog udarca, ali na visini zadatka bio je Karić. Nedugo zatim Prijedorčani su imali još jednu šansu, a sa 25 metara šutirao je Đorić, no lopta je otišla preko gola.

Željezničar je prvi put zaprijetio u 12. minuti kada je Bešlija sa nekih 25 metara šutirao, ali Tripić je odbranio. Tri minute kasnije priliku je imao Kvesić. Lijevi bek Plavih šutirao je, a lopta je zakačila jednog odbrambenog igrača Rudara, dovoljno da ode preko gola.

Plavi su imali dobru priliku u 21. minuti, ali Selimović se nije snašao najbolje u šesnaestercu gostiju. Odmah nakon toga Prijedorčani su zaprijetili, međutim nije došlo do promjene rezultata.Zeba je u 26. minuti centrirao iz slobodnog udarca, a najviši u šesnaestercu Rudara bio je Bogičević čiji je uradac odbranio Tripić.

Golman Rudara odbranio je i šut Smajića u 35. minuti. Omaleni veznjak Plavih šutirao je sa 20-ak metara u lijevi ugao Tripića, a lopta je završila u korneru. Nakon udarca iz ugla, Savić je bio najviši u skoku, ali lopta odlazi preko gola. Gužva u šesnaestercu Rudara u 42. minuti, lopta je došla do Selimovića koji nije uspio savladati gostujućeg golmana.

Prije odlaska na odmor Rudar je imao stopostotnu šansu. Pantić, koji je pet minuta ranije ušao u igru umjesto Jevtića, nije uspio zahvatiti loptu glavom sa tri metra. Bešlija je na drugoj strani zaprijetio iskosa sa desne strane prije sudijskog zvižduka, koji je označio kraj prvog poluvremena.

Amar Osim, početkom drugog dijela utakmice, izvršio je dvostruku izmjenu. U igru je uveo Adilovića i Stanića, umjesto Bešlije i Kvesića. Samo nakon dvije minute provedene na terenu Adilović je doveo Željezničar u vodstvo. Nakon centaršuta Zebe, lopta je došla do Selimovića koji je uposlio bivšeg napadača Čelika, a kojem nije bilo teško sa osam metara poslati loptu u mrežu.

Odmah nakon gola svoje šuteve su isprobali Smajić i Zeba, ali nije došlo do promjene rezultata. Zeba je u 60. minuti uposlio Selimovića koji je pokušao pogoditi škaricama, ali nije se proslavio. Tripić je drugi put kapitulirao u 66. minuti. Poslije lijepe akcije, dosta pasova, Selimović je uposlio Savića koji pogađa mrežu Rudara sa desetak metara.

Zeba je u 70. minuti dobro šutirao sa ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla pored desne stative. Dvije minute kasnije Stanić se našao u dobroj prilici, no njegov loš udarac brani Tripić. Stančeski je pokušao iznenaditi golmana Rudara sa 50 metara, ali na kraju lopta je pogodila prečku.

Željezničar je pitanje pobjednika definitivno riješio u 75. minuti. Zeba je sa desetak metara špicem šutirao i pogodio za 3:0. Pet minuta nakon trećeg gola Plavih, nakon centaršuta Zebe, Nyema je šutirao glavom pored gola. Zeba je u 83. minuti imao priliku postići još jedan gol, međutim njegov udarac sa 20-ak metara odbranio je golamn Prijedorčana. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, na semaforu je ostalo 3:0.

---

Excellent result. Had me worried when it was still 0:0 at 30 minutse haha.